کاندوم کاپوت چیست؟

 کاندوم کاپوت چیست؟

اگر شما هم از استفاده‌کنندگان از محصولات آرایشی‌بهداشتی هستید حتما نام کاندوم کاپوت به گوشتان خورده است. این برند کاندوم که یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان در این حوزه است بسیار پرطرفدار بوده و افراد بسیاری آن را به برندهای دیگر بازار ترجیح می‌دهند. یکی از دلایل اصلی این موضوع تنوع بسیار بالا در محصولات این شرکت است که تقریبا باعث می‌شود هیچ خریداری دست خالی نماند. اما این برند از کجا آمده و چه تاریخچه و سابقه‌ای پشت آن وجود دارد؟ در چه حوزه‌هایی فعالیت می‌کند و به چه دلیل توانسته بخشی از بازار را تسخیر کند؟

تاریخچه کاپوت

کاپوت حداقل هشتاد سال سابقه در تولید محصولات حفاظتی برای آلت تناسلی دارد و اگر بخواهیم انصاف را در مورد این شرکت رعایت کنیم باید اذعان کنیم که محصولات باکیفیت و بادوامی عرضه کرده‌اند. برای این که وارد جزئیات آن شویم ابتدا باید نگاهی به شرکت مادر و واردکننده‌ی آن به ایران بیندازیم. کاندوم‌های کاپوت در بازار را مدیون شرکتی به نام سیلان سبز هستیم. این شرکت که اخیرا با  شرکتی دیگر که قبلا آفتاب طلایی نام داشت و حالا به نام انجیر طلایی خوانده می‌شود ادغام شده است، یکی از عمده‌ترین تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات بهداشتی به ایران می‌باشد. سیلان سبز چنان اهداف والایی در سر می‌پروراند که هدف خود را تبدیل شدن به پخش‌کننده‌ی برتر در خاورمیانه عنوان کرده است.

این شرکت با توجه دائم به نظرات مشتری‌های مختلف و انتخاب تیزبینانه‌ی محصولات برای ورود به ایران همواره در نظر دارد که نه‌تنها انتظارات مشتریان را برآورده کند، بلکه یک پله از آن بالاتر و یک قدم از آن جلوتر نیز حرکت کند. این مهم از سال ۲۰۰۱ آغاز شد که از همان ابتدا نیز با گستردگی محصولات مانند کاندوم‌های کاپوت، پوشک، خمیر دندان و محافظت از پوست بخشی از بازار را به تسخیر خود در آورد. این شرکت به طور همزمان وارد صنعت خوراک نیز شده و آدامس‌های ارزنده‌ای نیز وارد بازار می‌کند. سیلان سبز نه‌تنها لوازم اولیه و اساسی زندگی را تولید می‌کند بلکه هدف نهایی خود را ساختن بهترین سبک زندگی و رفتار توام با آرامش می‌داند.

نمودار رشد و گسترش این شرکت بدین صورت بود که ابتدا در سال ۲۰۰۴ یکی از ستون‌های اساسی سلامت بهداشتی در ایران که دستمال‌های مرطوب دافی بود را از آلمان به ایران معرفی کرد. عده‌ی زیادی از افراد پس از به وجود آمدن این تغییر بنیادی در بازار لوازم بهداشتی ایران به سبک زندگی در کل تمیزتری دست یافتند. سپس این شرکت در سال ۲۰۰۵ برند نام‌آشنای کدکس را برای علاقه‌مندان به محصولات محافطتی از نیویورک به ایران وارد کرد. سپس در سال ۲۰۰۶ محصولی شگرف در سبد خرید خانواده‌ی ایرانی قرار گرفت و آن چیزی نبود جز پوشک‌های سراسر کیفیت نینو. این شرکت هنوز هم به معرفی محصولات نوین ادامه می‌دهد. اما چیزی که توجه این مطلب را به خود جلب کرده کاندوم‌های کاپوت هستند که از حضور ناخواسته‌ی تعداد بی‌شماری کودک و انتقال بیماری‌های صعب‌العلاج و طاقت‌فرسای فراوانی جلوگیری کرده است.

کاپوت-خانومی

چرا با وجود برندهای بی‌شمار کاندوم که در بازار وجود دارند کاپوت همیشه جایش را در دل مشتری باز می‌کند؟

یکی از موارد اساسی در آن بدون شک تنوع محصولات است که در ادامه به آن می‌پردازیم. اما قبل از آن باید به موضوعی اشاره کنیم که برای افرادی که از بارداری ناخواسته بیزارند می‌تواند حرف نهایی را بزند: کیفیت ساخت. محصولات کاپوت در سه حالت ساخته می‌شوند که نتایح مختلفی به بار می‌آورد. لاتکس، پلی‌ایزوپرن و پلی‌اورتان. تفاوت اصلی در این سه این است که در دو نمونه‌ی اول استفاده از محصولات مرطوب‌کننده و وازلین و لوسیون و هرگونه روغن به کاندوم آسیب می‌رساند. پلی‌اورتان این مشکل را ندارد اما باید در شرایط خاصی دور از گرما و سرما نگه‌داری شود.

البته این به این معنی نیست که استفاده ازلاتکس یا پلی‌ایزوپرن منطقی نباشد، اتفاقا ممکن است استفاده از ان‌ها در مواردی حتی منطقی‌تر نیز باشد. چرا که کاندوم‌های کاپوت با نازک‌ترین و مقاوم‌ترین لاتکسی که تا کنون بشر به آن دست یافته است ساخته‌ می‌شود. این لاتکس‌ها که با نام Sheer Lon شناخته می‌شوند احتمال وقوع هرگونه حادثه‌ی ناخواسته مرتبط به پارگی و بارداری را نزدیک به صفر می‌کنند. از طرفی بسیاری از این کاندوم‌ها از قبل و در خودشان نرم‌کننده دارند پس حتی نیازی به خرید محصولات اضافی وجود ندارد.

در نهایت تنها مسئله‌ای که وجود دارد انتخاب نوع مناسبی از کاندوم‌های کاپوت برای انجام مقاربه است. این موضوع یکی از برگ‌های برنده‌ی کاپوت است چرا که هم برای افراد بی‌غل‌وغشی که تنها به دنبال نیازهای اولیه هستند کاندوم‌های کلاسیک عرضه می‌کند که گفتنی است مقاومت بسیار بالای دارند. هم برای افراد سخت‌پسند کاندوم‌هایی مانند نقطه‌دار و خاردار برای تحریک بیشتر طرف دریافت‌کننده یا کاندوم‌هایی «آتشین» با عصاره‌ی انار با خاصیت تنگ‌کنندگی عرضه می‌کند که هر طیفی از مشتری را راضی نگاه دارد. کاپوت حتی برای افرادی که ادعا می‌کنند کاندوم اضافی‌ست و تنها از احساسات و لذت می‌کاهد نیز کاندوم‌هایی نازک‌تر عرضه کرده که تقریبا حضورشان حس نمی‌شود.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط