چند نوع کاندوم زنانه داریم؟

 چند نوع کاندوم زنانه داریم؟

هروقت حرف از کاندوم به میان می‌آید بلافاصله شکل استوانه‌ای کاندوم‌های مردانه به ذهن می‌رسد. به همین علت اگر در جریان وجود کاندوم‌های زنانه نباشید ممکن است از عنوان این مطلب دچار تعجب و شگفت‌زدگی شده باشید. با پیشرفت خلاقیت و علم بشر و افزایش مساوات در غالب مسائل چندی است که کاندوم‌هایی برای استفاده‌ی افراد مونث نیز در بازارها عرضه می‌شوند. اگر یک‌طرفه نگاه نکنیم و عادل باشیم باید گفت که این کاندوم‌ها حتی در برخی موارد نسبت به کاندوم‌های مردانه الویت و ارجحیت دارند.

کاندوم زنانه-خانومی

کاندوم زنانه چیست و چطور می‌شود از آن‌ها استفاده کرد؟

نکات مشترکی که میان کاندوم زنانه و مردانه وجود دارد همان مباحث معمول جلوگیری از بارداری و جلوگیری از بیماری‌های جنسی است. اما کاندوم زنانه جدا از این که ممکن است برای دسته‌ای از افراد عجیب و غیرعادی جلوه کند در واقع برتری‌هایی به کاندوم مردانه دارد که حداقل محض تنوع هم که شده بد نیست فرصتی به آن داد. اما اصلا کاندوم زنانه چیست؟ شکل این کاندوم تا حدی شبیه به کاندوم مردانه است با این تفاوت که بزرگ‌تر است و جنس آن برخلاف جنس کاندوم مردانه که معمولا از لاتکس ساخته می‌شود از ماده‌ای پلاستیکی بسیار نرم به نام نیتریل ساخته می‌شود.

البته‌ هردوی این ماده‌ها نوعی پلاستیک هستند. اما اولین تفاوت واضح کاندوم مردانه و زنانه در همینجا مشخص می‌شود. چرا که عده‌ای از افراد هستند که به لاتکس حساسیت دارند، اما نیتریل تقریبا به طور کامل ضدحساسیت است در نتیجه برای افراد مشکلی ایجاد نمی‌کند. البته لازم به ذکر است که در صورت حساسیت به لاتکس اجباری برای استفاده از کاندوم زنانه وجود ندارد چرا که انواع دیگری از کاندوم مردانه وجود دارد که در آن از پلاستیک‌های دیگری استفاده کرده‌اند. این جسم پلاستیکی با قرار گرفتن درون واژن از ورود منی و دیگر مایعات بدن مرد به بدن زن جلوگیری می‌کند که نحوه‌ی استفاده از آن در ادامه توضیح داده می‌شود.

کاندوم زنانه-خانومی

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

استفاده از کاندوم زنانه مراحلی دارد که باید با دقت فراوان طی شود. مرحله‌ی اول باز کردن پاکت کاندوم و در آوردن کاندوم از آن است. در این مرحله باید ظرافت و دقت رعایت شود تا حرکات ناگهانی باعث پاره شدن کاندوم و عواقب ناگوار ناشی از آن نشود. این کاندوم دو حلقه در دو سر خود دارد که تقریبا به یک اندازه هستند. آن‌طرفی که سوراخ نیست و راهش بسته است برای قرار گرفتن درون واژن تعبیه شده است. کار حلقه‌ی داخلی نگه داشتن کاندوم در مکان مورد نظر است. حلقه‌ی بیرونی نیز در خارج واژن از ورودی آن محافظت می‌کند تا مایعات به آن وارد نشوند.

برای فرو کردن کاندوم زنانه به واژن شخص باید ابتدا در وضعیتی راحت، ترجیحا نشسته روی صندلی، قرار بگیرد. نکته‌ای که اینجا لازم است به آن اشاره کنیم یکی دیگر از تفاوت‌های کاندوم زنانه و مردانه است. کاندوم مردانه برای قرارگیری روی آلت مرد وقفه‌ای میان معاشقه‌ی اولیه و مرحله‌ی دخول ایجاد می‌کند که ممکن است به مذاق همه خوش نیاید. اما کاندوم زنانه حتی تا هشت ساعت می‌تواند درون واژن قرار بگیرد و می‌توان از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی کرد و در هنگام شروع رابطه‌ی جنسی پس از اتمام پیش‌نوازی مستقیم سراغ دخول رفت.

پس از نشستن روی مکانی راحت شخص با نگه داشتن طرف بسته‌ی کاندوم با انگشت شست و اشاره حلقه‌ی آن را فشار می‌دهد تا بتواند آن را درون واژن فرو کند. اگر کسی در این مرحله با مشکل مواجه شد می‌تواند از شخص دیگری برای فرو کردن کاندوم به واژن کمک بگیرد. سپس با استفاده از انگشتی که از درون کاندوم وارد فضای داخلی واژن می‌شود حلقه‌ی داخلی کاندوم باید تا جای ممکن به سمت بالا فشار داده شود تا جایی که رو جوار رحم قرار گیرد. کاندوم به صورت طبیعی گسترش می‌یابد و ممکن است بعد از مدتی حتی دیگر حضورش حس نشود. توجه کنید که کاندوم نباید پیچ‌خورده باشد.

در این مرحله آلت مذکر می‌تواند وارد کاندوم و متعاقبا واژن شود. اگر آلت به هرجایی جز درون کاندوم برخورد کرد یا از کنار آن سر خورد یا حلقه‌ی بیرونی وارد واژن شد باید فورا آلت تناسلی مردانه را خارج کرد. در این حالت شستن فضای داخلی واژن ایده‌ی خوبی نیست چرا که در صورت انتقال بیماری جنسی باعث می‌شود آن بیماری در تمام محیط داخلی پخش شود. در این مواقع بهتر است تنها در اسرع وقت به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا تست‌های لازمه گرفته شود.

اما اگر همه‌چیز به درستی پیش رفت کافی است در انتها حلقه‌ی بیرونی کاندوم به‌آرامی یک‌دور پیچانده شود و از واژن خارج شود. کاندوم استفاده شده باید دور انداخته شود و استفاده‌ی مجدد از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. نکات دیگری که باید رعایت شود توجه به تاریخ انقضاء، استفاده از مواد نرم‌کننده در هر دو طرف کاندوم به هنگام سکس مقعدی (چرا که مقعد مانند واژن مایع نرم‌کننده خارج نمی‌کند.)، توجه به عدم وجود حفره روی کاندوم، نگه‌داری از کاندوم‌های زنانه در مکانی سرد و خشک است.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط