کدو سبز؛ خواص، فواید و کاربردها

 کدو سبز؛ خواص، فواید و کاربردها

کدو سبز مزایای بیشماری در سلامتی کلی بدن و همچنین سلامت پوست و مو دارد که بسیاری از ما از آن آگاهی نداریم در این مقاله قصد داریم به برخی از فواید کدو سبز برای سلامت بدن و سلامت پوست و مو اشاره کنیم:

خواص کدو سبز

کدو سبز دارای ارزش غذایی بالایی بوده و از ویتامین هایی تشکیل شده که باعث پایین آوردن چربی خون و لاغری خواهند شد. همچنین با دانستن خواص بی نظیر که در ادامه برای شما توضیح می دهیم به چربی سوزی و لاغری ایده آل خواهید رسید.

خواص کدو سبز برای پوست

یک واقعیت جالب در مورد کدوی سبز این است ۹۵ درصد آن آب است است. از این رو میتواند پوست را به خوبی آبرسانی کند. در ادامه به صور کامل از خواص کدو سبز برای پوست مطلع شوید.

 • پف چشم را درمان میکند:
  کدو سبز به خاطر داشتن آب میان بافتی زیاد می تواند در درمان چشم های پف کرده موثر باشد. برای این منظور کافی است چشم ها را ببندید و حلقه های کدو را برای مدتی روی چشم ها قرار دهید تا به شما در کنترل میزان تورم و کاهش آن کمک کند.
 • پوست را شفاف میکند:
  کدو سبز به دلیل داشتن آب میان بافتی بسیار زیاد باعث آبرسانی به پوست و دفع سموم از پوست می شود و نتیجه آن اینست که مصرف آن پوستی مرطوب و شفاف و شاداب به شما هدیه میدهد.
 • تولید کلاژن پوست را افزایش میدهد:
   کدو سبز منبع سرشار از منگنز است. منگنز نقش مهمی در تولید کولین دارد و کولین به تولید کلاژن کمک میکند از این رو کدو به طور غیر مستقیم به تشکیل کلاژن پوست کمک می کند و سلامت پوست را افزایش میدهد و به بهبود سریع تر زخم ها کمک میکند.
 • پوست را آبرسانی میکند:
   در زمان آفتاب سوختگی استفاده موضعی از کدو می تواند التهابات ناشی از آن را کاهش دهد. برای استفاده موضعی از کدوی سبز روی پوست میتوانید حلقه‌های کدو یا رنده کدو را روی پوست قرار دهید. امااین نکته را هم به خاطر بسپارید که تنها ۲۰ درصد آب مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی تامین می شود بسیار مهم است که ما روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید زیرا که سلول‌های پوستی برای عملکرد بهتر به آب نیاز دارند.
 • کدو سبز ضد پیری است:
  رادیکال های آزاد عامل اصلی پیری پوست هستند. کدو سبز به دلیل داشتن ویتامین A و ویتامین C ، منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست که با مهار رادیکال های آزاد مانع از پیری پوست میشود. بنابراین مصرف کدو سبز به کنترل عوامل پیری، چین و چروک و ایجاد خطوط پوست کمک میکند و پوست را سالم و جوان نگه می دارد.

خواص کدو سبز برای مو

وجود ویتامین A و C در کدو سبز باعث کاهش خشکی مو و جلوگیری از ریزش آن می شود. و کمک می کند موهای بلند و زیبا داشته باشید. ویتامین C موجود در کدو در درمان موخوره و خشکی مو موثر است، کمبود این ویتامین ،که منجر به بزرگ شدن فولیکول های مو و در نهایت کاهش یا توقف رشد مو میشود، با مصرف کدو از بین میرود.

فواید کدو سبز برای سلامتی بدن

 • کدو سبز باعث کاهش وزن می‌شود:
  کدو سبز به خاطر داشتن کالری بسیار کم، آب میان بافتی زیاد و مقدار زیادی فیبر عامل مهمی در کنترل وزن است. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر به فرد کمک می‌کند تا اشتها را با پرکردن فیبر و آب کنترل کند. محتوای فیبر موجود در کدو به سوزاندن کالری‌هایی که بیشتراز مقدار مورد نیاز بدن دریافت شده ات کمک میکند. و همینطور با داشتن وتامین‌های A و C و آنتی اکسیدان ها نیازهای اساسی بدن را برطرف می‌کند.
 • به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند:
  وجود ویتامین های A  و C ، که هردوی این ویتامین‌ها آنتی اکسیدان‌های قوی هستند، در کدو سبز باعث تخریب مواد سرطان زایی که معمولاً عامل اصلی رشد انواع مختلف سلول‌های سرطانی در بدن هستند می‌شوند. مقدار زیاد فیبر موجود در کدو به پیشگیری از سرطان روده بزرگ کمک می‌کند و همچنین باعث می‌شود تحریک حرکات روده و دفع آسان تر می‌شود.
 • سلامت چشمها را افزایش میدهد:
  کدو سبز به داشتن مقادیر زیادی از ویتامین A غذایی عالی برای چشم‌هاست. همچنین وجود ویتامین C موجود در کدو سبز در کنار منگنز، روی و بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار عالی عمل می‌کنند، که باعث ایجاد ترشح بهتر در چشم ها می‌شوند. اگر چشم های پف کرده دارید کدو سبز به دلیل داشتن مقادیر زیادی آب به کاهش پف چشم کمک می‌کند.
 • سیستم ایمنی را تقویت می‌کند:
  زمانی کهاز سیستم ایمنی صحبت می‌کنیم اولین ویتامینی که به ذهنمان می‌رسد ویتامین c است. این ویتامین یک شکل فعال از اسید آسکوربیک است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. سطح پایین ویتامین c در بدن باعث افزایش خطر ابتلا به عفونت ها می‌شود. از آنجا که کدو سبز منبع سرشاری از ویتامین سی می‌باشد برای بالا بردن سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن در ابتلا به عفونت‌ها بسیار مفید است. بدن بسیار مفید است.
ارسال این مطلب به:

mohammad.javani89@gmail.com

0 Reviews

مطالب مرتبط