راهنمای کامل انتخاب رنگ رژ لب

 راهنمای کامل انتخاب رنگ رژ لب

خب تصور کنید که در فروشگاه لوازم آرایشی به قسمت رژ لب‌ها می‌روید. در حالی که درجستجوی رنگ رژ لب مورد علاقه خود هستید و علی رغم اینکه گزینه های زیادی در اختیار شما قرار دارد، در فکر فرورفته اید که “رژ لب چه رنگی باید بزنم؟”

این فکر باعث می‌شود تا خرید رژ لب شبیه یک ماموریت باشد تا یک سرگرمی جالب. این موضوع حتی برای حرفه‌ای ترین میکاپ آرتیست‌ها و هنرمندان نیز وجود دارد که در جستجوی رنگ رژ لب مورد علاقه خود ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند. اگر چه هر رنگ رژ لب خصوصیات مختص به خود را دارد و در جایگاه های مختلفی استفاده می‌شود اما باید توجه داشت که تناژ آن به رنگ پوست بیاید تا چهره ما را غیر عادی نشان ندهد.

مسئله دلهره آوری وجود ندارد.

شما چند دستور العمل اصلی نیاز دارید تا با مشخص کردن آن‌ها، رنگ رژ لب متناسب با پوست خود را پیدا کنید. نمودارهای رنگ پوست می‌تواند اولین سرنخ ما برای انتخاب رژ لب باشد. اطلاعات زیر به شما خاطرنشان می‌کند انتخاب رنگ رژ لب برای پوست شما بسیار آسان تر از چیزی است که در ذهن دارید.

انتخاب رنگ رژ لب

نکته اول و بسیار مهم برای انتخاب رنگ رژ لب

مهم‌ترین نکته آگاهی از رنگ پوستتان است و این امر می‌تواند در انتخاب رنگ رژ بسیار موثر باشد. بیشتر افراد در یکی از این دو دسته قرار دارند: گرم یا سرد

در واقع برای بیان ساده تر از این دو کلمه استفاده می‌کنیم و اگر بخوایم به صورت کمی واقعی‌تر آن را بیان کنیم باید به تناژ رنگ تیره یا روشن بپردازیم.

کسانی که دارای ته رنگ سرد هستند تمایل دارند پوست روشن تری داشته باشند  و افرادی که دارای ته رنگ گرم هستند معمولا رنگ طلایی دارند و به افراد سبزه معروف هستند. اگر شما جزو افرادی هستید که نمی‌توانید رنگ زیرین پوست خود را بشناسید باید بدانید لایه زیرین پوست شما ترکیبی از رنگ گرم و سرد است.

تناژ مختلف رنگ پوست

چگونه می‌توان رنگ زیر پوست خود را تشخیص داد؟

اگر رنگ پوستتان صورتی، قرمز یا مایل به آبی دارید، رنگ پوستتان بسیار دلنشین است. در واقع اگر شما می‌توانید با جواهرات نقره پوست، پوست خود را به شدت بیارایید و یا پوستتان قبل از برنزه شدن در زیر نور خورشید می‌سوزد و قرمز می‌شود، پوست زیرین شما سرد است.

با فرض اینکه بهترین رژ لب ها برای پوست سرد باید دارای ته رنگ پایه آبی یا بنفش است ( با رژ لب آبی یا بنفش اشتباه گرفته نشود) باید رژ لب دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال در هنگام انتخاب رنگ رژ لب قرمز بهتر است بیشتر به سمت قرمز مایل به آبی (قرمز گیلاسی) در مقابل قرمز هایی که نارنجی گونه هستند. اگر به دنبال رنگ رژ لب نود هستید رنگ بژ رز رژ لب کالیستا هم برای شما مفید است و یا می‌توانید از تناژ رنگ صورتی نود استفاده کنید.

چکونه می‌توان رنگ زیرین پوست گرم را تشخیص داد؟

اگر رنگ پوست شما به رنگ زرد، طلایی، سبزه است شما رنگ گرم دارید. اگر رگ‌های مچ دستتان سبز به نظر می‌رسد و جوهرات طلا پوستتان را بهتر از جواهرات نقره مزین می‌کند یا زیر نور خورشید به راحتی برنزه می‌شوید، می‌توانید بگویید که رنگ زیرین پوستتان گرم است. بهترین رنگ رژ لب برای برای این تناژ پوست رنگ های نارنجی پررنگ، قرمز آجری و قهوه ای مایل به قرمز است. اگر شما پوستتان تیره است و به رنگ های نود علاقه‌مند هستید به دنبال یک رنگ نود براق باشید. رنگ رژ لب های جامد مات کالیستا دقیقا برای تناژ پوست گرم است. بهترین رنگ های رژ لب برای پوست گرم رنگ‌های قرمز و نارنجی آتشین جلوه‌ای بسیار زیبا می‌دهد و در کنار آن‌ها می‌تونید از زیرورآلات مس و طلا هم استفاده کتید. اگر پوستتان سبزه و گرم است سعی کنید مدام به دنبال رنگ رژ لب‌ آتشین بروید.

رنگ رژ برای پوست تیره

چگونه میتوان پوست زیرین خنثی را تشکیل داد؟

اگر مخلوطی از رنگ‌های صورتی و زرد در پایه پوست خود داشته باشید، پایه پوست شما خنثی  است. کسانی که پایه پوست خنثی دارند می‌توانند زیبایی یک اندازه را در هنگام استفاده از جواهرات نقره و طلا داشته باشند. افراد می‌توانند از طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مکمل استفاده کنند. شما می‌توانید رنگ های صورتی روشن که برای پوست سرد مناسب است و یا از رنگ رژ لب مات و رنگ شاه توت که برای پوست های تیره است امتحان کنید و لذت ببرید. بهترین رنگ رژ لب برای این افراد می‌تواند از رنگ نود روشن تا رنگ رژ لب تیره باشد و با هر کدام از این رنگ‌ها خوب بنظر برسند.

کلام پایانی

اگر به دنبال رنگ رژ لب مناسب برای پوست خود هستید و در انتخاب دچار مشکل شده‌اید باید به یاد داشته باشید که عوامل دیگری بجز رنگ پوست مانند آرایش چشم نیز در جلوه رژ لب موثر است. توجه به این نکته که رنگ پوست با ته رنگ پوست(رنگ پایه پوست) دو موضوع کاملا متفاوت و مهم هستند زیرا رنگ پوست شما با توجه به عوامل بیرونی مانند فصل، مکان زندگی و … ممکن است تغییر کند (روشن، متوسط، تیره، خیلی تیره) ولی ته رنگ قسمت پایه و زیرین پوست شما را نشان می‌دهد. این بدان معنی است که تصور رایج مبنی بر اینکه پوست روشن نمی‌تواند برنزه یا گرم یا سرد باشد غلط است.

رنگ های مختلف رژ لب

نتیجه گیری

برای انتخاب رنگ رژ لب باید اعتماد به‌ نفس خود را با استفاده آن احساس کنید. اگر رنگ مرجانی حس اعتماد بنفس و زیبایی را در شما برمی‌انگیزد اما با قوانین مطابقت ندارد، اصلا درنگ نکنید و آن را انتخاب کنید.

ارسال این مطلب به:

sanaz mazinani

0 Reviews

مطالب مرتبط