ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری

 ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری

ماساژ بدن می‌تواند آرامش بخش باشد و تمام خستگی را از بدن انسان، بکاهد. باز شدن گرفتگی عضلات، سفت بودن ماهیچه‌های بدن و کاهش وزن از جمله نتایج مثبتی است که ماساژ می‌تواند در پی داشته باشد. اگر می‌خواهید شاهد کاهش وزن چشمگیری در زمان کوتاهی باشید، ماساژ شکم به شما کمک می‌کند. دلیل مناسب بودن ماساژ شکم برای لاغری این است که لازم نیست به خودتان زحمت بدهید و روزها و ساعت‌ها پیاده روی کنید. حتی با ماساژ شکم می‌توانید از شر رژیم‌های غذایی سرسختانه راحت شوید و دیگر به فکر وعده‌های غذایی خود نباشید. ماساژ سوئدی با روغن زیتون می‌تواند وزن شما را تا چندین کیلوگرم کاهش بدهد و دیگر نگران تناسب اندام خود نباشید.

ماساژ شکم-خانومی

در ماساژ شکم از کدام روغن گیاهی استفاده کنیم؟

روغن‌های گیاهی بهترین درمان کننده‌های طبیعی هستند که در ماساژ سوئدی می‌توانید برای کاهش وزن خود از آن استفاده کنید. روغن زیتون همان روغن گیاهی ماساژ است که به شما کمک می‌کند تا در حین ماساژ با آن، وزن خود را کم کنید. این روغن گیاهی برخلاف سایر روغن‌های گیاهی، دیر جذب می‌شود و به همین خاطر، برای تامین کردن رطوبت کامل پوست شکم بسیار مناسب است. علاوه براین، روغن زیتون می‌تواند گردش خون را تحریک کند و به موجب آن، نفخ شکم شما کاهش می‌یابد و دیگر خبری از این احوال بد و ناخوش بعد از میل کردن غذا در شکم‌تان احساس نمی‌کنید.

با توجه به این موضوع، چندین تکنیک در ماساژ شکم وجود دارد که می‌توانید آن را به کار بگیرید تا چربی‌های شکم و کمر خود را آب کنید. بدون اینکه نیازی باشد تا از داروهای شیمیایی خاصی را برای کاهش وزن خود استفاده کنید.

ماساژ شکم-خانومی

بایدها و نبایدهای ماساژ شکم که باید بدانید

ماساژ شکم با تمام خوبی‌هایی که دارد، در صورتی که به طور اصولی و صحیح انجام نشود، اصلا مفید و موثر واقع نخواهد شد. در ادامه به بایدها و نبایدهای ماساژ شکم می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتری را از ماساژ شکم با زیتون داشته باشید.

  • ماساژ شکم بعد از خوردن غذاهای سنگین، ممنوع!

غذاهای سنگینی که می‌خورید، در انتهای معده انباشته می‌شوند و به هنگام ماساژ دادن، ممکن است که این غذاها به سمت مری راه پیدا کنند و احساس استفراغ داشته باشید. علاوه بر احساس استفراغی که دارید، سلول‌های معده تغذیه نمی‌شوند و به همین خاطر، بعد از استفراغ ممکن است که احساس گرسنگی بیش از حدی داشته باشید و بعد از ماساژ، چندین وعده غذایی را در یک وعده میل کنید. در صورتی که چنین چیزی را از ماساژ شکم انتظار نخواهیم داشت.

  • ماساژ شکم برای زنان باردار، ممنوع!

ممنوعیت ماساژ شکم با روغن زیتون برای زنان باردار، بخاطر وضعیتی است که آن‌ها دارند. برای مثال در حین انجام ماساژ شکم ممکن است که به اندام‌های درحال شکل گیری بدن جنین، آسیب وارد شود.

  • ماساژ شکم برای افراد مبتلا به زخم معده، ممنوع!

افرادی که زخم معده دارند، به خوبی می‌دانند که دست زدن به ناحیه زخم معده می‌تواند درد این ناحیه را بیشتر کند. به همین خاطر، ماساژ دادن این ناحیه با فشار مستقیم می‌تواند احساس درد شما را بیشتر کند. پس بهره بردن از ماساژ شکم با روغن زیتون، برای این دسته از افراد هم مناسب و مفید واقع نخواهید شد. چون اثرات منفی که بعد از ماساژ شکم مبتلا به زخم معده به وجود می‌آید، بیشتر از اثرات مثبت آن می‌باشد.

ماساژ شکم-خانومی

آموزش ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری

  • ماساژ لنفاوی برای کاهش وزن

نواحی کناری و بالایی در شکم را می‌توان جزو نواحی لنفاوی بدن به حساب آورد. نواحی لنفاوی در بدن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و دلیل آن‌ هم، خاصیت محافظتی آن‌ها در برابر سلول‌های مضر می‌باشد.

نوک انگشتان خود را به روغن زیتون آغشته کنید و با حرکت ملایم و آهسته، انگشتان خود را از کناره پهلو به سمت قلب هدایت کنید و سپس همین مسیر را به طور رفت و برگشتی انجام بدهید. در صورتی که تورمی در این دو ناحیه وجود داشته باشد، با ماساژهای مداوم رفع خواهد شد.

  • تکرار ماساژ چینی

ماساژ چینی در ماساژ شکم به معنای ماساژ ناحیه دور ناف است. این نوع ماساژ باید به دایره‌های حلقوی باشد که با خروج از ناحیه ناف، این دایره‌ها بزرگ‌تر می‌شود و کمی فشار دست بر روی پوست ناحیه خارجی ناف بیشتر خواهد شد. مدتی که باید برای ماساژ چینی صرف کنید، در حد دو دقیقه است.

  • ماساژ نقاط فشاری شکم

نواحی پایین‌تر از ناف در بدن انسان، همان نقاط فشاری هستند. دو گوشه کناری پوست ناف خود را در نظر بگیرید و با دو انگشت خود، به این نواحی فشار وارد کنید. این کار را برای ۵ بار تکرار کنید تا روغن زیتون، پوست دور ناف را به طور کامل پوشش بدهد.

  • ماساژ شکم برای تحریک گردش خون شکم

تغذیه ناکارآمد پوست شکم می‌تواند دلیل اصلی برای چاقی مفرط فرد باشد. ماساژ دادن تمامی پوست شکم با روغن زیتون می‌تواند گردش خون این ناحیه را تحریک کند و در نهایت، شما فرآیند لاغری را تجربه کنید.

ارسال این مطلب به:

fazyhossinezade

0 Reviews

مطالب مرتبط