رفتن به محتوا رفتن به فوتر

معرفی ۳ تونیک ضد ریزش مو برتر در سال ۲۰۲۱

برای شناخت هر‌چه بهتر این محصولات، بهتر است قبل از بررسی تونیک ضد ریزش مو به علل اصلی ریزش مو بپردازیم. زیرا استفاده از تونیک، سرم، ماسک مو و سایر تقویت کننده‌های مو در‌صورتی مفید و موثر است که مقدمات، چرایی و نحوه استفاده از این محصولات را دقیق بدانیم.

ریزش مو

ریزش موهای شما از کدام نوع است؟

ریزش مو دلایل زیادی دارد. علت ریزش موهای شما تعیین کننده موارد زیر است:

  • آیا موهای شما به تدریج یا ناگهانی می‌افتد؟
  • آیا موهایتان نازک می‌شوند؟
  • آیا موهایتان بدون نیاز به تقویت کننده خاصی می‌تواند رشد کند؟
  • برای رشد مجدد موهایتان نیاز به درمان دارید؟
  • آیا برای جلوگیری از ریزش دائمی مو به مراقبت فوری احتیاج دارید؟

دلایل ریزش مو

ریزش مو دارای دلایل متنوعی است که گاهی اوقات درمان می‌تواند تاثیر زیادی بر روی آن بگذارد. در ادامه به دو دلیل که ریزش مو که اغلب افراد فکر می‌کنند درمانی برای آن وجود ندارد، می‌پردازیم.

ریزش موی ارثی

شایع‌ترین ریزش مو در جهان که هم برای بانوان و هم برای خانم‌ها اتفاق می‌افتد ریزش موی ارثی است. در این نوع ریزش مو، افراد با قدم نهادن در سنین خاص که اغلب سنین بالای ۲۵ سال است دچار ریزش در ناحیه موهای پیشانی یا همان شقیقه می‌‍شوند و به تدریج خط رویش موهای آن‌ها به سمت عقب رانده می‌شود. ریزش مو ارثی دارای دو الگو مردانه و زنانه است. الگوی ریزش مو در زنان مسن به طور فزاینده‌ای رایج است. مهم نیست که به کدام الگو دچار شده‌اید، در هر صورت شما ژن‌هایی را به ارث برده‌اید که باعث می‌شود فولیکول‌های مو کوچک شده و در نهایت رشد مو متوقف شود. کوچک شدن فوتیکول مو می‌تواند از دوران نوجوانی شروع شود اما معمولا در کهنسالی علائم آن ظاهر شود.

آیا درمان قطعی برای آن در نظر گرفته شده؟

اگر چه مراقبت‌ و رسیدگی از موی سر می‌تواند سن ریزش موی افراد را عقب تر بیاندازد یا ریزش مو را کاهش دهد، اما به صورت قطعی نمی‌تواند آن را درمان کند. کاشت مو، استفاده از انواع شامپوها و سرم‌های تقویتی و… ممکن است تنها برای برخی از افراد خوش شانس پاسخگو باشد، زیرا وراثت از طریق DNA  انتقال یافته و نمی‌توان این ویژگی‌ها را تغییر داد.

سرم ضد ریزش مو

نقطه طاس بالای سر ناشی از شیمی درمانی 

برای درمان سرطان بسیاری از افراد شروع به شیمی درمانی می‌کنند. در این نوع درمان مواد تزریق شده به سراغ تک تک سلول‌های بدن می‌رود تا دوباره احیا و بازسازی شود به همین دلیل اگر تحت شیمی درمانی هستید ممکن است طی چند هفته از شروع درمان بیشتر موهای خود را از دست دهید.

آیا رشد مجدد موها امکان پذیر است؟

معمولا موها طی چند ماه پس از اتمام دوره شیمی درمانی یا پرتو درمانی دوباره رشد می‌کنند و اگر این موضوع برای شما حائز اهمیت است معمولا متخصصان پوست، محصولاتی برای کمک به رشد سریع مو پیشنهاد می‌دهند.

آیا می‌توان از ریزش مو در دوران شیمی درمانی جلوگیری کرد؟ 

استفاده از کلاه خنک کننده قبل، حین و بعد از هر جلسه شیمی درمانی ممکن است به جلوگیری از ریزش مو کمک کند.

سایر دلایل ریزش مو مانند زایمان، استفاده مداوم از رنگ مو، عقب رفتن خط رویش مو در گذر زمان و … به کمک مراقبت‌های ویژه از مو و همینطور استفاده از محصولات مراقبت مو قابل پیشگیری و درمان است.

ریزش مو

تونیک ضد ریزش مو ؛ پیشنهاد متخصصان پوست و مو

یکی از مهم‌ترین محصولات مراقبت از مو که توسط متخصصان پیشنهاد می‌شود تونیک ضد ریزش مو می‌باشد. تونیک ضد ریزش مو باعث تحریک گردش جریان خون پوست سر شده و با برانگیختن متابولیسم مو، سلامت پوست سر را تقویت می‌کند. بنابراین استفاده از تونیک ضد ریزش کاملا بر روی ریزش مو اثر می‌گذارد و رشد موهای جدید از حجم فوری برخوردار می‌شوند. با توجه به اینکه تونیک های ضد ریزش متنوعی در بازار موجود است بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای خریدن این تونیک‌ها دچار سردرگمی می‌شوند، متخصصان پوست و موی خانومی با بررسی محصولات و میزان رضایت مشتریان ۳ تونیک ضد ریزش پرطرفدار در سال ۲۰۲۱ را مشخص کرده و در ادامه به معرفی آن می‌پردازند.

تونیک شماره ۱: تونیک ضد ریزش مو مینوتا از برند سریتا

تقریبا همه مردم برند سریتا را پس ار تجریه فوق‌العاده‌ای که از تقویت کننده مژه این برند داشته‌اند، می‌شناسند. تونیک ضد ریزش مو سریتا نبز محصولی کاملا کاربردی و مقرون به صر‌فه است که پس از چند نوبت استفاده از آن می‌توانید متوجه تاثیرگذاری این محصول شوید. تونیک ضد ریزش مو مینوتا سریتا با افزایش گردش خون مویرگی از ریزش مو خانم‌ها و آقایان جلوگیری می‌کند. در این تونیک ضد ریزش از تکنیک نوین سلول‌های بنیادی و قدرت انرژی‌زایی میتوکندری سلول‌های فولیکولی بهره‌مند شده است به همین سبب باعث رویش مجدد موها می‌شود. استفاده از این تونیک التهابات پوستی، خشکی پوست سر، خارش پوست سر را تسکین می‌دهد و اگر موهای شما در اثر استفاده مداوم از رنگ و مواد شیمیایی دچار آسیب و ریزش شده باشد، احیا خواهد شد.

تونیک ضد ریزش مو سریتا

ویژگی‌های برجسته:

افزایش دهنده رشد مو

جلوگیری از ریزش مو آقایان و بانوان

التیام دهنده التهابات پوستی، ترمیم کننده موهای آسیب دیده، برطرف کننده خارش سر و خشکی پوست سر

حاوی عصاره جو دوسر و عصاره ریحان

تونیک شماره ۲: تونیک کافئینه ضد ریزش بانوان پلانتور

برای مهار کردن الگوی ریزش خانم‌ها لازم است از تونیک‌های مخصوص بانوان استفاده کرد. این تونیک ضد ریزش با داشتن ماده کافئین ریزش موها را به تدریج کاهش داده و در نهایت متوقف می‌کند. تونیک ضد ریزش پلانتور حاوی ترکیبات فیتو استروژنی موجود در سویا و کافئین است به‌همین دلیل با افزایش ضخامت موها و از ریزش آن جلوگیری کرده و پس از استفاده مداوم ریزش را متوقف می‌کند. بانوان بالای ۴۰ سال به دلیل نزدیک بودن به دوران یائسگی پیشنهاد می‌شود از این محصول استفاده کنند. این محصول برای افرای که زیر ۴۰ سال هستند و دچار عارضه ریزش مو شدند نیز توصیه می‌شود.

تونیک ضد ریزش مو پلانتور

ویژگی‌های برجسته 

تقویت کننده مو

افزایش دهنده ضخامت مو و حجم آن

کاهش ریزش مو و در نهایت توقف کامل ریزش مو

 تونیک شماره ۳ : پیشنهاد ویژه خانمی

حتما با برند فرانسوی و با کیفیت لافارر آشنا هستید. تونیک ضد ریزش مو لافارر برای انواع موهای چرب، خشک، نرمال، رنگ شده و آسیب دیده است. به دلیل تنوع محصول می‌توانید انتخاب تخصصی تری داشته باشید و تاثیرگذاری بیشتری را بر روی موهای خود مشاهده کنید.

تونیک ضد ریزش مو لافارر

تونیک ضد ریزش مو لافارر مخصوص موهای نرمال

تونیک ضد ریزش مو دارای فرمولاسیون غنی از عصاره‌های گیاهی و تقویت کننده‌ها می‌باشد که با عوامل ریزش مو مقابله کرده و ریزش انواع موها را کاهش می‌دهد. نقطه قوت این محصول استفاده از آن برای ابرو ها نیز است. اگر ابروهای شما در حال ریزش باشد نیازی نیست محصولی جداگانه برای جلوگیری از ریزش آن در نظر بگیرید، کافی است مقداری از تونیک ضد ریزش مو لافارر را به ابرهایتان نیز بمالید. فرمولاسیون بکار رفته در تونیک تقویت کننده و مراقبت کننده موی سر و ابروی معمولی لافارر به گونه‌ای است که پاسخگوی نیازها و مشکلات موهای معمولی می‌باشد.

خصوصیات برجسته

جلوگیری از ریزش مو 

حجم دهنده و تغذیه کننده مو

جلوگیری از تبدیل تسترون به DHT

محرک رویش مجدد مو

افزایش دهنده ضخامت تارهای مو

حاوی کافئین، عصاره رزماری، بابونه رومی، بابونه آلمانی، آرموراسیا و مورد

تونیک ضد ریزش مو لافارر مخصوص موهای چرب علاوه بر خاصیت ضد ریزش و برخی از ویژگی‌های مشترک تنظیم کننده فعالیت غدد چربی پوست می‌باشد.

تونیک ضد ریزش مو لافارر مخصوص موهای خشک علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده دارای خواص جلوگیری از ایجاد موخوره و همچین نرم کننده و تغذیه کننده مو است.

و در آخر پرفروش‌ترین تونیک ضد ریزش مو لافارر برای موهای رنگ شده و آسیب دیده که از رنگ مو محافظت کرده و خاصیت الاستیته مو را افزایش می‌دهد. این محصول حاوی ترکیبات ترمیم کننده کراتین مو است.

بنابراین

اگر سلامت مو برایتان از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است و می‌خواهید به صورت تخصصی به آن بپردازید پیشنهاد خانومی در درجه‌ی اول استفاده از تونیک‌های ضد ریزش لافارر است زیرا تقسیم بندی مناسبی برای تمامی انواع موها را دارد و طی مدت کوتاهی می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.