آرایش ناخن

3 طرح ناخن‌ جذاب برای شب یلدا

شب یلدا نزدیک است. اسم شب یلدا که می‌آید یاد مادربزرگ می‌افتیم که در سال‌های دور در این کهن‌ترین جشن شبانه سال زیر کرسی می‌نشست و برایمان داستان بی‌بی سرما و عمو نوروز را می‌خواند. ما هم با بهت و هیجان چشم دوخته بودیم به چشم‌هایش که از زیر عینک هرازگاهی سمت یکی از ما می‌چرخید، گویی مخاطبش تنها خود ما بودیم. هرازگاهی قاشقی از انار دان کرده را به سمت دهان می‌بردیم و قاچی از هندانه را به دندان می‌کشیدیم. طعم شیرین آن روزها هنوز باقی است. هنوز در شب یلدا می‌خواهیم تک تک وجودمان یلدایی باشد و از همین رو سرخ‌ترین جامه‌مان را برای پوشیدن در این شب آماده می‌کنیم، برای طراحی ناخن و آرایش خود از ایده‌های جذاب استفاده می‌کنیم، شالی سبز میان موهایمان می‌بندیم و گوشواره‌های اناری را به گوش می‌آویزیم. برای این جشن کهن‌سال ایرانی آماده می‌شویم و سعی می‎‌کنیم کوچک‌ترین جزئیات‌مان هم در این شب بلندِ به‌یادماندنی یادآور نمادهایش باشد.

جذاب‌ترین رنگ‌های لاک ناخن برای شب یلدا با تخفیف‌های شگفت انگیز!

در این مطلب سعی کرده‌ایم شما را با 3 طرح ناخن شب یلدا ساده و در عین حال جذاب آشنا کنیم که می‌توانید با انواع لاک ناخن انجام دهید. یادتان باشد ذوق و سلیقه شما در چنین مراسم‌هایی در تک تک جزئیاتی که شاید کسی به آن فکر نکند، مشخص می‌شود. ناخن‌های لاک زده یلدایی یکی از خاص‌ترین آرایش‌هایی است که می‌توانید با آن دوستان و خانواده‌تان را غافلگیر کنید.

طرح‌ ناخن شب یلدا ساده

1- دانه دانه انار را روی ناخن‌هایم کاشتم

برای نیاکان ما که دلبسته آئین مهرپرستی بودند، رنگ سرخ انار و هندوانه در شب یلدا نماد نور خورشید و مقدس بود. بنابراین انار و دانه‌های سرخ آن یکی از اصلی‌ترین نمادهای این شب نیکو است. برای طراحی ناخن‌ با تم اناری، بهتر است برای بهتر جلوه کردن این نشان، تنها یک یا دو ناخن‌تان را در هر دست به شمایل انار دربیاورید. فراموش نکنید که قبل از هر چیز با استفاده از ابزار مراقبت از ناخن شامل سوهان‌ و … ناخن‌های خود را مرتب و صیقلی کنید.

در طراحی ناخن همیشه این نکته را به‌خاطر داشته باشید که هر چقدر طرح اصلی‌تان روی ناخن‌های کمتری نقش بسته باشد، تاکید و جلوه‌گری آن نیز بیشتر است، مگر در مواقعی که شما از یک موتیف تکراری کوچک روی ناخن‌تان استفاده می‌کنید و دوست دارید موتیف را روی تمام ناخن‌ها تکرار کنید. درست مثل یک کاغذ کادو که موتیفی تکراری را بارها تکرار کرده است. اما این نکته را هم فراموش نکنید که زیبایی در سادگی است. طرح‌های ساده صدها بار بیشتر از برخی طرح‌های شلوغ زیبا و چشم‌نواز هستند.

به جز دو ناخنِ هر دو دست یا دو ناخن و یک ناخن، بقیه ناخن‌ها را با لاک قرمز سراسر سرخ کنید. برای ایده طراحی انار روی ناخن‌ها می‌توانید یک انار از وسط قاچ شده را مبنا بگیرید و به صورت آینه‌ای (یکی به سمت راست و دیگری چپ) روی دو انگشت اشاره و وسطی طراح آن را بکشید. یادتان باشد با طراحی چند برگ کوچک در کنار این نیمه انار می‌توانید طرح خود را از سرخی محض بیرون بکشید. همچنین اگر بک گراند یا زمینه طرح خود را سفید یا بی رنگ و با یک برق ناخن پوشانده باشید تا انار بیشتر توی چشم بزند. می‌توانید دیزاین‌های این‌چنینی را برای ناخن‌های پا هم تکرار کنید.

✨ پیشنهاد مطالعه : آموزش ارایش شب یلدا؛ آموزش آرایش چشم و لب با چند ترفند ساده

2- هندوانه ناخن‌هایم را نگاه کن

هندوانه یکی دیگر از میوه‌های حاضر بر سر سفره یلدا است. گردی سبز هندوانه در این طولانی‌ترین شب سال، آبادی زندگی روی زمین است و سرخی‌اش نمادی از عشق و نور. بنابراین برای یادآوری این صفات و تجلی آن در دیزاین خانه یا لباس‌ها و آرایش‌مان می‌توانیم این بار مبنا را رنگ سبز بگیریم. همه ناخن‌هاتان را جز دو ناخن وسطی سبز کنید. سعی کنید سبز خالص را به‌ کار نبرید و با سبزی تیره‌تر یا روشن‌تر روی ناخن‌ها خطوط عمود بکشید که بافت پوست هندوانه را یادآور باشد.

حالا، دو ناخن اصلی را با خط سفید افقی و خمیده شکلی به دو بخش کوچک‌تر و بزرگ‌تر تقسیم کنید. قسمت بالا رو به نوک ناخن را که کوچک‌تر نیز است، مانند باقی ناخن‌ها سبز کنید. اکنون نوبت بخش بزرگتر است: آن را سرخ کنید، سپس با نوک قلم موی طراحی ناخن دانه‌های مشکی کوچکی را به صورت رندوم روی آن بکشید. می‌توانید در آخر روی تمام طرح‌ها را یک لایه برق ناخن بکشید تا علاوه بر ماندگاری بیشتر، شفاف و براق‌تر نیز به چشم بیاید. این کار را برای دست دیگر نیز انجام دهید. همچنین می‌توانید از ایده دو قاچ آینه‌ای که بالاتر گفتیم، برای هندوانه نیز استفاده کنید.

✨ پیشنهاد مطالعه : بهترین راهکار درمان کوتیکول ناخن

3- قرمزی و سبزی، یادآور شب بلند سال

در شب یلدا الزاماً قرار نیست از طرح‌ میوه‌ استفاده کنید. بلکه گاهی استفاده از دو یا سه رنگ در کنار هم مفهوم و حس و حال شب یلدا را می‌رساند. شما می‌توانید از طرح‌های ساده‌تر و مینیمال برای بیان حال‌تان استفاده کنید. مثلاً دو رنگ قرمز و سبز در کنار هم می‌تواند یادآور یلدا باشد. یا به‌طور مثال استفاده از زمینه‌ای سرخ با چند نقطه کوچک مشکی یا طرح‌هایی از این قبیل با ترکیب رنگ‌های مشکی، قرمز، سفید و سبز.

بنابراین نوآور باشید. شما می‌توانید از رنگ لباس و آرایش صورت و موهای‌تان هم ایده بگیرید و آن را به صورتی مینیمال و خلاصه شده در لاک و طراحی ناخن‌ها در شب یلدا استفاده کنید. همچنین اگر ناخن‌های کوتاهی داشتید که بِیس خوبی برای طراحی و دیزاین نبود، می‌توانید از انواع ناخن مصنوعی بلند و البته هم اندازه با صدف ناخن‌تان استفاده کنید. این ناخن‌ها هم به‌صورت بی رنگ و قابل لاک زدن و هم به صورت رنگی در فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی خانومی موجود هستند.

لاک ناخن این لی شماره X-17183لاک ناخن این لی شماره X-17183

دکمه بازگشت به بالا