درمان سردرد با ماساژ

 درمان سردرد با ماساژ

سردرد از جمله مشکلاتی است که روزانه ساعت‌های زیادی را با آن درگیر هستیم. داروهای شیمیایی مختلفی هستند که می‌توانند سردرد شما را به صورت لحظه‌ای برطرف کنند. اما سردرد طولانی مدت را نمی‌توان با داروهای شیمیایی برطرف کرد. اگر خواسته باشید که این نوع سردردها با داروهای شیمایی درمان کنید، باید داروهای شیمیایی را به طور مداوم مصرف کنید. با توجه به تاثیرات منفی که داروهای شیمیایی در مدت طولانی دارند، استفاده از داروهای شیمیایی بر رفع سردرد اصلا مناسب نیست و هیچ تاثیر مثبتی بر روی واکنش‌های بیولوژیکی که در پوست سر شما انجام می‌شوند، نخواهند داشت.

ماساژ سر-خانومی

درمان سردرد با ماساژ

سه عضو هدف برای ماساژ دادن به منظور درمان سردرد وجود دارند. ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای، ماهیچه‌های پشت گردن و ماهیچه‌های گیجگاهی از اعضای هدفی هستند که در حین ماساژ دادن، مورد هدف قرار می‌گیرند. برای ماساژ دادن این نواحی، لزومی وجود ندارد که یک نفر دیگر هم در کنار شما حضور داشته باشد تا این سه ناحیه را ماساژ بدهد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید این کار را انجام بدهید.

ماساژ ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای با توپ به صورت خوابیده

احساس گرفتگی در بالاتنه و خصوصا در ناحیه ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای باعث می‌شود که احساس سردرد داشته باشیم و فکر کنیم که نواحی بالاتنه‌مان تحت فشار زیاد قرار دارند. برای ماساژ ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای باید دراز بکشید، یک توپ ورزشی در زیر شانه‌های خود قرار بدهید و زانوهای خود را به حالت خمیده در آورید. سپس با استفاده از حرکت‌های بالا و پایین، توپ ورزشی را به سمت بالای لگن خود حرکت دهید. این کار می‌تواند زمانی در حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه از شما بگیرد.

ماساژ سر-خانومی

فشردن ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای با دست

به همین راحتی‌ها نمی‌شود از کنار سرسختی و سفتی ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای گذشت. این ناحیه را باید یکبار دیگر با دست‌های خود ماساژ بدهید. برای اینکه بتوانید این کار را با دست خود و بدون نیاز به حضور دیگران انجام بدهید، باید با استفاده از دست خود به صورت عکس، این ناحیه را فشار بدهید. به طوری که بعد از گرفتن ماهیچه عکس طرف دست خود، این کار را از ۸ تا ۶۰ ثانیه ادامه بدهید. حواس‌تان باشد که بخش زیادی از پوست ماهیچه‎های ذوزنقه‌ای را بگیرید. چون گرفتن بخش کوچکی از پوست این ماهیچه باعث می‌شود که دردهای شما بیشتر شود.

با توجه به اینکه دردهای بسیاری را ممکن است در این مرحله تحمل کنید، آمادگی داشته باشید.

کشیدن ماهیچه‌های سینه

ماهیچه‌های سینه بخشی از ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای نیستند، اما حرکت دادن آن‌ها به تقویت کشش ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای کمک می‌کند. نگران نباشید، برای انجام این کشش باید در کنار دیوار قرار بگیرید و دست‌تان را بر روی یک طرف دیوار قرار بدهید و به جهت مخالف حرکت کنید. کافی است که یک قدم به سمت مخالف دیوار بردارید. این کار را با دو پای خود انجام دهید تا جایی که احساس کشیدگی در ناحیه ترقوه و ماهیچه‌های ذوزنقه‌ای احساس کنید.

ماساژ ماهیچه جمجمه با توپ گلف و دو دست‌های شما

رعایت نکردن آداب صحیح خواب می‌تواند ماهیچه جمجمه را دچار درد کند. به طوری که احساس درد یا کبودی در ناحیه جمجمه خود دارید. دست‌های خود را در پشت سرتان قرار بدهید و یک توپ گلف در دست خود بگیرید و جمجمه را روی توپ گلف بگذارید. سر خود را بر روی توپ گلف بگردانید و دست خود را در صورتی تکان بدهید که به ستون فقرات شما آسیب جدی وارد نشود.

گفتنی است که این کار نیازمند تمرکز می‌باشد و باید با توجه به سایر اعضای سر شما انجام شود.

ماساژ پوست پشت گردن

پوست پشت گردن می‌تواند روی هم بخوابد و دیگر کشیدگی خاص خود را نداشته باشد. ماساژ دادن این ناحیه به شما کمک می‌کند تا احساس آرامش در پوست پشت گردن خود داشته باشید. برای ماساژ پوست پشت گردن باید گردن خود را در زاویه‌ای ۴۵ درجه قرار بدهید. سپس با استفاده از یکی دو دست خود، سرتان را به آرامی به سمت جلو بکشید. این کار را تا جایی ادامه بدهید که احساس کشیدگی در ماهیچه‌های پشت گردن خود داشته باشید. این ترفند را با استفاده از دو دست خود انجام بدهید. ابتدا با یک دست و سپس با دست طرف دیگرتان، این کار را انجام دهید.

ماساژ سر-خانومی

فشار دادن ماهیچه‌های گیجگاهی

برای ماساژ دادن ماهیچه‌های گیجگاهی خود نیازی نیست که دراز بکشید یا بدن خود را به حالت خمیده در آورید. نوک انگشت اشاره دست‌های خود را بر روی شقیقه‌های‌تان به صورت دایره‌ای تماس بدهید. توجه کنید که این فشار نباید خیلی زیاد باشد. در حین اینکه فشار سبکی به جمجمه‌تان وارد می‌کنید، فک خود را چندین بار باز و بسته کنید. این دو عمل را می‌توان همانند خمیازه دانست. در صورتی که حال و حوصله ندارید، می‌توانید چندین خمیازه بکشید، بدون اینکه نیاز باشد تا دست‌های خودتان را به کار بگیرید.

در صورتی که می‌خواهید ماساژ گیجگاهی را به طور کامل انجام دهید، یک کمپرس آب گرم یا آب سرد را بالای گوش‌های خود قرار بدهید و سپس با استفاده از حرکات آرام، شروع به ماساژ این ناحیه کنید.

ارسال این مطلب به:

fazyhossinezade

0 Reviews

مطالب مرتبط