رفتن به محتوا رفتن به فوتر

ماساژ شکم با روغن زیتون | رازهای لاغری

مطالعات زیادی بر روی فواید ماساژ شکم با روغن زیتون انجام شده است و یکی از بهترین مزیت های آن سهولت اجابت مزاج و از بین بردن التهابات روده خصوصا در میانسالی است اما استفاده از این روش برای تمامی سنین مناسب است زیرا همه ما فواید ماساژ شکم با روغن زیتون را می دانیم و ممکن است بارها برای تسکین درد شکم و یا انقباض عضلات شکم و روده ها از آن استفاده کرده باشیم.روغن زیتون به علت خواص بیشمار خود در بسیاری از لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی مانند کرم مرطوب کننده، شامپو و لوسیون بدن و … نیز استفاده می شود اما در این مقاله قصد داریم تا از فواید ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغر شدن بهره ببریم و آن را به طور تخصصی بررسی نماییم.

روغن زیتون

 استفاده از روغن زیتون در ناف برای کاهش وزن چطور عمل می کند؟

مطالعات بر روی این موضوع حاکی از آن است ماساژ شکم با روغن زیتون سلول‌ها و هورمون‌های ما را به طریقی تحت تاثیر قرار می دهد که ذخایر چربی شکمی ما را هدف گرفته و باعث کوچک شدن آنها می شود. روغن زیتون یک منبع بسیار شگفت انگیز از پلی فنون‌ها و یک آنتی اکسیدان قوی است که سبب کاهش وزن می‌شود. اگر تا به حال به ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری فکر نکرده اید بی شک پس از خواندن مقاله آن را امتحان خواهید کرد.

روغن زیتون صد در صد طبیعی حاوی غلظت بالاتری از ویتامین‌ها و مواد معدنی طبیعی موجود در زیتون است. روغن زیتون خالص دارای اسید اولئیک است که می تواند تمام آنتی اکسیدان‌ها را در خود حفظ کند. در واقع هنگامی که شکم خود را با روغن زیتون ماساژ می دهیم، سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و غذا بهتر هضم می‌شود. همچنین روغن حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است که هنگامی که در ناحیه شکم قرار می‌گیرد به سلامت قلب شما کمک کرده و قند خون را تنظیم می‌کند که منجر به کاهش وزن خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: ترکیب جادویی “رنگ موی شنی و زیتونی” | خانم ها حتما بخوانند

چرا ماساژ شکم با روغن زیتون؟

فایده ماساژ شکم با روغن زیتون بیشتر در نواحی اطراف ناف ما است. در واقع عصب‌های ناف می دانند که کدام رگ خونی ما در حال خشک شدن است، بنابراین روغن را در همان شریان خارج می کند. شاید این نکته برای شما جالب باشد که بسیاری از متخصصین سلامتی باور دارند ناف در شکم بسیار هوشمند عمل میکند و به عنوان مغز دوم ما عمل می کند زیرا چاکرای ناف منبع انرژی و ارتباط با بقیه بدن ما است. ناف دارای هزاران پایانه عصبی و رگ است که به اندام هایی مانند مثانه و کبد متصل می‌باشد و به عنوان مجرای دفع سموم، تغذیه اندام ها و پمپاژ مواد مغذی در بدن عمل می کند و زمانی این عضو (بند ناف) تنها راه برای زنده ماندن در رحم مادر و رشد ما بود. به همین دلیل برای رهایی سریع از بیماری‌های مختلف از ماساژ شکم با روغن زیتون بهره می‌برند. آن‌ها معتقدند این روش به طور موثر مشکلات روزانه را درمان کرده و به سلامت بدن کمک می‌کند.

ماساژ شکم با روغن زیتون

مزایای ماساژ شکم با روغن زیتون برای کاهش وزن

۱. اسید اولئیک

اسید اولئیک فشار خون را کاهش داده و چربی سوزی را افزایش می‌دهد تا به کاهش وزن کمک کند. این ماده از سلول ها در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند و ممکن است از دیابت نوع ۲ جلوگیری کند.

اسید اولئیک موجود در روغن زیتون از کولیت اولسروز جلوگیری می کند و میلین مغز تولید می کند. اسید اولئیک موجود در روغن زیتون به کنترل انسولین اضافی کمک می کند که برای کاهش وزن بسیار مهم است. وظیفه انسولین این است که به ماهیچه‌ها و سایر سلول‌های بدن (از جمله سلول های چربی ما) سیگنال بدهد تا قند را جذب کنند و در صورتی که بیش از حد کربوهیدرات مصرف کنید، لوزالمعده انسولین اضافی ترشح می کند و از این طریق به سلول های شما می گوید مقدار زیادی قند در راه است. این قندها بلافاصله سوزانده نمی شوند، ذخیره می شوند و سبب اضافه وزن شما خواهند شد. هنگامی که ماساژ شکم با روغن زیتون را در نواحی اطراف ناف استفاده می‌کنید ممکن است بتوانید کاهش وزن خود را بسیار سریعتر کنید.

کاهش وزن

۲. چربی اشباع نشده

چربی اشباع نشده مجزا در روغن زیتون سطح انسولین را کاهش می دهد و این دقیقا همان هورمونی است که برای تبدیل قند اضافی به چربی شکم برنامه ریزی شده است. در یک مطالعه، شرکت کنندگانی که رژیم غذایی خود را با چربی های غیراشباع مجزا و پروتئین بالا مصرف کردند، کاهش  وزن بیشتری در توده چربی شکم نسبت به گروه کنترل شده مشاهده کردند. چربی‌های غیر اشباع انرژی بیشتری را به عنوان گرما می سوزاند. چربی‌های غیراشباع مجزا فواید زیادی برای سلامتی دارند، از جمله تأثیرات مثبت بر ترکیب بدن و کلسترول.

