رفتن به محتوا رفتن به فوتر

کدام شامپو برای ریزش مو بهتر است؟

ریزش مو یک نگرانی بزرگ برای تمامی افراد جامعه اعم از آقایان، خانوم‌ها و حتی کودکان است. افراد برای دوری از ریزش مو و کاهش آن اقدامات زیادی از جمله استفاده از لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی مانند (شامپو برای ریزش مو، تونیک ضد ریزش مو)، انواع قرص‌ها (ویتامین E)، تنظیم رژیم غذایی مناسب (استفاده روزانه از اسفناج، گوشت و مواد معدنی) و … انجام می‌دهند.

ویتامین-مورد-نیاز-برای-مو

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است؟

تمامی انسان‌ها به ویژه بانوان هنگامی که موهای خود را شانه  می‌کنند، بر روی زمین یا درون شانه متوجه موهای جدا شده از ریشه خود می‌شوند. در مواقع خاص برای موهای آسیب دیده، جدا شدن مو از قسمت ساقه نیز اتفاق می‌افتد که اغلب به کمک سرم مو میتوان از پیش آمدن این مشکل جلوگیری کرد. طبیعی است که روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو از سر جدا شود. روی سر انسان حدود ۱۰۰۰۰۰ تار مو وجود دارد که این ریزش کوچک قابل توجه نیست. موهای جدید به طور معمول جایگزین موهای از دست رفته می‌شوند، اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد. ریزش مو می‌تواند به تدریج با افزایش سن یا تحت عواملی به طور ناگهانی ایجاد شود. از طرفی ریزش مو م‎ی‌تواند دائمی یا موقت باشد. اگر چه نمی توان میزان دقیق ریزش مو در یک روز را معین کرد اما اگر در دوره‌ای به صورت روزانه متوجه شدید بیش از حد معمول موهایتان را از دست دادید باید سریعا به پزشک معالج مراجعه کرده و به دنبال راه حل باشید. در برخی از موارد استفاده از شامپوهای نامناسب باعث آسیب رساندن به موهای سر شما می‌شود و یا پیاز موی شما را تضعیف می‌کند. معمولا یکی از راه حل‌هایی که پزشکان و متخصصان پوست و مو پیشنهاد می‌دهند، استفاده از شامپو برای ریزش مو است. در صورتی که موهایتان آسیب دیده است یا بسیار خشک شده بهتر است، پس از استفاده از شامپو برای ریزش مو، از ماسک مو نیز استفاده کنید.

استفاده از شامپو برای ریزش مو چگونه بر روی پوست سر اثر می‌گذارد؟

استفاده از شامپو برای ریزش مو در هنگام طاسی سر معجزه نمی‌کند اما می‌تواند برنامه درمان ریزش مو شما را تکمیل کند. شامپو برای ریزش مو تنها در صورتی که ابتلا به بیماری‌های پوستی سر مانند درماتیت سبوروئیک ( که بیشتر بعه عنوان شوره سر شناخته می‌شود) یا پسوریازیس می‌تواند باعث ریزش موی سر شود. شامپو به طور کامل با پوست سر در تماس قرار می‌گیرد و بر روی پوست سر، پیاز و ریشه مو و تار مو اثر می‌‌گذارد به همین دلیل شامپو برای ریزش مو ممکن است دارای ترکیبات دیگری مانند انواع ویتامین‌ها، مواد مغذی، عصاره گیاهان و اسید آمینه باشد. این مواد جذب ریشه سر شده و با تقویت ریشه و پیاز مو باعث رشد موهایی محکم تر و  مقاوم تر می‌شوند. همچنین این مواد روی ریشه مو نیز اثر می‌گذارد و با تامین کراتین مو سبب نرمی و لطافت مو می‌شود. اگر این شامپو دارای فاکتورهای محافظتی نیز باشد می‌تواند موهایتان را در برابر آسیب‌ اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند. 

شامپو برای ریزش مو

چگونه یک شامپو مناسب برای ریزش مو پیدا کنیم؟

با توجه به محصولات متعدد تولید شده برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن ممکن است دچار سردرگمی برای انتخاب شامپو مورد نظر خود شوید. متن زیر عوامل مهم و تاثیرگذار شامپو مو برای ریزش را عنوان کرده و شما را برای یک انتخاب صحیح راهنمایی می‌کند.

جنس مو

بهتر است ابتدا به جنس موهای خود توجه داشته باشید. زیرا شامپوهای تقویت کننده و ضد ریزش ممکن است بر روی جنس‌های مختلف مو تاثیرات متفاوتی بگذارد.

الگو ریزش زنانه یا مردانه

همچنین الگوی ریزش مو مردان با زنان بسیار متفاوت است و ممکن است یک شامپو برای ریزش مو بانوان روی موی آقایان پاسخگو نباشد. 

 ترکیبات سازنده شامپو مو

حتما به ترکیبات شامپو برای ریزش مو توجه کنید. ممکن است پوست شما خشک و حساس باشد و به برخی از ترکیبات به کار رفته از شامپو حساسیت داشته باشید. حساسیت پوست سر به یکی از ترکیبات به کار رفته درون شامپو می‌تواند ریزش مو را چند برابر کند. 

شرایط اقلیمی

بی شک برندهای متفاوت داخلی و خارجی در بازار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها اثربخشی خاص خود را دارند. اما همانطور که می‌دانید شرایط اقلیمی و آب و هوایی بر روی مو بسیار تاثیر گذار است. شرایط آب و هوایی مدیترانه ای اغلب باعث وز شدن مو می‌شود و شرایط آب و هوایی خشک باعث چرب شدن سریع مو و خشک شدن آب آن می‌شود. پس بهتر است بر اساس شرایط اقلیمی مناسب خود شامپو برای ریزش مو تهیه کنید. 

کدام شامپو برای ریزش مو امتیاز بالاتری کسب کرده است؟

در بین شامپوهای ایرانی که برای جلوگیری از ریزش مو تولید شده، همواره چند شامپو متقاضی بسیاری دارد. 

شامپو تقویت کننده و  ضد ریزش مو سریتا

این شامپو برای افرادی که موهای چربی دارند مناسب است. شامپو ضد ریزش موی سریتا یکی از بهترین شامپوهای ایرانی برای ریزش مو است که اغلب پس یک دوره استفاده از آن متوجه کاهش ریزش مو و تاثیرات آن می‌شوید. سریتا برند خوشنام ایرانی است که حتما نام تقویت مژه و آبروی آن را بارها شنیدید. این برند با به کارگیری عصاره طبیعی گیاهان و همچنین سایر ترکیبات مغذی مانند آمینواسیدهای جوانه گندم، بابونه، رزماری، مریم گلی در شامپوی خود سبب تقویت ریشه و ساقه شده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

همچنین این شامپو به دلیل فرمولاسیون ویژه خود سبب تنظیم چربی پوست سر شده و درخشندگی و حالت پذیری موها را افزایش می‌دهد.

شستشوی-مو

شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره

این شامپو دارای ترکیبات بسیار موثر و مغذی است که به سرعت روی ریشه، ساقه و فولیکول مو اثر می‌گذارد و همزمان با کاهش ریزش مو  باعث حجیم‌تر شدن آن‌ها می‌شود. معمولا بانوان به دلیل تغییرات هورمونی دچار کمبود آهن و سایر مواد مغذی لازم در بدن می‌شوند که تاثیرات آن به صورت ریزش مو ظاهر می‌شود. شامپو برای ریزش مو سینره حاوی ترکیبات روی، سابال، پرو ویتامین B5، ویتامین E، عصاره جینکوبیلوبا می باشد. این ترکیبات با تقویت گردش جریان خون پوست سر سبب جلوگیری از ریزش مو می‌شود و به منظور حفظ رطوبت و افزایش مقاومت مو آن‌ها را در برابر رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کند. این شامپو برای بانوانی که می‌خواهند از ریزش موهای خود جلوگیری کنند یک انتخاب ویژه است.

شامپو ضد ریزش مو فولیکا 

برند فولیکا حدود ۱۴ ساله است که به طور تخصصی در زمینه تولید محصولات تخصصی پوست و مو فعالیت می‌کند. شامپو برای ریزش مو فولیکا یکی از بهترین شامپوهای تولید داخلی با بیشترین میزان رضایت مشتری است. این شامپو ریشه و پیاز مو را تقویت می‌کند و سبب افزایش رشد مو می‌شود. از گیاهان و مواد مغذی بسیاری از جمله کافئین، کینین، عصاره آرنیکا، ویتامین B5, B7 و زینک سولفات استفاده شده است به همین دلیل هم مناسب برای الگو ریزش موی مردان و هم بانوان است. شامپو ضد ریزش فولیکا تقویت کننده و احیا کننده موهای سر است پس اگر موهایتان آسیب دیده و دچار ریزش است با استفاده یک دوره از شامپو موی فولیکا میتوانید به موهای خود زندگی تازه‌ای ببخشید.

شما کدام یک از محصولات معرفی شده را استفاده کردید و نظراتتان در رابطه با این محصولات چیست؟