رفتن به محتوا رفتن به فوتر

برچسب: زیتون

با روغن زیتون می‌توانید زیبایی خودتان را به طبیعت بسپارید. چون تعداد زیادی از آنتی اکسیدان‌های طبیعی در عصاره زیتون وجود دارد که احتمال آسیب‌پذیری پوست دست، نوک انگشتان، اسکارهای پوستی، پوست متورم، سوختگی پوست و تاول‌های پوستی را به شدت کاهش می‌دهد. غیر از این، روغن زیتون حاوی اسیدهای چربی اشباع نشده‌ای است که به محض تماس روغن زیتون با پوست، خاصیت نرم‌کنندگی آن برجسته می‌شود و تا مدت زیادی می‌توانید لطافت پوست خودتان را داشته باشید. حتی در فصل‌هایی مانند زمستان و تابستان که احتمال آسیب رسیدن به پوست، زیاد است؛ کرم‌هایی که حاوی عصاره زیتون هستند، می‌توانند مانع از تاثیرپذیری پوست در برابر بسیاری از عوامل منفی آسیب‌رساننده به پوست شود.

رفع سیاهی دور چشم همان صفتی است که خیلی‌ها کرم با عصاره زیتون را به همین نام می‌شناسند. کرم‌های پوست دور چشم که دارای عصاره زیتون هستند، خستگی دور چشم را کاهش می‌دهند و به همین خاطر پس از مدت طولانی مصرف کرم دور چشم زیتون می‌توانید شاهد پوستی روشن و شاداب باشید. توجه داشته باشید که مصرف کرم حاوی عصاره زیتون در دوران قاعدگی حتمی و ضروری است. چون این کرم می‌تواند مقدار زیادی از ویتامین E از دست رفته‌ی پوست را جبران کند و در پی آن، رنگ پوست دور چشم تغییر می‌کند.

افرادی که کم خونی شدیدی دارند، پوست دور چشم آن‌ها تیره‌تر است. شاید باورش سخت باشد، اما کرم‌هایی که حاوی عصاره زیتون هستند، می‌توانند پوست دور چشم این افراد را تا دو درجه تغییر رنگ بدهند و روشن کنند. در حقیقت، روغن زیتون با دارا بودن تمامی عناصر حیاتی می‌تواند نیازهای جدی و فوری پوست دور چشم افراد کم خون را برطرف کند. به طوری که موانع جریان خون زیر پوست افراد کم خون از بین می‌رود و خون سالم و تازه به این ناحیه از پوست می‌رسد و به تدریج در اثر خونرسانی، اکسیژن لازم برای پوست زیر چشم فراهم می‌شود. در بخش مقالاتی که درباره زیتون به طور کامل بیان شده‌اند، می‌توانید این موضوعات مهم را به طور کامل مطالعه کنید.

روغن ناخن-خانومی

۳ روغن جادویی برای سلامت و ترمیم ناخن ها

بدترین اتفاقی که می‌تواند برای ناخن‌ها بیفتد، ترک خوردن و یا شکستن‌شان است. به طور معمول اصلی‌ترین دلیل این حادثه خشک بودن ناخن است. مراقبت از سلامت ناخن‌ها را باید همیشه جدی بگیریم. این عضو بدن شاید در نگاه اول بسیار بی‌ارزش به نظر برسد، اما یکی از عوامل زیبایی دست‌هایمان ناخن‌ها هستند. وقتی یک ناخن…

ادامه مطلب

خواص درمانی و کاربردهای روغن زیتون برای مو

روغن زیتون از قدیمی ترین و پر کاربردترین روغن های گیاهی به شمار میرود و البته تاثیرات شگفت انگیز این روغن بر زیبایی افراد نیز همیشه بر سر زبان متخصصان عرصه زیبایی و همچنین مصرف کنندگان عادی بوده و هست. یکی از مهمترین خواص روغن زیتون، تاثیر روغن زیتون برای موی سر میباشد که هر…

ادامه مطلب