چگونه یک ضد آفتاب برای پوست آکنه دار انتخاب کنیم؟

 چگونه یک ضد آفتاب برای پوست آکنه دار انتخاب کنیم؟

ما در این مقاله کمک می‌کنیم چگونه ضد آفتاب برای پوست آکنه دار را انتخاب کنید.

همه ما می‌ترسیم ضد آفتابی که انتخاب میکنیم بیشتر باعث چرب شدن پوست صورتمان و همینطور با پوستمان نا‌سازگار باشد. علاوه بر این چه کسی دوست دارد هر روز یک کرم غلیظ (چرب) و سنگین بر روی صورت خود استفاده کند؟ هیچ کسی دوست ندارد به صورت روتین از کرم ضد آفتاب و یا هر کرم دیگری استفاده کند و حداقل دو یا سه بار در ماه پیش می‌آید که حوصله مراقبت روزانه از پوستمان را نداشته باشیم. اما نکته مهم این است که پوست ما واقعا به محافظت در برابر آفتاب و نور خورشید نیاز دارد. استفاده از ضد آفتاب یک قانون مهم و طلایی برای حفاظت از پوست است و در واقع هیچ راهی برای دور زدن این قانون وجود ندارد زیرا استفاده از ضد آفتاب فقط برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیست. بیماری‌های خطرناک مانند سرطان پوست، پیری زودرس و لک و پیس و… همگی ناشی از تابش مستقیم نور خورشید بر پوست ماست. محصولات ضد آفتاب از فاکتورهای زیادی رد شدند و تست های زیادی روی آن‌ها انجام شده است، بنابراین با استفاده روزانه از ضد آفتاب به سلامت و شادابی پوست خود کمک کرده و همچنین امراض و عوارض ناشی از نور خورشید و دیگر ساطع کنندگان نورهای UV و فرابنفش را بر‌روی پوست خود دفع می‌کنید.

ضدآفتاب برای پوست آکنه دار

اولین فاکتور مناسب کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار 

پوست آکنه دار و مستعد آکنه دردسرهای خاص خود را دارد و باید به طور ویژه‌ای از آن‌ مراقبت کرد. یکی از مواردی که حتما برای انتخاب ضد آفتاب برای پوست آکنه دار باید رعایت کرد، انتخاب محصولی است که دارای برچسب فاقد روغن است. محصولاتی که فاقد روغن هستند به شما کمک می‌کنند تا صورت شما احساس چرب بودن نکند و منافذ پوستتان آغشته به روغن نشود. این یک فاکتور مهم برای انتخاب ضد آفتاب برای پوست آکنه دار است زیرا وجود چربی و روغن اضافه از اصلی‌ترین دلایل بروز حساسیت، جوش و آکنه است. 

فاکتور دوم: به دنبال کلمه غیر کومدون ساز باشید

دومین فاکتوری که یک ضد آفتاب مناسب برای پوست آکنه دار باید داشته باشد غیر کومدون زا بودن آن است. غیر کومدون ساز بودن به این معناست که این محصولات از موادی تشکیل شده که باعث مسدود شدن منافذ پوست شود. معمولا این فاکتور با لفظ Non Comedogenic روی محصولات وجود دارد. تقریبا تمامی محصولات اعم از ضد آفتاب برای پوست آکنه دار باید از این فاکتور برخوردار باشند زیرا مسدود کردن منافذ پوست باعث تشدید آکنه نمی‌شود.

غیر کومدون ساز

فاکتور سوم: بهتر است از فلوئید، ژل‌ها و اسپری‌های ضد آفتاب برای پوست آکنه دار استفاده کنید.

در واقع کرم‌ها و لوسیون ها سنگین تر از فلوئیدها و  اسپری‌های ضد آفتاب پوست چرب هستند. لوسیون‌ها و کرم‌های ضد آفتاب برای پوست خشک و معمولی مناسب هستند اما اگر پوست شما چرب و مستعد آکنه است بهتر است از ژل‌ها، اسپری‌ها و فلوئیدها استفاده کنید. این محصولات سرعت جذب بالاتری دارند و وزن آن‌ها بسیار سبک است و بدون برجای گذاشتن اثر چربی و.. بر روی پوست شما جذب می‌شوند. 

 ویژگی‌های مفید ژل ضد آفتاب

اگر شما توانستید با ژل ضد آفتاب ارتباط برقرار کنید و آن را تهیه کنید به راحتی می‌توانید در مناطقی که تا به حال امکان استفاده از ضد آفتاب را نداشته‌اید، استفاده کنید مانند پوست سر. بله درست متوجه شدید پوست سر نیز با قرار گرفتن در معرض نور خورشید دچار قرمزی و التهاب شده و باعث ایجاد احساس ناخوشایند می‌شود. ژل‌های ضد آفتاب به راحتی برای قسمت‌های پر موی بدن نیز قابل استعمال هستند و از آن‌ها می‌توانید برای بدن خصوصا پاها و روی سینه استفاده کنید. 

اسپری ضد آفتاب بسیار سبک دارای جذب سریع

اسپری‌های ضد آفتاب نیز به علت سبک بودن بسیار محبوب هستند. اما برای استفاده از اسپری ضد آفتاب باید مطمئن شوید که محافظت کافی از پوستتان به عمل می‌آورد و یا شما به اندازه کافی از آن را بر روی پوستتان اسپری می‌کنید.

اسپری ضد آفتاب-ژل ضد آفتاب -فلویید ضد آفتاب

محافظت طیف گسترده‌ی صورت سومین فاکتور مهم

برای حداکثر حفاظت از پوست، همیشه از محصولی استفاده کنید که دارای برچسب “طیف گسترده” باشد. یعنی از هر دو اشعه UVA و UVB محافظت کند. اشعه UVB یا به اصطلاح اشعه “سوختگی و برنزه شدن” بیشترین آسیب را به پوست می‌رساند. برخی از ضد آفتاب ها تنها از این نوع اشعه محافظت می‌کنند. اشعه UVA نیز به پوست آسیب می‌رساند و پوست صورت ما به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه های آفتاب اگر محافظت نشوند دچار پیری زودرس می‌شود. پس برای محافظت کامل از پوست در برابر آفتاب باید محصولی را انتخاب کنیم که هم اشعه UVA و هم اشعه UVB را مسدود کند.

SPF مناسب چهارمین فاکتور ضد آفتاب برای پوست آکنه دار

SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید.SPF به عنوان عامل محافظت در برابر آفتاب شناخته شده و روشی برای اندازه گیری میزان محافظت در برابر اشعه UVB است؛ یعنی هر چه میزان SPF بالاتر باشد، ضد آفتاب از محافظت بیشتری برای شما برخوردار است. با استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ یا بالاتر حدود ۹۷ درصد از اشعه‌های ماورای بنفش محدود می‌شود. به یاد داشته باشید، ضد آفتاب را حتی در روزهای بارانی و یا ابری نیز باید استفاده کنید.

SPF

ضد آفتاب پیشنهادی مجله خانومی

با توجه به تعاریف بالا افرادی که به دنبال ضد آفتاب برای پوست آکنه دار خود هستند بهتر است حتما با این دو ضد آفتاب آشنا شوند.

کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار و چرب لافارر

کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار دارای خواص ضد لک می‌باشد و با حساسیت پوست مقابله می‌کند. این کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار مناسب است، زیرا دارای بافت سبک و رنگی است و ترشح سبوم پوست را تنظیم می‌کند. همچنین این کرم ضد آفتاب دارای ۳ تناژ رنگ مختلف (روشن، برنز و متوسط) است و برای تمامی نوع سلیقه ها مناسب می‌باشد. این محصول دارای فرمولاسیون منحصر بفرد است که پس از مصرف ظاهری مات و زیبا به پوست می‌بخشد و حاوی عصاره‌های بیربری، عصاره شیرین بیان، عصاره پاپایا، عصاره آلوئه ورا و اولئانولیک اسید است.

ضد-آفتاب-برای-پوست-آکنه-دار

کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار و چرب درماتیپیک

کرم ضد آفتاب برای پوست آکنه دار درماتیپیک دارای قدرت محافظتی بسیار زیادی است و با استفاده از فیلترهای نوآورانه، از پوست در برابر طیف وسیعی از اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت می‌کند. این ضد آفتاب از اکتیوهای ضد آکنه برخوردار است به همین سبب از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری میکند و یا به کاهش آن کمک می‌کند.

کلام پایانی 

پوست اولین سپر دفاعی بدن است. در‌واقع پوست به عنوان یکی از اصلی ترین و حساس ترین اعضای بدن نیاز به محافظت ویژه‌ای دارد. امیدواریم با مطالعه موارد بالا بتوانید یکی از اصلی ترین محصولات محافظت پوست یعنی ضد آفتاب مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

 

ارسال این مطلب به:

sanaz mazinani

0 Reviews

مطالب مرتبط