۳. پلی فنول ها

هیچ راهی آسان برای کاهش سریع چربی بدن وجود ندارد و بسیاری از افراد چربی را در شکم ذخیره می کنند و کاهش چربی در این ناحیه می تواند کار سختی باشد. پلی فنول‌ها گروهی از مواد شیمیایی موجود در زیتون هستند و برخی تحقیقات نشان می‌دهد پلی فنول ممکن است به کاهش چربی شکم کمک کند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۱ نشان داد که رژیم غذایی غنی از پلی فنول ها ممکن است با باکتری‌های روده تداخل داشته باشد تا از کاهش وزن جلوگیری کند و ثابت شده است که پلی فنول‌ها باعث بهبود چشمگیر در وزن بدن‌، دور شکم و چربی بدن می شوند. این مزیت اصلی ماساژ شکم با روغن زیتون برای کاهش وزن است.

۴. هضم غذا را بهبود می بخشد

روغن زیتون هضم غذا را بهبود می‌بخشد زیرا روغن زیتون یک چربی است که به راحتی تجزیه و جذب می شود و به همین دلیل هضم غذا را کند یا برای عملکرد روده ها خلل ایجاد نمی کند. روغن زیتون کیسه صفرا را تحریک می کند که چربی های موجود در غذای شما را به سرعت هضم کند و همچنین جذب مواد مغذی مختلف (کلسیم ، آهن ، منیزیم و …) را تحریک می کند. اولین چیزهایی که هنگام عملکرد بهتر دستگاه گوارش به آن توجه می کنید افزایش انرژی، نفخ کمتر، کاهش احتباس آب، حذف کارآمدتر و حس بهتری از روند هضم است. پس برای بهبود هضم غذا از ماساژ شکم با روغن زیتون بهره مند شوید.

سلامتی و تندرستی

۵. متابولیسم را افزایش می دهد

برخی افراد متابولیسم سریع را به ارث می برند. مردان تمایل دارند کالری بیشتری نسبت به زنان بسوزانند ، حتی در زمان استراحت. و برای اکثر مردم ، سوخت و ساز بدن به طور پیوسته پس از ۴۰ سالگی کند می شود. ماساژ شکم با روغن زیتون باعث ایجاد تغییرات مفیدی در متابولیسم شما در طول غذا خوردن و بعد از هضم می شود. ترکیبات فنلی عمده موجود در روغن زیتون به افزایش میزان متابولیسم کمک می کند.  هرچه ماساژ شکم با روغن زیتون بیشتر باشد، کالری بیشتری سوزانده شده و راحت تر می‌توانید وزن خود را کاهش دهید و آن را حفظ نمایید.

۶. قند خون را تنظیم می کند

روغن زیتون خالص قند و کلسترول خون را بیشتر از انواع دیگر چربی‌ها کاهش می‌دهد. زیتون حاوی اولئوروپئین است، ترکیبی که به پانکراس هشدار می دهد انسولین ترشح کند و به تنظیم سطح قند خون و متابولیسم کمک کند. درک قند خون یک راه عالی برای شروع طولانی مدت چربی سوزی سالم است. وقتی قند خون ما متعادل شود: ما نه خیلی زیاد و نه خیلی پایین، بهترین حالت خود را احساس می کنیم و چربی خود را از دست می دهیم.

۷. اجابت مزاج را بهبود می بخشد

اجابت مزاج و حذف مواد زائد از بدن یک راه عالی برای کاهش وزن و کاهش سموم در بدن است. در کتاب حقیقت درباره مدفوع، نویسنده سوزان ای. گودمن اظهار می کند که مردم به ازای هر ۵ کیلوگرم وزن بدن خود حدود ۲۸ گرم مدفوع تولید می‌کنند. این بدان معناست که هرچه وزن بیشتری داشته باشید، مدفوع شما سنگین‌تر خواهد بود. بسته به اندازه و میزان عادی شما، مدفوع شما می تواند از ۴۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم متغیر باشد. اگر چند روز است که مدفوع نکرده اید، احتمالاً در بالاترین سطح قرار خواهد گرفت. چربی‌های موجود در روغن زیتون می تواند به داخل روده نفوذ کند و اجابت مزاج را آسان تر کنند. همچنین می تواند آب بیشتری به خود جذب کرده و مدفوع را نرم تر نگه دارد.

ماساژ شکم با روغن زیتون

نتیجه گیری

اکنون ما ادعا نمی کنیم که ماساژ شکم با روغن زیتون برای کاهش وزن راه حل معجزه آسایی است. می دانید که عوامل دیگری نیز اهمیت دارند. خوردن یک رژیم غذایی سالم با غذاهای ضد التهابی، انجام جلسات سرگرم کننده و هیجان انگیز کاردیو و تخلیه غدد لنفاوی همگی از راه های بهبود روند کاهش وزن شما هستند. اما آنچه ما می گوییم این است که ناف شما مانند یک نیروگاه قدرتمند است که می تواند مواد مغذی را به بدن شما برساند و اگر بدنبال اصلاح وزن یا کاهش چربی شکم هستید، استفاده میزان مناسب روغن زیتون (همراه با شیوه زندگی سالم) می‌تواند موثر باشد.