رفتن به محتوا رفتن به فوتر

مراقبت از پوست در سفر : چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

اگر در اطراف شما کسی وجود دارد که عاشق سفر کردن و ماجراجویی است می‌توانید از او سوال بپرسید چگونه برای یک سفر آماده می‌شود؟ به احتمال زیاد در ذهن او موضوعات زیادی اعم از گرفتن گذرنامه، کارت سفر، آماده کردن لباس مناسب، بسته بندی چمدان‌ها و… می‌گذرد اما مراقبت از پوست در سفر آخرین چیزی است که شاید به ذهن او خطور کند. مراقبت پوست در سفر موضوع بسیار مهمی است زیرا تغییر آب و هوا، اختلال در روتین روزانه مراقبت از پوست و استرس‌های مسافرت روی سلامت و زیبایی پوست بسیار اثر می‌گذارد با این وجود متاسفانه افراد بسیار زیادی به آن توجه نمی‌کنند. عدم توجه به روتین مراقبت از پوست در سفر مشکلات زیادی به همراه دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

محصولات مراقبت پوست در سفر

عوامل تاثیرگذار بر روی پوست در سفر

به تعویق افتادن روتین مراقبت از پوست یا عدم انجام آن، قرار گرفتن در معرض شرایط مختلف آب و هوایی، برخورد با انواع آلودگی‌های محیطی ( آلودگی سطح لوازم استراحت)، بهم خوردن و یا تغییر برنامه غذایی و … از جمله عواملی هستند که در هنگام سفر بر پوست شما تاثیر می‌گذارند.

تغییر آب و هوا

هنگامی که پوست رطوبت خود را از دست می‌دهد به شدت دچار آسیب خواهد شد. فرقی ندارد با چه وسیله‌ای به محل مورد نظر خود بروید، چنانچه هوای مکانی که شما به آن سفر می‌کنید خشک باشد بر پوست شما تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این هنگام سفر ممکن است شرایط شما به نحوی باشد که نتوانید به میزان کافی آب بنوشید. این موضوع سبب می‌شود پوست تمایل به جذب آب بیشتری از بدن داشته باشد تا رطوبت مورد نیاز خود را تامین کند. 

همچنین آب و هوای مکانی که به آن سفر می کنید را بررسی کنید. اگر هوا سرد باشد، رطوبت آن بسیار کم است و پوست شما به سرعت خشک می شود. اگر مکان گرم است، مرطوب خواهد بود و پوست شما چربی ترشح می کند و مستعد کمدون (مسدود شدن منافذ) می‌شود.

تغییر در روال روزانه مراقبت از پوست شما

هنگام سفر، غیرممکن است که از روال روزانه مراقبت از پوست خود پیروی کنید. در بین پروازهای شبانه خود، سفر با قطار و ماشین شخصی، حتی زمانی برای شستن صحیح صورت خود نخواهید داشت. هنگامی که پوست شما تمیز نیست، سلول‌های مرده پوست روی سطح آن تجمع می یابد و منجر به ایجاد ناهمواری رنگ پوست و ایجاد جوش می‌شود.

تغییرات در محصولات مراقبت از پوست شما

شما به یک هتل مراجعه می کنید و درست زمانی که قصد دوش گرفتن دارید، این محصولات کوچک مراقبت از پوست (معمولاً لوسیون بدن و صورت، شستشوی صورت، شامپو و صابون) که توسط هتل ارائه می شود را مشاهده می کنید. در حالی که مقاومت در برابر وسوسه دشوار است، باید به خاطر داشته باشید که این محصولات مشکلات پوستی خاصی را برطرف نمی کنند یا متناسب با نوع پوست شما طراحی نشده اند و ممکن است استفاده از آنها باعث جوش و سایر مشکلات پوستی شود. بنابراین حدالامکان محصولات مراقبت پوست خود را تغییر ندهید.

محصولات ضروری مراقبت پوست

تغییر در برنامه استراحت شما

هنگام مسافرت، چرخه خواب و بیداری نامنظم می شود. بنابراین، ممکن است نتوانید از روتین معمول مراقبت از پوست که در خانه انجام می دهید پیروی کنید.اما، لازم نیست نگران باشید زیرا برای این مشکلات، راهکارهایی وجود دارد. هنگام سفر نیازی به سرمایه گذاری روی محصولات جدید برای مراقبت از پوست نیست و روتین مراقبت از پوست در سفر نیاز به پیچیدگی خاصی ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روتین عادی روزانه خود را تغییر دهید و فقط محصولات “ضروری” را به همراه داشته باشید.

۵ محصول مهم مراقبت از پوست در سفر که باید همراه داشته باشید

۱.دستمال مرطوب صورت

اگر نمی خواهید پاک کننده صورت به همراه داشته باشید و یا از پاک کننده‌های ارائه شده توسط هتل استفاده کنید، بهتر است از دستمال مرطوب صورت استفاده کنید. آن‌ها را در یک کیسه پاکیزه قرار دهید و از آنها در هر مکانی مانند در هواپیما ، هنگام مسافرت با اتوبوس یا ماشین، هنگام نشستن در ساحل یا اتاق هتل استفاده کنید. سعی کنید حتما از دستمال مرطوب‌هایی استفاده کنید که برای پوست شما مناسب است.

آرایش پاک کن

۲.اسپری آبرسان صورت

این اسپری برای تمامی مکان‌ها ضروری است! چه در تعطیلات آخر هفته باشید و چه در سفر طولانی مدت، به همراه داشتن اسپری آب رسان صورت را به هیچ عنوان فراموش نکنید. این اسپری، پوست شما را شاداب نگه می دارد زیرا وقتی آن را روی صورت خود اسپری کنید، رطوبت مورد نیاز پوست شما تامین خواهد شد. این امر به ویژه در صورتی که پوست خشک و مختلط دارید یا در سفر، محل سکونت شما آب و هوای سردتری دارد مفید است.

۳.مرطوب کننده 

یک مرطوب کننده خوب صورت به حفظ سلامت پوست شما کمک می کند و یک محصول ضروری برای مراقبت از پوست در سفر است زیرا پوست شما را هیدراته نگه می دارد، بدین سبب از جوش و مشکلات پوستی ناشی از خشکی زیاد جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که قبل از سوار هواپیما شدن، پوست خود را مرطوب کنید زیرا هوای داخل هواپیما خشک است و می تواند به پوست شما آسیب برساند.

مرطوب کننده

۴.کرم ضد آفتاب

مهم‌ترین محصول برای مراقبت از پوست در سفر، استفاده از یک ضد آفتاب است. حتی اگر قرار است تمام سفر خود را در هتل بگذرانید باید از یک ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید. اگر نمی‌دانید کدام ضد آفتاب برای پوست شما مناسب است حتما با معیارهای انتخاب ضد آفتاب توسط متخصصین آشنا شوید.

۵.کرم دور چشم

اگر از پف و تیرگی چشمان خود ناراحت هستید، یک کرم دور چشم خوب همراه داشته باشید تا روتین مراقبت از پوست در سفر را به خوبی انجام دهید. البته اگر امکان همراه داشتن و یا تهیه کرم زیر چشم ندارید، می‌توانید یخ خرد شده را در یک دستمال (اگر کیسه یخ ندارید) بپیچید و آن را روی چشم های خود بمالید. این راهکار بلافاصله چشمان شما را جوان می کند.

کرم زیر چشم

نتیجه:

اگر می‌خواهید هنگام نگاه کردن به عکس‌های تعطیلات و مسافرت خود هیچ نشانه‌ای از سیاهی دور چشم، جوش صورت و سایر مشکلات پوستی پیدا نکنید نیازی نیست حتما از کرم پودرهای غلیظ و لوازم آرایش های سنگین استفاده کنید، تنها لازم است روتین مراقبت از پوست در سفر را انجام دهید تا سلامت پوستتان حفظ شود.

هنگام سفر چه نکاتی را برای مراقبت از پوست رعایت می کنید؟ آنها را در قسمت نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.