جراحی زیبایی واژن

 جراحی زیبایی واژن

اصطلاح و جوان سازی واژن چندین روش مختلف را در بر می‌گیرد. از اصطلاحات آن می‌شود به جراحی پلاستیک اندام‌ تناسلی زنان، جراحی جوان سازی دستگاه تناسلی زنان، جراحی پلاستیک ولوواژینال و طراحی واژن نام برد. از جمله روش‌های جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان می‌توان به لابیاپلاستی، کاهش هود کلیتورال، لابیا ماژورپلاستی، موناسپلاستی و واژینوپلاستی اشاره کرد. در این مقاله به عمل زیبایی واژن، تحت عنوان واژینوپلاستی پرداخته می‌شود.

واژینوپلاستی-خانومی

آناتومی خارجی دستگاه تناسلی زنان

برای شروع ابتدا باید آناتومی دستگاه تناسلی زنان را بررسی کرد. ناحیه مویی که روی استخوان شرمگاهی در قسمت فوقانی اندام تناسلی زنان قرار دارد، مونس نامیده می‌شود. لب‌های بیرونی را لب بزرگ و لب‌‌های داخلی را لب مینورا می‌نامند. در قسمت فوقانی در مرکز، هود کلیتورال وجود دارد که گاهی اوقات پیش خیز نیز نامیده می‌شود، که بخشی یا به طور کامل کلیتوریس را می‌پوشاند. در زیر کلیتوریس دهانه مجرای ادرار و در زیر آن دهانه واژن قرار دارد.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی که به آن کولورافی خلفی نیز گفته می‌شود، روشی است که برای سفت شدن واژن طراحی شده است. گزینه جایگزین این عمل، سفت شدن غیر تهاجمی واژن از طریق گرم شدن بافت ها با امواج رادیو، فرکانس یا لیزر است. بیمارانی که سستی واژن قابل توجهی دارند، ممکن است نتوانند از طریق لیزر درمان شوند و روش بهتر برای سفت شدن واژنشان جراحی واژنوپلاستی باشد.‌

دلایلی که بیماران خواهان جراحی واژینوپلاستی هستند:

پس از زایمان ، زنان ممکن است از شل شدگی واژن، ناشی از کشش بافت ها و جدا شدن عضلات شکایت کنند. گاهی اوقات این شل شدگی تا حدی است که تامپون می‌افتد این و منجر به اختلال در عملکرد جنسی می‌شود.

عمل واژینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

در عمل واژینوپلاستی عضلات جدا شده کنار هم قرار می‌گیرند و پوست اضافی مخاط از قسمت پشتی واژن برداشته می‌شود. همچنین می‌توان پوست خارجی را برای زیبایی بیشتر از بین برد.

بیهوشی در عمل واژنوپلاستی

می‌توان عمل واژینوپلاستی را با بی حسی موضعی انجام داد اما بسیاری ترجیح می‌دهند که این عمل با بیهوشی عمومی انجام شود.

آمادگی‌های قبل از انجام واژینوپلاستی

پیش از این عمل، از بیماران خواسته می‌شود که قبل از جراحی تست و آزمایش آمادگی روده را انجام بدهند.

روش واژینوپلاستی

هنگامی که میزان سفت شدگی مشخص شد، یک شکاف پای شکل مشخص می‌شود تا پوست اضافی از داخل واژن جدا شود. در زیر پوست، بافت‌ها با بخیه های محکم سفت می‌شوند. هنگامی که کانال واژن سفت شد، پوست مخاط بخیه زده می‌شود. اگر پوست خارجی وجود داشته باشد که بیرون زدگی داشته باشد می‌توان آن را نیز کاهش داد تا زیبایی بیشتر حاصل شود.

خطرات جراحی واژن چیست؟

خطرات ناشی از واژینوپلاستی شامل عفونت، خونریزی ، درد و همراه با عوارض نادر است.

دوره نقاهت بعد از عمل واژینوپلاستی

بیماران ممکن است به یک تا دو هفته زمان برای دوران نقاهت نیاز داشته باشند. بیمار ممکن است در روزهای اول درد عمیقی داشته باشد و به مدت هشت هفته امکان استفاده از تامپون یا انجام رابطه جنسی وجود ندارد. بسته به میزانی که سفت شدگی انجام شده است، ممکن است به بعضی از بیماران آموزش داده شود که از متسع کننده استفاده کنند.

نتایج عمل واژینوپلاستی چیست؟

این روش به طور معمول منجر به محکم شدن کانال واژن می شود، که می تواند به افزایش رضایت جنسی کمک کند.

ANISH KAPOOR, Hysterical Sexua - خانومی

اقدامات هنگام مراجعه به مشاوره جوان سازی واژن

در هنگام مشاوره برای جوان سازی واژن باید خود را برای یک سری از چیزها آماده کرد. مانند هر روش جراحی پلاستیک، قبل از انجام عمل جوان سازی واژن باید تحقیقاتی را انجام داد. می‌توان از پیدا کردن یک جراح ماهر که دارای عکس‌های پیش و بعد از عمل از بیماران قبلی خود است، شروع کرد. درصد زیادی از موفقیت در عمل به خود بیمار بستگی دارد.‌

در طول مشاوره جوان سازی واژن، باید برای بحث و گفت و گو آمادگی لازم داشت مثلا؛ اهداف جراحی ، شرایط پزشکی ، آلرژی های دارویی و درمان های پزشکی پیشین و در جریان، داروهای فعلی ، مصارف ویتامین، مکمل های گیاهی ، الکل ، استعمال دخانیات و مواد مخدر، پیشینه جراحی‌های قبلی.

جراح  همچنین ممکن است؛ وضعیت سلامت عمومی بیمار و سایر شرایط سلامتی یا عوامل خطر را از قبل ارزیابی کند، عکس بگیرد، درباره گزینه های موجود حرف بزند، یک دوره درمانی را توصیه کند، درباره نتایج احتمالی جوان سازی واژن و هر گونه خطرات یا عوارض احتمالی صحبت کند و در مورد روش بیهوشی در طی روش جوان سازی واژن با بیمار خود بحث کند.‌ بهتر است از قبل لیستی از سوالات را آماده کرد و در صورت نیاز آن را از جراح پرسید.

درک همه جوانب روش جوان‌سازی واژن امری بسیار مهم است. احساس هیجان و اضطراب کاملا طبیعی است. این هیجان ممکن است برای ظاهر جدید پیش بینی شده واژن باشد یا کمی استرس قبل از عمل.  از بحث در مورد این احساسات با جراح پلاستیک خود نباید خجالت کشید و در مورد همه ی موارد لازم با آن مشورت کرد.

ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط