عمل زیبایی پیکره سازی(پیکره تراشی)

 عمل زیبایی پیکره سازی(پیکره تراشی)

ایده‌آل‌هایی مثل داشتن اندامی فاقد چربی‌های انباشته شده، شکمی مسطح و صاف، کمری باریک و بدون چربی‌های جمع‌شده در پهلو ها و… نظر افراد جامعه را به خود جلب کرده امروزه به نوعی جذابیت در بین افراد تبدیل شده. عده‌ای برای رسیدن به ایده‌آل‌ها و اندام دلخواه‌شان به سمت رژیم‌های سنگین و پر خطر، ورزش‌های سخت و طاقت‌فرسا و دیگر روش‌های موجود می‌روند.

ورزش یکی روش‌هایی‌ست که در صدر لیست بهترین روش‌ها قرار گرفته اما متاسفانه به‌کار گیری این روش همیشه هم به بهترین نتایج ختم نمی‌شود، چرا که لازمه‌ی به‌کارگیری این روش در اخیار داشتن وقت و زمان کافی، رعایت منظم رژیم‌ غذایی متناسب با آن ورزش، رعایت اصول‌ها و استانداردهای لازمه‌ی آن سبک ورزش، و در نهایت داشتن صبر و حوصله‌ای پولادین و تنی سالم است.

داشتن و رعایت‌کردن این فاکتور‌ها از ضروریات اصلی برای انجام ورزش برای رسیدن به اندامی ایده‌آل است. اما اگر اندکی واقع‌بین باشیم، هرکسی شرایط دسترسی به این فاکتورها را ندارد و اگر هم داشته باشد، رعایت همیشگی و مداومِ اصول و پایبندی به تمام اصول وملزومات، کار آسانی نیست.

اما پیکرتراشی روشی شناخته شده است که با صرف هزینه، می‌تواند شرایط رسیدن به اندام دلخواه را مهیا سازد.

لیپوماتیک-خانومی

پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی روشی‌ست که در علم پزشکی معنای آن حذف و برداشتن چربی‌های موضعی، بدون آسیب رسیدن به بافت‌ها، عروق و نواحی دارای چربی است. هدف آن کاهش سایز و رسیدن به فرم بدنی و اندام دلخواه است. اما این روش گزینه‌ی مناسبی برای افراد خیلی چاق نیست؛ چرا که ممکن است سلامتی آنها مورد خطر قرار بگیرد.

به طور معمول افرادی این عمل زیبایی را انجام می‌دهند که با رژیم و انجام ورزش نتوانسته‌اند به از شر تجمع چربی‌ها در نقاط مختلف بدن‌شان خلاص شوند و به اندام دلخواه خود دست یابند. چرا که این روش برای این افراد گزینه‌ای مناسب بوده.

هزینه‌ی این عمل زیبایی به عوامل مخلتفی بستگی دارد و نمی‌توان برای این عمل هزینه‌ی دقیق و مناسبی رائه داد، زیرا این هزینه به عواملی چون: هزینه مراکز درمانی، هزینه‌ی داروهای تجویز شده، دستمزد پزشک و… بستگی دارد، اما می‌توان با مراجعه به یک مرکز زیبایی معتبر و مشاوره با کادر پزشکی و درمانی آن مرکز، از شرایط قیمت‌ها و هزینه‌ها مطلع شد.

اما باید گفت که جراحی‌هایی که با هدف زیبایی انجام می‌شوند، معمولا از هزینه‌هایی بالایی برخوردار هستند و شرکت‌های بیمه نیز این هزینه‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما توصیه می‌شود که حواستان به تله‌های تبلیغاتی غیرواقعی و اغراق‌آمیز باشد؛ زیرا تنها چیزی که در این عمل، حائز اهمیت است میزان تبحر و چیره‌دستی جراح و میزان اعتبار مرکز درمانی است که عمل در آن انجام می شود.

عمل زیبایی پیکر سازی چگونه انجام می‌شود و چه انواعی دارد؟

درعمل پیکر سازی با هدف لاغری، پزشک با ایجاد کردن سوراخ هایی با قطر سه الی پنج میلی‌متر در بدن بیمار و با استفاده از دستگاه‌هایی پیشرفته که با ایجاد لرزش و ارتعاش موجب آزاد شدن چربی‌های موضعی از بافت‌ها می‌شوند، و سپس به وسیله‌ی ساکشن چربی‌های آزاد شده را ازنقاط مختلف بدن بیمار تخلیه و به بیرون از بدن هدایت می‌کند.

بعد از عمل پیکر تراشی و بعد از گذراندن دوره‌ی نقاهت (که در این عمل، مدت آن بسیار کوتاه است.) بیمار به اندام ایده‌آل خود دست خواهد یافت و با رعایت رژیم‌های غذایی سالم بازگشت و تجمع چربی‌ها در نقاط مختلف بدن اتفاق نخواهد افتاد.

پیکره‌سازی(تراشی) انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • لسپوساکشن
 • ساکشن
 • بادی جکت
 • لیپوماتیک
 • لیپولیزر

در هرکدام از این روش‌ها هدف تخلیه‌ی چربی‌های انباشته، کاهش سایز و حجم و دست‌یافتن به سایز ایده‌آل و دلخواه، فرم‌دهی به اندام‌ها است که اغلب بر روی نقاطی چون: کمر و دور کمر، شکم، پهلو‌ها، بازو‌ها، ران‌ها و دیگر نقاط متمرکز است. که معمولا از کمترین خطرات و عوارض و بروز بهترین نتایج برخوردار هستند. مزیت‌های عمل زیبایی پیکر تراشی عبارتند از: کاهش تورم، اثر بخش‌ترین روش لاغری، قابل اعتماد ترین روش لاغری، کم‌ترین میزان درد و خونریزی، کاهش وزن و رسیدن به سایز ایده‌آل به صورت همزمان.

با این حال پیکرتراشی با روش لیپوماتیک از جدیدترین متدهای پیکرتراشی‌ست. این روش جدید و محبوب فقط برای کاهش وزن و خلاص شدن از چربی‌ها نیست، بلکه روشی‌ست برای ایجاد فرم و حالت‌دهی و فرم دهی به بدن که از طرف سازمان FDA آمریکا مورد تایید قرار گرفته.

مراحل انجام پیکر سازی

 1. تهیه عکس از بدن، بررسی‌ها و معاینات اولیه توسط پزشک یا جراح متخصص
 2. علامت‌گذاری نقاط موردنظری که با روش لیپوماتیک باید جراحی شود
 3. ایجاد شکاف و برش در نواحی ایجاد شده
 4. بازتاب امواج و ایجاد ارتعاش به بافت‌های چربی برای آزادسازی‌شان
 5. خارج سازی بافت‌های چربی و هدیات به بیرون بدن
 6. بخیه و بانداژ محل جراحی
 7. هفت الی ده روز درد و تورم در ناحیه جراحی.
ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط