آموزش های آرایشیآرایش صورت

کانسیلر بهتر است یا کرم پودر؟

امروزه بانوان در موقعیت‌های مختلفی آرایش می‌کنند و تقریباً همیشه تعدادی لوازم‌آرایشی داخل کیف خانم‌ها پیدا می‌کنید؛ البته ناگفته نماند که آرایش کردن به آقایان هم کشیده و آن‌ها نیز از این قافله عقب نمانده‌­اند. حتی افراد بسیاری در این زمینه کار و فعالیت می‌کنند و هرروز تلاش می‌کنند تا تکنیک­‌های آرایشی بهتر و بیشتری ارائه دهند.

هرچه جلوتر می‌رویم لوازم ‌آرایشی بیشتر و بیشتری روانه بازار می‌شوند که کاربردهای متفاوتی دارند و سبب سردرگمی بانوان می‌شوند. دو محصولی که در داشتن پوستی صاف و بی­‌نقص و به دنبال آن آرایشی کامل و زیبا به شما کمک می‌کنند، کانسیلر و کرم پودر است.

اما ممکن است برخی بانوان در انتخاب محصولات و به کار بردن آن‌ها سردرگم شوند زیرا کرم پودر و کانسیلر دو محصول تقریباً شبیه هم هستند و حتی این سؤال برای برخی پیش می­‌آید که کدام یک بهتر است اما باید بدانید که این دو محصول کاربردی کاملاً متفاوت از یکدیگر دارند.

بهترین کانسیلر و کرم پودر-خانومی

کانسیلر دقیقاً چیست؟

کانسیلر یک نوع کرم فشرده است که انواع مختلفی دارد. این محصول انواع مدادی، ماتیکی، مایع و کرمی دارد و همچنین تناژ رنگی گوناگونی را داراست. همچنین این محصول برای انواع پوست (خشک، معمولی و چرب) دسته‌بندی دارد. اطلاعاتی درباره انواع کانسیلر را می‌توانید در همین سایت مشاهده کنید.

کانسیلر محصولی برای رفع ایرادات و پوشاندن تیرگی‌­ها، حلقه سیاه دور چشم، جوش‌ها، قرمزی و لک­‌هاست. این محصول برای تکمیل آرایش و بی­‌نقص شدن آن است و اگر می‌خواهید که یک آرایش کامل داشته باشید باید حتماً یک کانسیلر تهیه کنید.

کانسیلر و کرم پودر-خانومی

کرم پودر چه کار می‌کند؟

کرم پودر محصولی برای صاف و یک‌دست کردن پوست است و چه بخواهید یک آرایش معمولی داشته باشید و چه یک آرایش کامل به آن نیاز دارید. برای شروع کردن آرایش اول باید از مرطوب ‌کننده استفاده کنید سپس نوبت کرم پودر است. کرم پودر زیربنای آرایش است و بقیه لوازم‌آرایشی بر روی کرم پودر استفاده می‌شود. این محصول پوست را زیبا و آماده می‌کند تا مراحل بعدی را انجام دهید و سبب می‌شود دیگر لوازم‌آرایش جلوه‌­ای بسیار بهتر داشته باشند. کرم پودر باید یک درجه از پوست شما روشن‌تر باشد.

کرم پودر انواع مختلفی دارد از جمله مایع، جامد، پودری و غیره. همچنین کرم پودر رنگ‌های زیادی دارد و برای انواع رنگ پوست یک کرم پودر مناسب وجود دارد. کرم پودر مایع بافت سبک­تری دارد و برای پوست‌­های چرب و روزهای گرم تابستان مناسب است و کانسیلر جامد مناسب پوست­‌های خشک و روزهای زمستان است.

دقت کنید حتماً کرم پودری که تهیه می‌کنید مناسب پوست شما (چه از نظر رنگ و چه از نظر میزان چربی پوست) باشد تا بهترین عملکرد را داشته باشد چروک نخورد و بر روی پوست آب نشود.

نکته دیگری که باید در استفاده از کرم پودر به یاد داشته باشید این است که کرم پودر را باید به خوبی بر روی پوست پخش کنید تا ظاهر یکنواختی بگیرد و پوست شما را درخشان کند. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، کرم پودر چین می‌خورد و ظاهر بدی خواهد داشت؛ همچنین سبب کدر شدن و جلوه نداشتن دیگر لوازم ‌آرایشی می‌شود.

کاربرد کانسیلر و کرم پودر-خانومی

کانسیلر بهتر است یا کرم پودر؟

سؤالی که بسیاری می‌پرسند این است که باید از کدام یک استفاده کنند تا آرایش بهتری داشته باشند؟ اما حقیقت این است که کانسیلر و کرم پودر دو محصول جدا و با کاربرد متفاوت هستند و باید با یکدیگر استفاده شوند. پس این سؤال که کدام یک بهتر عمل می‌کند از اساس غلط بوده و این دو محصول مکمل یکدیگرند. کانسیلر و کرم پودر کار یکدیگر را تکمیل می‌کنند و یک پوست بی­‌نقص تحویل شما می‌دهند.

کرم پودر مهم‌ترین عضو آرایش است و یک کرم پودر خوب می‌تواند جلوه آرایش را چند برابر کند، همان‌طور که یک کرم‌ پودر بد آرایش شما را خراب می‌کند. کانسیلر بر روی کرم پودر و بخش‌­هایی از صورت که باید روشن‌تر و درخشان تر باشند استفاده می‌شود.

فرق دیگری که این دو محصول با هم دارند این است که کرم پودر به تمامی پوست زده می‌شود و آن را صاف و یکدست می‌کند اما کانسیلر تنها به نواحی خاص و محدودی از صورت زده می‌شود تا جلوه بیشتری به پوست دهد و برجستگی­‌های صورت را نمایان سازد و با ایجاد زاویه به داشتن فرم صورتی بهتر کمک کند؛ درواقع کانسیلر صورت شما را هایلایت می‌کند و به آن سایه روشن می‌بخشد. کانسیلر روشن را باید در نواحی زیر چشم، روی بینی، وسط پیشانی، چانه و روی برجستگی گونه بزنید.

اما اگر پوست صافی دارید و نمی‌خواهید خیلی زمان صرف آرایش کردن بکنید می‌توانید فقط کانسیلر را استفاده کنید، بدین ترتیب ظاهری شاداب و طبیعی خواهید داشت. حتماً از محصولات خوب و مرغوب استفاده کنید زیرا حفظ سلامت پوست بسیار مهم است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا