آرایش چشمترفند های آرایشی

راهنمای جامع آرایش حرفه‌ای چشم

شکی نیست که آرایش حرفه‌ای چشم یک مهارت اکتسابی است که به تمرین، محصولات مناسب و مهم تر از همه صبر نیاز دارد. هر خانمی در مورد آرایش حرفه‌ای چشم نظر متفاوتی دارد. ممکن است شما جزو افرادی باشید که هنوز نمی‌توانید از خط چشم استفاده کنید اما بهتر است بدانید بانوانی هستند که در عرض ده دقیقه  از تمامی لوازم آرایش مربوط به چشم مانند سایه، خط چشم، ریمل و… استفاده می‌کنند و زیبایی چشمانشان را افزایش می‌دهند. علت آن چیست؟ در مورد آرایش حرفه‌ای چشم نکات و ترفندهایی وجود دارد که شما را برای انجام آن راهنمایی می‌کند.

آماده سازی چشم ها برای شروع آرایش حرفه‌ای چشم

مرحله اول: شستشوی چشم‌ها

هنگامی که تازه از خواب بیدار شدید و هنوز بقایای آرایش دیروز به مژه هایتان چسبیده است، نمی‌توان آرایش چشم را شروع کرد، بنابراین لازم است ابتدا چشمانتان را از هر نوع آلودگی پاک کنید و سپس آرایش حرفه‌ای چشم را شروع کنید. اگر آلودگی‌های آرایشی زیادی بر روی چشمانتان باقی مانده است می‌توانید از پاک کننده 2 فاز آرایش چشم این لی برای از بین بردن آن استفاده کنید. توجه داشته باشید حتما پس از استفاده از محلول پاک کننده، چشم‌هایتان را با آب ولرم یا خنک بشویید. آب خنک یا ولرم پف چشم را کاهش می‌دهد علاوه بر آن استفاده از آب داغ سبب خشک شدن پوست نازک اطراف چشم می‌شود.

پاک کردن آرایش چشم

مرحله دوم: از پرایمر استفاده کنید

برای شروع آرایش حرفه‌ای چشم، پرایمر به عنوان یک معجزه‌گر عمل می‌کند زیرا می‌تواند آرایش چشم شما را در طول روز ثابت نگه دارد و از پخش شدن و دفرمه شدن آن جلوگیری کند. پرایمر حاوی ماده‌ای به نام سیلیکون است که سبب پر شدن خطوط ریز و چروک های دور چشم می‌شود. این خطوط‌ها عامل ناهموار نشان دادن آرایش و ظاهری نامنظم هستند، بنابراین آماده سازی پلک‌ها با پرایمر قبل از استفاده هر محصول دیگری، آریش چشم شما را صیقلی‌تر، بی عیب و ماندگار می‌کند. پرایمرهای زیادی در انواع مارک‌ها و محدوده قیمت متنوع برای انتخاب وجود دارد اما پیشنهاد مجله خانومی به شما پرایمر زیرساز آرایش دورچشم بلفامد است زیرا این محصول فاقد پارابن و دارای خاصیت مرطوب کنندگی، از بین برنده تیرگی های دور چشم و خطوط ریز و افزایش دهنده ماندگاری آرایش حرفه‌ای چشم است. این محصول برای بانوانی که در طی روز فعالیت زیادی دارند یک انتخاب عالی می‌باشد زیرا در برابر تعریق مقاوم و برای پوست چرب مناسب است.

مرحله سوم: تیرگی های چشم خود را بپوشانید

حلقه های تیره زیر چشم از علائم بارز کم خوابی است و زیبایی چشم ها و صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بنابراین این حلقه‌ها را با کمک کانسیلر به خوبی بپوشانید. برای این مرحله لازم است کانسیلری مناسب با رنگ پوست خود پیدا کنید که حاوی مرطوب کننده باشد. این امر به شما کمک می‌کند تا برآمدگی های زیر چشم خود را پنهان کنید. پوست زیر چشم ما بسیار نازک و ظریف است و بافت کانسیلر، خامه‌ای و ضخیم می‌باشد و استفاده نامناسب از آن سبب چین و چروک زیر چشم شما خواهد شد، بنابراین از کانسیلر به آرامی استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک لایه روشن کانسیلر را روی پلک خود بمالید این به رنگ آمیزی بهتر سایه و آرایش حرفه‌ای چشم کمک می‌کند.

استفاده از کانسیلر

مرحله چهارم: مژه هایتان را حالت دهید

حتما این مرحله را پیش از استفاده ریمل، خط چشم و سایه انجام دهید، زیرا از لکه دار شدن و شلختگی آرایش حرفه‌ای چشم شما جلوگیری می‌کند. فر مژه را در قسمت پایین مژه‌های خود نگه داشته و به مدت سه ثانیه به آرامی فشار دهید. این کار را دوباره در وسط مژه‌ها و یکبار دیگر در انتهای آن انجام دهید. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان بهتر فر شود، پیش از استفاده فر مژه خود را کمی با سشوار گرم کنید. گرما سبب می‌شود حالت مژه هایتان بهتر و اثر آن بیشتر شود، فقط باید دقت کنید فر مژه‌تان زیاد گرم نشود زیرا می‌تواند به پوست حساس اطراف چشم آسیب برساند.

اضافه کردن سایه

استفاده از سایه برای داشتن آرایش حرفه‌ای چشم لازم است اما فرقی ندارد از چه رنگی استفاده کنید، تنها کافیست ترتیب استفاده از آن و اعمال رنگ‌ها را به خوبی انجام دهید.

مرحله اول: رنگ های تیره را به گوشه داخلی و خارجی چشم بمالید.

سایه زدن

بسته به رنگ پوست، انتخاب لباس و علایقتان شما با پالت‌های رنگی متفاوتی کار خواهید کرد. با این حال، یک قاعده کلی این است که تیره‌ترین رنگ متخبتان را به گوشه‌های داخلی و خارجی چشم خود بمالید. این تکنیک بسیار متنوع است و با فرم‌های گوناگون چشم سازگار است. برای این مرحله از برس محکم‌تری استفاده کنید. برس‌های سفت رنگبندی را بر روی چشم‌ها راحت‌تر اعمال می‌کند و در این منطقه رنگدانه های تاریک و یکدستی ایجاد می‌شود.

مرحله دوم: تناژ رنگی متوسطی را روی تمام خط پلک خود بکشید.

این روند به بزرگتر شدن چشم شما کمک می‌کند و مطمئن شوید از سایه تیره به اندازه کافی استفاده کرده‌اید تا هنگامی که چشمانتان باز می‌شود و ناحیه کمتری از پلکتان دیده می‌شود، به خوبی نمایان باشد. با استفاده از یک براش آرایشی نازک و کوچک به چین و چروک های عمقی پلک سایه بزنید بدون آنکه سایر قسمت‌ها رنگ بگیرد.

مرحله سوم:روشن ترین رنگ را به مرکز پلک اضافه کنید.

با برجسته کردن این ناحیه، چشم‌های شما خوش‌حالت و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. با استفاده از همین رنگ، یک پاپ به داخلی ترین گوشه چشم، نزدیک مجرای اشک اضافه کنید. این دو رنگ برجسته، آرایش شما را زیباتر نشان می‌دهد. برای این مرحله نیز باید از یک براش آرایشی متراکم استفاده کنید تا به خوبی پلک را به رنگ سایه آغشته نماید.

مرحله چهارم: همه رنگ ها را با هم ترکیب کنید.

ممکن است شما رنگ های مختلف را دقیق و روشمند اعمال کرده باشید، اما اگر رنگ سایه پشت پلک به تدریج تغییر پیدا کند زیباتر به نظر می‌رسد. به آرامی و با استفاده از یک براش آرایشی مناسب تمامی رنگ‌ها را باهم ترکیب کنید تا پشت پلک یکدست و هماهنگ بنظر برسد. چشم‌های شما با مناطق تاریک و روشن درشت تر و زیباتر به نظر می‌رسد. براش آرایشی که برای ترکیب کردن رنگ‌ها استفاده می‌کنید باید نرم و مناسب برای محو کردن باشد.

محو کردن سایه

تکمیل آرایش حرفه‌ای چشم

استفاده از خط چشم

خط چشم یک لوازم‌ آرایش محبوب برای بانوان است زیرا تاثر بسزایی در فرم دهی چشم‌ها دارد به همین دلیل برخی از خانم‌ها در آریش حرفه‌ای چشم خود تنها از یک رنگ سایه در کنار خط چشم استفاده می‌کنند. برای آنکه ظاهری ظریف داشته باشد آن را حدالمکان نزدیک و به صورت باریک به خط مژه خود بمالید. اگر می‌خواهید فرم چشمانتان را تغییر دهید می‌توانید خطوط را ضخیم‌تر رسم کنید. استفاده از خط چشم بسته به شکل و حالت چشم‌ها و ظاهر مورد نظر ممکن است نیازمند دانستن تکنیک‌های مختلفی باشد از طرفی خط چشم‌های مایع برای انجام صحیح به تمرین زیادی احتیاج دارد و ممکن است طی یک چشم بهم زدن آرایش حرفه‌ای چشم‌تان را خراب کند و تمام زحماتی که کشیدید بر باد برود، به همین دلیل اگر مبتدی هستید بهتر است از خط چشم های ماژیکی و نمدی استفاده کنید.

آرایش مژه

ریمل

یکی از ویژگی های آرایش حرفه‌ای چشم داشتن مژه های مشکی، پرپشت و خوش حالت است. اگر مژه‌هایتان کوتاه و تعداد تارهای آن کم است، حتما با ۴ محصول کاربردی در آرایش مژه آشنا شوید و از آن‌ها استفاده کنید.

برای تکمیل آرایش حرفه‌ای چشم فرچه ریمل خود را درون استوانه برده و آن را برای مالیدن به مژه آماده کنید. از مژه‌های پایه شروع کرده و به آرامی آن‌ها را به سمت بالا هدایت کنید. در این حین کمی به سمت عقب و جلو نیز فرچه را حرکت دهید تا از چسبیدن مژه‌هایتان به یکدیگر  جلوگیری کند. بهتر است ابتدا مژه‌های پایین چشم خود را ریمل بزنید و سپس مژه های بالا، اینکار به شما کمک می‌کند چندین لایه ریمل به مژه‌های بالای خود بزنید بدون آنکه پلک شما لکه دار شود.

آرایش ابرو

آرایش حرفه‌ای چشم با ابروهای زیبا اتمام می‌یابد. تاج ابروهای شما باید عمود بر کنار بینی شما شروع شود. برای یافتن این نقطه از مداد یا براش استفاده کنید. اگر ابروی شما کم پشت است با استفاده از یک براش خط های نازک مانند موی ابرویتان در همان راستا بکشید. مشخص کردن فرم ابروها به صورت حرفه‌ای می‌تواند زمان پر کردن آن‌ها را کاهش داده و در وقت شما صرفه جویی کند.

راهنمای آرایش حرفه‌ای چشم

آرایش حرفه‌ای چشم به اتمام رسید، امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد. به نظر شما استفاده از چه محصولاتی می‌تواند به کیفیت این آرایش کمک کند؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا