رفتن به محتوا رفتن به فوتر

راهنمای انتخاب ضد آفتاب مناسب آقایان

با توجه به راهنمایی های بسیاری که در رابطه با سلامت پوست و ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب انجام می‌شود هنوز هم تعداد بیشماری از آقایان هستند که کرم ضد آفتاب مناسب آقایان استفاده نمی‌کنند. علت این موضوع چیست؟

دلایل-استفاده-از-کرم-ضد-آفتاب

کلمه ضد آفتاب در صنعت زیبایی و سلامتی مورد ترس و البته برای برخی مورد احترام است. این کلمه برای بسیاری مترادف با پوست خوب و جوان است. تعداد زیادی از خانم‌ها در برنامه روزانه مراقبت صورت خود استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسبی را قرارداده اند و به طور مداوم در تمامی روزهای سال از آن استفاده می‌کنند. اما بسیاری از مردان هنوز هم به محافظت پوست خود در برابر اشعه‌های مضر خورشید اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها نه تنها در برنامه روزانه خود استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب آقایان را رعایت نمی‌کنند بلکه در روزهای گرم و آفتابی که میزان تابش اشعه‌های خورشید بسیار افزایش یافته است نیز از هیچ‌گونه محافظتی در برابر آفتاب استفاده نمی‌کنند. بر اساس بررسی های انجام شده بسیاری آقایان بیشتر نسبت به خانم ها محافظت از پوست خود را فراموش کرده اند و با توجه به اینکه بیشتر آقایان شاغل هستند و بیشتر در معرض تابش نور خورشید قرار دارند احتمال ابتلا به سرطان پوست و سایر بیماری های پوستی در آقایان افزایش می یابد.

مهم ترین نکاتی که آقایان از استفاده کرم ضد آفتاب خودداری می‌کنند

با توجه به توصیه های علمی و پزشکی در رابطه با ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب بسیاری از آقایان به سختی حاضر به استفاده از ضد آفتاب و مراقبت از پوست خود می‌شوند اما علت آن چیست؟

ساختار کرم ضد آفتاب مناسب آقایان 

آقایان به دلیل ماهیت کاری خود به ضد آفتابی احتیاج دارند که بسیار سبک باشد و به راحتی جذب پوست شود اما هنگامی که اقدام به خرید آن می‌کنند با یک ضد آفتاب غلیظ که دارای پوشش نامناسبی می‌باشد رو به رو می‌شوند. استفاده از یک ضد آفتاب غلیظ که دیر جذب پوست شود به شدت ناراحت کننده است و غلظت بیشتر ضد آفتاب باعث می‌شود تا پوست صورت بیشتر در معرض آلودگی قرار گیرد و گرد و غبار بیشتری را به خود جذب کند.

کرم ضد آفتاب مناسب آقایان فاقد رنگ یا سفید رنگ؟

بسیاری از ضد آفتاب ها در ابتدا با برچسب بدون رنگ تولید می‌شود اما پس از استفاده از آن یک لایه براق سفید رنگ بر روی پوست ایجاد شده می‌شود. نه تنها آقایان بلکه در بسیاری از موارد این اتفاق برای خانم ها نیز می‌افتد اما به خانم ها به دلیل استفاده از انواع کرم پودرها این رنگ سفیدی کاملا پوشیده می‌شود. پس باید در نظر داشت کرم ضد آفتاب مناسب آقایان بدون رنگ باشد و اثر سفیدی بر جای نگذارد.

ضد-آفتاب-مناسب-آقایان

مقاوم در برابر تعریق و آب

بسیاری از مردان به دلیل انجام فعالیت و مشغله کاری در بیرون از خانه به خصوص در فصل تابستان دچار تعریق شدید می‌شوند. از این رو باید در نظر داشت کرم ضد آفتاب آقایان در برابر تعریق مقاوم و آب مقاوم باشد.

میزان SPF مناسب برای‌ آقایان چقدر است؟

اگر شما جزو آقایانی هستید که بیشتر تایم خود را در مقابل اشعه نور خورشید می‌گذرانید بهتر است از یک ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. ضد آفتاب مناسب هر پوست با پوست دیگر فرق دارد اما اگر از پوستی حساس برخوردار نیستید و نیاز به مراقبت ویژه ای ندارید بهتر است از SPF بالای ۳۰ استفاده کنید. به طور  میانگین کرم ضد آفتاب مناسب آقایان دارای SPF های ۳۰ به بالا پوشش دهی کاملی از پوست صورت در برابر اشعه های آفتاب دارند. 

کرم ضد آفتاب مناسب آقایان فیزیکال بهتر است یا ضد آفتاب دارای فاکتورهای شیمیایی؟

طبق بررسی متخصصان پوست ضروری است که برای محافظت از پوست و جلوگیری از عوارض و مشکلات ناشی از برخورد اشعه خورشید از ضد آفتابی استفاده کنید که فیلترهای فیزیکی و شیمیایی داشته باشد تا بتواند اشعه های UVA و UVB را کاملا خنثی کند. 

کرم ضد آفتاب ایرانی مناسب آقایان بهتر است یا کرم ضد آفتاب خارجی ؟

تفاوتی ندارد از کرم ضد آفتاب مناسب آقایان ایرانی استفاده کنید یا بهترین ضد آفتاب خارجی را خریداری نمایید. در واقع اگر بهترین کرم ضد آفتاب را بدون توجه به ویژگی های پوست خود انتخاب کنید، برای شما مفید نخواهد بود. محصولات بهداشتی و محافظت پوست در درجه اول باید با شرایط اقلیمی و آب و هوای محیط زندگی سازگار باشد و بعد از آن با توجه به ویژگی‌های پوست صورت انتخاب شود. اگر شما در یک ناحیه گرم و خشک مانند هرمزگان زندگی می‌کنید نمی‌توانید از یک کرم ضدآفتاب که برای نواحی گرم و مدیترانه ای یک کشور خارجی ساخته شده است توقع اثرگذاری و کیفیت بی نظیر داشته باشید. پس بهتر است حتما از ضد آفتابی استفاده بکنید که با شرایط محل زندگی شما هم خوانی داشته باشد.

آفتاب-سوختگی

در نتیجه

آقایان احتیاج به ضد‌ آفتاب هایی دارند که سبک بوده و دارای فرمولاسیون غلیظ و خامه ای نباشد. جذب سریع و مقاومت در برابر تعریق و آب از ویژگی های مهم برای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب آقایان است. دارا بودن فیلتر و SPF مناسبی که در بالا ذکر شد بسیار مناسب است. توجه داشته باشید تمامی این ویژگی‌ها در کنار استفاده صحیح به حفاظت از پوست کمک می‌کند. پس اگر مدت زمان طولانی زیر نور آفتاب قرار دارید استفاده از این ضد آفتاب را هر ۲ ساعت یکبار تمدید کنید.