خواص سیر برای مردان

 خواص سیر برای مردان

بسیاری از مردم آقایانی که مداوم سیر می‌خورند را نماد افرادی که آدم‌های دیگر را با بوی مشمئزکننده‌ی خود فراری می‌دهند می‌دانند. شاید فکر کنید که حق دارند یا حتی خودتان هم از آن دسته از افراد باشید. اما خواندن این مطلب نظرتان را به کلی عوض خواهد کرد و چشمانتان را رو به این حقیقت باز می‌کند که جذاب‌ترین مردان مردانی هستند که در وعده‌های غذایی خود از سیر استفاده می‌کنند. این موضوع نه تنها بسته به خواصی که سیر برای آن‌ها ایجاد می‌کند است، بلکه حتی تحقیقاتی در بابا این موضوع به عمل آمده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

خواص سیر برای مردان-خانومی

سلامت و جذابیت بیشتر

خلاصه این است که برخلاف تصور عام مردهایی که مقدار قابل توجهی سیر می‌خورند زنان بیشتری را جذب خود می‌کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در همه‌ی غذاها حتی شده مقدار اندکی سیر می‌ریزند خدمتتان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم چرا که نه تنها مرد سالم‌تری هستید بلکه بسیار جذاب‌تر و گیراتر از مردان دیگری هستید که روزانه بهشان برخورد می‌کنید. تحقیقی که شده بدین صورت است: دانشمندان مردها را به سه دسته تقسیم کردند. یک دسته از آنان تنها نان و کره خوردند، یک دسته نان و کره را به همراه شش گرم یا به عبارتی دو حبه سیر خوردند. دسته‌ی آخر نیز همان خوراک را با دوازده گرم یا چهار حبه سیر مصرف کردند.

سپس روی بدن این مردها پدهایی برای جذب بوی طبیعی بدن قرار داده شد. دوازده ساعت این پدها روی بدن مردان قرار داشت و بعد از آن از ۸۲ خانم درخواست کردند که این پدها را بو بکشند. آن‌هایی که تنها غذای به‌ظاهر شاهانه‌ی نان و کره خورده بودند جذابیت چندانی برای زنان نداشتند. آن‌هایی که تنها دو حبه سیر خورده بودند نیز تفاوت ملموسی با آن‌ها که اصلا سیر نخورده بودند ایجاد نکرده بودند. اما نمودار واکنش در جایی که نظر خانم‌هایی که دسته‌ی سوم را بو کرده بودند پرسیده شد تغییر معناداری کرد.

خواص سیر برای مردان-خانومی

بوی عرق کمتر

به این ترتیب که هنگامی که بوی بدن مردان دسته‌ی سوم به بوته‌ی آزمایش کشیده شد خانم‌ها این گزاره را مطرح کردند که این دسته از آدم‌ها هم بوی عرق کمتر متعفن و آزاردهنده‌ای داشتند، هم به طور کلی خوشبوتر به مشام می‌رسیدند. این تحقیق دانشمندان و بسیاری از تنگ‌نظرانی که سیر را گیاه بیهوده‌ای می‌دانستند شوکه کرد. خود افرادی که این آزمون را بی‌باکانه انجام داده بودند نظری برای علت آن ارائه نکردند، اما با کمی تفحص در عقل سلیم می‌توان متوجه شد که علت این امر بسیار واضح و در معرض دید است.

این موضوع به وضوح به مسیری که تکامل طی کرده باز می‌گردد. یکی از روش‌هایی که انسان‌ها و بسیاری از حیوانات برای تولید مثل برمی‌گزینند استفاده از بو برای انتخاب زوجی است که ازسلامت فیزیکی بالاتری برخودار است. به خاطر خواص فراوانی که سیر دارد هنگامی که کسی آن را به طور معمول مصرف می‌کند سلامت و بهداشت بدنی بیشتری پیدا می‌کند. این موضوع در خواصی که در ادامه برای سیر ذکر خواهیم کرد مصداق‌‌های خود را نشان خواهد داد. به همین دلایل است که وقتی مردی سیر می‌خورد این سلامت بدنی کسب‌شده و مصونیت در برابر میکروب‌ها را در بوی بدن خود نشان خواهد داد و زوج‌های بسیاری را برای خودش جذب خواهد کرد.

تاثیر برانگیزانندگی سیر

از خواصی که بسیار برای سیر نام برده می‌شود در خصوص روابط میان آدم‌ها، برانگیزانندگی آن است. البته این موضوع فقط برای مردان صادق نیست بلکه حتی این تاثیر روی زنان نیز خود را نشان می‌دهد. برای همین در صورتی که برنامه دارید تا یک شام رمانتیک را برنامه‌ریزی کنید می‌توانید در آن از غذاهای ایتالیایی یا گیلانی که به داشتن سیر فراوان درشان معروف هستند استفاده کنید. این خواص برای سالیان طولانی استفاده می‌شده است چرا که سیر خون را رقیق می‌کند در نتیجه با سرعت بیشتر و کیفیت بیشتر به بخش‌های مختلف بدن می‌رسد.

سیر-خانومی

بهبود یا پیشگیری از ورم کردن غده‌ی پروستات

اما این رقیق شدن خون تنها به میل جنسی کمک نمی‌رساند، بلکه برای قلب نیز فواید فراوانی دارد. کم شدن فشار خون باعث می‌شود که لخته‌های خونی که ممکن است در بدن به وجود آمده باشند تمیز شوند و همچنین کلسترول‌هایی که ممکن است به رگ‌ها یا قلب آسیب برساند نیز توسط سیر دفع می‌شوند. شاید بگوئید این‌ها در مورد زنان نیز صادق هستند. اما یکی از مسائلی که مختص مردان می‌باشد کمک کردن سیر به بهبود یا پیشگیری از ورم کردن غده‌ی پروستات است.

پروستات با افزایش سن مردان در تعداد زیادی از آن‌ها ورم می‌کند. اما سیر نشان داده که احتمال ابتلا به ورم غده‌ی پروستات یا به عبارتی BPH را تا ۲۸% در مقایسه با مردانی که هیچوقت سیر نمی‌خورند کاهش می‌دهد. البته فراموش نشود که تاثیر پیازها نیز در جلوگیری از این بیماری قابل ملاحظه است. اما خلاصه‌ی امر این است که سیر به دلیل خاصیت‌های ضدسمومی که دارد باعث سلامت هرجه بیشتر بدن مردان می‌شود که در نهایت باعث می‌شود بتوانند در تولید مثل و یافتن زوج موفق‌تر عمل کنند.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط