رفتن به محتوا رفتن به فوتر

برچسب: گیاهان دارویی

این نکته را بدانید تا زمانی که انسان زنده است، سبزیجات باید در رژیم غذایی او وجود داشته باشد. گیاهان دارویی همان سبزیجاتی هستند که باعث می‌شود همواره پروتئین‌های زیادی در بدون وجود داشته باشند تا واکنش‌های متابولیسمی داخل بدن با سرعت بسیار زیادی انجام شوند. اکثر این پروتئین‌ها صرف سلول‌های پوست می‌شود. دلیل مصرف بسیاری از پروتئین‌ها برای پوست این است که پوست، بزرگ‌ترین اندام بدن است که به نخستین سد دفاعی بدن هم شناخته می‌شود. برخی از گیاهان دارویی به طور خوراکی قابل مصرف هستند و بعضی دیگر تنها به صورت مصرف موضعی دارای تاثیرات مثبت می‌باشند. گیاهان دارویی نظیر مارچوبه، چای سفید، شیرین بیان، موسیر و بید خشت به صورت موضعی مصرف می‌شوند و سلامتی کامل پوست و مو را تضمین می‌کنند. غیر از این موارد، اگر می‌خواهید پوست لطیف و نرم داشته باشید، آلوئه ورا را باید به صورت موضعی مصرف کنید. دلیل تاکید ما برای مصرف ماسک‌های آلوئه ورا، مارچوبه و سایر گیاهان دارویی این است که با مصرف موضعی‌ آن‌ها، تمامی مواد مغذی به پوست می‎رسد و هیچ نوع از املاح معدنی‌شان از طریق کلیه دفع نمی‌شود. 

دلیل دیگری که برای مصرف لایه بردارهای پوستی با عصاره‌ی گیاهان دارویی این است که در اثر مصرف موضعی، همه‌ی سلول‌های پوست می‌توانند بهبود پیدا کنند. برای نمونه سلول‌های پوستی که آسیب دیده‌اند، به طور مستقیم و در کمترین زمان، بهبود پیدا می‌کنند. در مقابل، سلول‌های تازه پوست نیز با دریافت مواد مغذی و ریز مغذی می‌توانند عمر مفید طولانی داشته باشند. 

چون پوست انسان گسترده است و عوامل بسیاری برای آسیب رساندن به پوست وجود دارند، آنتی اکسیدان‌ها و مواد ضد باکتری همواره باید در مایع بین سلولی سلول‌های پوست وجود داشته باشد. اگر می‌خواهید پوست سالم و کاملا شفافی داشته باشید، نیاز است تا به طور دائم از گیاهان دارویی مانند آویشن، زیره و بابونه استفاده کنید. اگر بخور این گیاهان دارویی برای شما دشوار است، می‌توانید از محصولات مراقبت از پوست که با عصاره‌های این گیاهان درست شده، استفاده کنید. در بخش مقالاتی که گیاهان دارویی به طور کامل بیان شده‌اند، می‌توانید این موضوعات مهم را به طور کامل مطالعه کنید.

روغن آرگان برای ناخن-خانومی

خواص درمانی و کاربردهای روغن آرگان برای ناخن

می‌توان زیست بوم میوه آرگان را یه برخی کشورهای آفریقایی از جمله مراکش نسبت داد. روغن آرگان که به روغن مراکش نیز معروف است، از درختان Argania Spinosa به دست می‌آید. این روغن خواص بسیار گسترده ای برای سلامت و زیبایی بدن دارد؛ یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین آن‌ها، خواص روغن آرگان برای ناخن‌هاست. روغن…

ادامه مطلب

عرق بهارنارنج؛ خواص، فواید و کاربردها-خانومی

خواص معجزه آسای تونر گلاب و تونر بهار نارنج برای پوست

از دیرباز گیاهان برای خواص شگفت انگیزی که برای پوست و مو داشتند مورد، استفاده افراد به‌خصوص زنان باستان قرار می‌گرفتند. به‌خصوص از گیاهانی مانند گلاب و بهار نارنج برای پاک کردن و ضدعفونی کردن پوست استفاده می‌شد. در مقالات پیشین درباره روش شستشوی صحیح پوست توضیح دادیم. شما می‌توانید در روتین شستشوی پوست خود…

ادامه مطلب