تزریق بوتاکس به ساقه مو و پوست سر

 تزریق بوتاکس به ساقه مو و پوست سر

داشتن موهای خوش­حالت، سالم و درخشان یکی از فاکتورهای جهانی زیبایی و سلامت است. البته رسیدن به موهای صددرصد سالم خیلی وقت­ها می­تواند آرزویی دور از ذهن به نظر برسد. ولی مدتی است که شیوه‌ای بسیار مدرن برای بازیابی سلامت و زیبایی مو معرفی شده که بوتاکس مو نام دارد و به سرعت میان عاشقان زیبایی محبوبیت پیدا کرده است.

بوتاکس مو به تازگی در مراکز زیبایی و درمانی رواج پیدا کرده و بیشتر خاصیت درمانی دارد. بوتاکس مو مقاومت، سلامت و درخشش مو را افزایش می­دهد و موهای شما را به حالت ایده­ آلتان درمی­آورد. این روش احیا و سلامت مو، مانند سایر روش­های احیای مو با مواد شیمیایی بسیار قوی انجام می­شود و در کنار زیبایی و مزایایی که دارد، ممکن است معایبی نیز داشته باشد.

بوتاکس مو-خانومی

تزریق به ساقه مو

بوتاکس مو زمانی به کمک شما می­آید که موهایتان آسیب دیده و وز باشد و هر مقدار از نرم ­کننده نیز برای بهبود این وضعیت اسفناک به شما کمک نکند. در چنین حالتی موهای شما برای بازیابی زیبایی خود، نیاز به کمک جدی دارند. بوتاکس مو به صورت عمقی به بازسازی ساقه­ های مو، به صورت تک­به­تک می­پردازد و نرم‌کننده فوق ­العاده قوی را به عمق موهایتان وارد می­کند. بعد از ورود این نرم ­کننده فوق قوی، تارهای مو تقویت می­شوند و موجب درخشش، طراوت، نرمی و لطافت موها می­شود و حالتی ابریشمی و رویایی به آن­ها می­بخشد. بوتاکس مو کدری و بی­ حالتی موها را برطرف می­کند و موخوره را از نوک تارهای مو ترمیم می­کند. ظاهراً عوارض بوتاکس مو از سایر محصولات مراقبت از مو مثل کراتینه عوارض کم­تر ولی ماندگاری بیشتر و طولانی­تری دارد.

بوتاکس مو-خانومی

تزریق به پوست سر

بوتاکس به شیوه دیگری نیز انجام می­شود که از نظر سازمان غذا و دارو مورد تایید نیست و آن شیوه، تزریق مواد بوتاکس به پوست سر است. تزریق مواد بوتاکس به پوست سر برای درمان کدری، موخوره، خشکی و وزوز موها درمانی موقتی است و ممکن است اثری معکوس داشته باشد. چرا که موادی که به درون پوست سر تزریق می­شود، حاوی سم بسیار خطرناکی به نام بوتولینوم است. این سم به میزان اندک در مواد بوتاکس پوست سر وجود دارد و تنها مقادیر زیاد آن خطر دارد. در هر صورت ممکن است به دلیل سهل ­انگاری آرایشگر یا متخصص زیبایی، دوز تزریق این مواد کم­ یا زیاد شود و آسیب­های جبران­ ناپذیری به موها و عصب­های سرتان وارد کند. البته بوتاکس پوست سر از جمله روش­های درمانی میگرن است. این روش درمانی در بسیاری از افراد نتیجه مطلوب را نداشته است. این روش درمانی، یعنی بوتاکس پوست سر، برای درمان برخی معضلات جزئی بدن مثل تعریق پوست سر، تنبلی چشم و سایر مسائل پزشکی پیشنهاد می­شود.

بوتاکس مو-خانومی

چه کسی باید بوتاکس مو انجام دهد؟

تزریق بوتاکس به ساقه­های مو یا بوتاکس موضعی مناسب افرادی است که موهایشان دچار آسیب­های شدید است. آسیب­های مو خود را به صورت خشکی، شکنندگی، وز بودن، کدری و بی­حالت بودن نشان می­دهد. دلایل کم طراوتی و خشکی موها بسیار متنوع است. ولی رایج­ترین دلیل بروز این مشکل، دکلره کردن و رنگ کردن موها آن هم به طور مکرر است. دکلره به خودی خود، موها را دچار خشکی شدید می­کند و بعد از آن موها نیاز به مراقبت جدی دارند. رنگ کردن­های متوالی و با فواصل زمانی کم نیز، صدمات شدیدی به بافت مو وارد می‌کند و آن را دچار خشکی و کدری می­کند. در چنین حالتی انواع ماسک مو، سرم مو یا نرم ­کننده­ ها به صورت موقتی و فقط برای دو الی سه روز موهای شما را شاداب و پرطراوت می­کند. اگر می­خواهید برای چند ماه موهایی درخشان و به لطافت و نرمی ابریشم داشته باشید، بوتاکس موضعی مو قطعاً بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

استفاده بسیار زیاد از سشوار و اتو مو برای خشک کردن و صاف کردن مو، پس مدتی موها را دچار سوختگی می­کند. موی سوخته ظاهری بسیار کدر و کم­طراوت دارد و وز و بی­حالت است. پس در چنین حالتی نیز بوتاکس مو می­تواند گزینه مناسبی برای جبران عوارض اتو مو و سشوار باشد. مواد بوتاکس مو به طور خاص برای ترمیم آسیب دیدگی­ها، آبرسانی به مو، برطرف کردن خشکی و وزی و ایجاد درخششی خیره­کننده طراحی شده است. این مواد حاوی نرم ­کننده ­های فوق قوی، ویتامین دی، ویتامین بی۶، ویتامین بی۱۲، کلاژن طبیعی، انواع روغن­های گیاهی، پروتئین و دیگر مواد حیاتی برای سلامت مو است.

یکی از مزایای قابل توجه مو نسبت به سایر مواد مراقبت از مو، ماندگاری بالا و در عین حال نیاز به مراقبت کم آن است. بوتاکس مو بعد از یک ماه اثر واقعی خود را نمایان می­کند و بیش از یک فصل، یعنی حدود چهار ماه باقی می­ماند و در این دوران باید از شامپوی مخصوص بوتاکس که توسط آرایش­گر یا متخصص زیبایی به شما معرفی می­شود استفاده کنید. در غیر این صورت، ماندگاری محصول کاهش می­یابد.

بعد از انجام بوتاکس، نباید زود به زود حمام بروید و بین هر حمامتان باید دو الی سه روز فاصله باشد. اگر این فاصله کمتر شود، مواد بوتاکس زودتر از موعد از روی موهای شما شسته می­شود.به یاد داشته باشید بعد از بوتاکس مو تا جای ممکن از اتوی مو برای صاف کردن موهایتان استفاده نکنید. اتو به تارهای مو آسیب زده و ماندگاری مواد بوتاکس را کاهش می­دهد.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط