رفتن به محتوا رفتن به فوتر

ضد آفتاب مناسب فصل پاییز باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

ضد آفتاب مناسب فصل پاییز باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ آیا نور خورشید در فصل پاییز نیز به اندازه فصل تابستان برای پوست ما مضر است؟ آیا در روزهای ابری و بارانی پاییز باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟ SPF کرم ضد آفتاب مناسب پاییز چه میزان است؟ برای پاسخ مناسب به سوالات بالا با ما همراه باشید.

تمامی متخصصان پوست بر استفاده مداوم و روزانه از ضد آفتاب حتی در مواقعی که از خانه خارج نمی‌شویم، تمرکز کرده اند، اما هنوز هم عده ای عقیده دارند در فصول سرد یا روزهای ابری و بارانی اشعه نور خورشید بسیار کم است و سبب آسیب به پوست ما نمی‌شود. در واقع بهتر است بدانید که اشعه ماوراء بنفش نوعی پنهان و غیر سوزاننده که می تواند باعث سرطان پوست، افزایش رنگدانه و چین و چروک شود و این اشعه در تمام فصول سال به یک اندازه است و ربطی به هوای آفتابی، بارانی و ابری ندارد.به گفته یک متخصص پوست : “در صورت تابش و وجود نور خورشید، اشعه های مضر سبب آسیب رساندن به پوست صورت می‌شود”

ضد آفتاب پاییزی

اگرچه مطمئناً در فصول سرد، شدت تابش نور خورشید کمتر است اما دنیس گروس، متخصص پوست در این رابطه ذکر می‌کند: “هر ساله آثار زیان باری از زمستان و پاییز به اندازه تابستان وجود دارد” او تخمین می زند که قرار گرفتن در معرض ۱۰ ساعت تابش آفتاب پاییز و زمستان در هر هفته برابر است با تقریباً یک ساعت کامل آفتاب تابستانی. اگر شما هم پاییز را به عنوان فصلی مناسب برای پیاده روی می‌دانید و یا برای نوشیدن قهوه مدتی را در کنار پنجره می‌گذرانید لازم است آگاه باشید اشعه های مضر نور خورشید بیشتر از هر زمان دیگری ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

⇐ پیشنهاد مقاله: در هر نوبت چه میزان ضد آفتاب باید استفاده کرد؟

چرا برخی از استفاده کرم ضد آفتاب اجتناب می‌کنند؟

اما با وجود تاکید متخصصین پوست و زیبایی  و همچنین اطلاع از آسیب‌های نور خورشید چرا برخی از استفاده کرم ضد آفتاب اجتناب می‌کنند؟

بسیاری از افراد حتی خود شما ممکن است از مصرف ضد آفتاب خودداری کنید و علت آن چیزی جز انباشته شدن چربی روی پوست و همچنین بسته شدن منافذ پوست می‌شود، از این رو بسیاری  از مصرف آن خودداری می‌کنند. اگر پوست شما خشک است استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز و زمستان چندان برای شما زجر آور نیست، زیرا چربی حاصل از آن از خشک شدن، ایجاد التهاب و پوسته پوسته شدن پوست صورتتان جلوگیری می‌کند. اما در صورتی که پوست شما چرب و مختلط است بهتر است از یک ضد آفتاب سبک مانند فلوئید ضد آفتاب یا ژل ضد آفتاب استفاده کنید و یا اگر تمایل به استفاده از حالت کرمی آن دارید ضد آفتاب منتخب شما باید فاقد چربی باشد تا سبب چرب شدن بیش از حد و ایجاد آکنه بر روی پوست صورتتان نشود.

استفاده از ضد آفتاب مناسب فصل پاییز از چه سنی ضروری است؟

استفاده از ضد آفتاب مناسب فصل پاییز به هیچ عنوان به سن مربوط نیست و حتی کودکان نیز در این فصل باید از ضد آفتاب استفاده کنند.

+توجه داشته باشید اگر تا کنون اقدام به تهیه ضد آفتاب برای کودک دلبندتان نکرده‌اید، در جستجوی یک ضد آفتاب بی رنگ، فاقد مواد نگهدارنده شیمیایی و اسانس استفاده کنید تا به پوست لطیف کودکان آسیب نرساند.

ضد آفتاب

ویژگی های مهم ضد آفتاب مناسب فصل پاییز

همانطور که لوازم آرایشی مورد استفاده ما با تغییر شرایط آب و هوایی باید دچار تحول شود، ضد آفتاب نیز اگر بدون رعایت شرایط آب وهوایی و فصلی انتخاب شود ممکن است به پوست صورت آسیب برساند. در فصل پاییز ما شاهد کاهش دمای هوا، وزش باد، بارش باران و خشکی هوا هستیم، پس باید دقت کنیم ضد آفتاب مناسب فصل پاییز حتما دارای ویژگی‌های زیر باشد:

دارای خاصیت آبرسانی

در فصل پاییز به علت کاهش دما و عدم رطوبت کافی در هوا پوست بدن و بخصوص صورت دچار خشک شدن می‌شود، از این رو ضد آفتاب مناسب فصل پاییز حتما باید دارای خاصیت آبرسانی باشد. معمولا لوسیون‌ها و فلوئید های ضد آفتاب دارای ویژگی آبرسانی هستند. این ویژگی از خشک شدن پوست، دهیدراته شدن، التهاب و.. جلوگیری کرده و همچنین پوست صورت را شاداب جلوه می‌دهد. معمولا ضد آفتاب هایی که دارای هیالورونیک اسید هستند به خوبی می‌توانند عمل آب رسانی به پوست صورت را انجام دهند.

SPF مناسب فصل پاییز

همانطور که در ابتدا به آن پرداختیم، اشعه‌های مضر نور خورشید در پاییز به اندازه تابستان بر روی پوست صورت تاثیر مخرب می‌گذارند و به هیچ وجه ابری یا بارانی بودن هوا سبب کاهش این آسیب‌ها نمی‌شود. بنابراین از استفاده ضد آفتاب هایی که SPF آن‌ها کمتر از عدد ۳۰ است خودداری کنید. عدد SPF مناسب برای این ضد آفتاب بین ۳۰ تا ۵۰ است، اما در صورتی که پوستتان حساس است با مشورت متخصصین پوست اقدام به انتخاب ضد آفتاب با SPF سازگار با پوست صورتتان کنید.

+ توجه داشته باشید، SPF مناسب یک مرحله از ضد آفتاب مناسب است و شما باید به ساعات استفاده و تمدید، میزان مناسب استفاده بسیار توجه کنید. در صورتی که شما یک ضد آفتاب با میزان SPF مناسب انتخاب کنید اما مقدار کمی از آن را بر روی صورتتان قرار دهید و یا در تایم مناسب آن را تمدید نکنید، اثر آن از بین رفته و دچار التهاب خواهد شد.

ضد آفتاب مناسب فصل پاییز

از ضد آفتاب مقاوم به آب استفاده کنید

در فصل پاییز شاهد بارش‌های پراکنده و ناگهانی هستیم، پس اگر شما بیشتر تایم خود را در فضای باز می‌گذرانید یا ممکن است در ساعات مختلف به خروج از مکان سر بسته اقدام کنید بهتر است حتما از یک ضد آفتاب مقاوم به آب استفاده کنید تا در صورتی که بارش باران به صورت شما برخورد کرد، ضد آفتاب پاک نشده و اثر آن از بین نرود. به یاد داشته باشید ضد آب بودن یکی از مهمترین ویژگی های ضد آفتاب مناسب فصل پاییز است.

کلام نهایی

بدون توجه به فصل، شدت تابش نور خورشید، ابری بودن یا بارانی بودن هوا حتما باید از ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید، زیرا در صورت استفاده از ضد آفتاب، به احتمال زیاد پوستتان دچار لک، سوختگی، پیری زودرس و … خواهد شد. همچنین برای آنکه ضد آفتاب مورد استفاده شما دارای اثرگذاری بهتر و مطلوب تری باشد، بهتر است با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی منطقه زندگی شما تهیه شود.

اگر برای انتخاب ضد آفتاب مناسب فصل پاییز دچار مشکل شده‌اید و یا در اطراف شما فروشگاه مناسبی برای تهیه این محصول موجود نمی‌باشد، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه خرید از ویژگی‌های شاخص ضد افتاب های زیر اطلاع یافته و در صورت تمایل به صورت اینترنتی و با تخفیفات ویژه آن را تهیه کنید.