رژیم لاغری با میوه

 رژیم لاغری با میوه

میوه یک میان وعده لذیذ و خوشمزه است که توسط طبیعت برای استفاده ما آماده شده است. این خوراکی خوشمزه دارای ویتامین‌ها، فیبر و سایر مواد مغذی است که از یک رژیم غذایی سالم حمایت می‌کنند.

میوه همچنین به طور کلی کم کالری است و فیبر زیادی دارد که ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند. در حقیقت، خوردن میوه با کاهش وزن بدن و کاهش خطر دیابت، فشار خون بالا، سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط است.در اینجا ۸ مورد از بهترین میوه‌ها برای کاهش وزن را معرفی می‌کنیم.

میوه-خانومی

فواص گریپ فروت در رژیم لاغری

گریپ فروت تلاقی بین پوملو و پرتقال است و مصرف آن معمولاً با رژیم غذایی و کاهش وزن همراه است. نیمی از گریپ فروت فقط ۳۹ کالری دارد اما ۶۵٪ از مقدار مرجع مصرف روزانه (RDI) ویتامین C را تأمین می‌کند. انواع قرمز همچنین ۲۸٪ از RDI ویتامین A را تأمین می‌کنند.

علاوه بر این، گریپ فروت دارای شاخص گلیسمی پایین (GI) است. به این معنی که قند را با سرعت کمتری در جریان خون شما آزاد می‌کند. رژیم کم GI ممکن است به کاهش وزن و حفظ وزن کمک کند، اگرچه شواهد محدود هستند.

میوه-خانومی

سیب و رژیم لاغری

سیب کم کالری و سرشار از فیبر است. با ۱۱۶ کالری و ۵.۴ گرم فیبر در هر میوه بزرگ (۲۲۳ گرم). همچنین مشخص شده است که مصرف آن‌ها از کاهش وزن پشتیبانی می‌کند. در یک مطالعه به مدت ۱۰ هفته در روز سه سیب، سه گلابی، یا سه کلوچه جو دوسر – با همان مقدار کالری – به زنان داده شد. گروه سیب ۰.۹۱ کیلوگرم و گروه گلابی  ۰.۸۴ کیلوگرم از دست دادند ، در حالی که وزن گروه جو دوسر تغییری نکرد

علاوه بر این، یک مطالعه مشاهده‌ای بر روی ۱۲۴،۰۸۶ نفر مشخص کرد افرادی که سیب می‌خورند به طور متوسط ​​در هر وعده در طی یک دوره چهار ساله ۰.۵۶ کیلوگرم وزن از دست داده‌اند. از آنجا که میوه‌های کم کالری مانند سیب سیرکننده‌تر هستند، ممکن است در طول روز غذاهای دیگر کمتری بخورید. قابل ذکر است که یک سیب تقریباً سه برابر یک شکلات است.

میوه-خانومی

استفاده از توت در رژیم لاغری

توت یک نیروگاه غذایی کم کالری است. به عنوان مثال، نصف یک فنجان (۷۴ گرم) بلوبری فقط ۴۲ کالری دارد اما ۱۲٪ از RDI ویتامین C و منگنز و همچنین ۱۸٪ ویتامین K را تأمین می‌کند. یک فنجان (۱۵۲ گرم) توت فرنگی حاوی کمتر از ۵۰ کالری و ۳ گرم فیبر غذایی و همچنین ۱۵۰٪ از RDI ویتامین C و تقریبا ۳۰٪ منگنز را تأمین می‌کند.

همچنین نشان داده شده است که توت ماده غذایی به شدت سیر کننده‌ای است. یک مطالعه کوچک نشان داد که افرادی که میان وعده توت ۶۵ کالری دریافت می‌کنند ، در وعده غذایی بعدی کمتر از کسانی که به آن‌ها آب نبات با همان کالری داده می‌شود، غذا می‌خورند.

میوه-خانومی

میوه‌های هسته‌ای

میوه‌های هسته‌ای که به آنها دروپ نیز گفته می‌شود گروهی از میوه‌های فصلی هستند که دارای نمای بیرونی گوشتی و از داخل دارای یک هسته سفت یا گودال هستند. آن‌ها شامل هلو، شلیل، گوجه سبز، گیلاس و زردآلو هستند. میوه‌های هسته‌ای کم GI  کم کالری و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C و A هستند – که این میوه‌ها را برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند عالی می‌کند.

به عنوان مثال یک هلو متوسط ​​(۱۵۰ گرم) حاوی ۵۸ کالری است، در حالی که ۱ فنجان (۱۳۰ گرم) گیلاس ۸۷ کالری تأمین می‌کند و دو آلو کوچک (۱۲۰ گرم) یا چهار زردآلو (۱۴۰ گرم) فقط ۶۰ کالری دارند.

میوه-خانومی

میوه گل ساعتی

میوه گل ساعتی ، که از آمریکای جنوبی سرچشمه می‌گیرد، در یک بالارونده زیبا و گلدار رشد می‌کند. این میوه پوسته بیرونی سختی دارد – به رنگ بنفش یا زرد – با یک توده دانه‌ای پوپولی خوراکی. یک میوه (۱۸ گرم) فقط ۱۷ کالری دارد و منبع غنی فیبر، ویتامینC ، ویتامینA ، آهن و پتاسیم است.

برای چنین میوه کوچکی، میوه گل ساعتی فیبر غذایی کافی دارد. در واقع، پنج تا از آنها ۴۲٪ از RDI را با کمتر از ۱۰۰ کالری تأمین می‌کند.

میوه-خانومی

فواید ریواس در رژیم لاغری

ریواس در واقع یک سبزی است، اما در اروپا و آمریکای شمالی، اغلب آن را مانند یک میوه تهیه می‌کند و استفاده می‌نمایند. در حالی که فقط ۱۱ کالری در هر ساقه دارد، تقریباً ۱ گرم فیبر و تقریباً ۲۰٪ از RDI ویتامین K را در خود جای داده است. علاوه بر این، فیبر ریواس ممکن است به کاهش کلسترول بالا کمک کند که یک مشکل معمول برای افرادی است که با وزن خود دست و پنجه نرم می کنند.

میوه-خانومی

کیوی و رژیم لاغری

کیوی بسیار غنی از مواد مغذی منبع عالی ویتامین C، ویتامین E، فولات و فیبر است و دارای فواید قابل توجهی برای سلامتی است. کیوی دارای GI پایین است، بنابراین گرچه حاوی قند است، اما با سرعت کمتری قندش آزاد می‌شود – در نتیجه باعث کاهش سن قند خون می‌شود.

فواید خربزه در رژیم لاغری

خربزه کالری کمی دارد و محتوای آب زیادی دارد که باعث می شود بسیار دوستانه لاغر شوند. فقط ۱ فنجان (۱۵۰-۱۶۰ گرم) خربزه، مانند عسل یا هندوانه ، ۴۶-۶۱ کالری را به طور متوسط تأمین می‌کند. خربزه اگرچه کم کالری است، اما سرشار از فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان‌ها مانند ویتامین C ، بتاکاروتن و لیکوپن است.

علاوه بر این، مصرف میوه‌هایی با محتوای آب بالا ممکن است به شما در کاهش وزن اضافی کمک کند.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط