مراقبت از مژهآرایش مژهآموزش های آرایشی

همه چیز درباره انواع کاشت مژه و مراقبت‌های بعد از آن

در این شکی نیست که مژه‌ها در زیبایی چشم‌ها بسیار تأثیرگذار هستند. اما همه افراد مژه‌های بلند و پرپشتی ندارند. گاهی اوقات می‌شود با ریمل و مژه مصنوعی برای مهمانی‌ها به‌طور موقت مژه‌های جذابی ایجاد کرد. قبلا در مطلبی که راجع به راز داشتن مژه‌های بلند منتشر کردیم، این مورد را بیان کردیم. اما بسیاری از افراد برای این‌که زیبایی مژه‌هایشان دوام بیشتری داشته باشد، به سراغ کاشت مژه‌ می‌روند. اما آیا کاشت مژه خوب است؟ چه مشکلاتی دارد؟ در این مطلب به این موارد می‌پردازیم.

زيبايي چيز جذابي است و هر آدمي دوست دارد زيبايي‌اش را بيشتر كند و اين به ذات زيبايي‌پسند انسان برمي گردد. اگر شما هم جزو خانم‌هايي باشيد كه خيلي به زيبايي علاقه‌مند هستند، حتما تا الان به فكر كاشت مژه مصنوعي افتاده‌اید. مژه مصنوعي باعث مي‌شود چشم‌هاي شما جذاب‌تر و گيراتر به نظر برسد و ديگر حتي نيازي به آرايش نداشته باشند. اگر داريد تصميم مي‌گيريد كه مژه مصنوعي بكاريد و يک تغيير و تحول در چهره‌تان ایجاد کتید، بهتر است قبل از این کار اين مطلب رو بخوانيد و بعد براي كاشت مژه اقدام كنيد.

کاشت مژه دانه‌ای-خانومی

کاشت مژه موقت يا دائم؟

اغلب فرمول‌هايي كه براي زيبايي به كار مي‌روند معمولا موقت یا دائمي هستند. اگر شما بخواهید در اين زمينه انتخاب خوبي داشته باشيد بهتر است نوع موقت را انتخاب كنيد. چون در اين‌صورت اگر از كاري كه انجام داديد پشيمان يا خسته شديد مي‌توانيد خيلي راحت كاري كه انجام داديد را متوقف كنيد. در كاشت موقت مژه‌ها با چسبي چسبانده مي‌شوند كه دوامش تقريبا يک هفته است. نوع دیگری کاشت مژه داریم که از نوع موقتی دوام بیشتری دارد و اصطلاحا به آن دائم می‌گویند. در این روش مژه‌هایی که از جنس مژه مصنوعی، ابریشم یا موی حیوان خاص گرفته شده و به شکل مژه‌های خیلی نازک در آمده با چسب‌های خیلی قوی بین مژه‌ها چسبانده می‌شوند و مژه‌ها را حسابی بلند و پرپشت جلوه می‌دهد. این مدل معمولا طرفدار بیشتری دارد اما ضررهای آن هم بیشتر از مژه‌هایی است که چسب  آن‌ها یک هفته دوام می‌آورند.

انواع اکستنشن مژه-خانومی

کدام نوع کاشت مژه بهتر است؟

برای این‌که خیلی درگیر مشکلات بعد از کاشت و چسباندن مژه نشوید و بتوانید از کاری که کردید لذت ببرید، بهتر است نوع موقتش را انتخاب کنید و با فراغ بال این کار را انجام بدهید.

کاشت مژه کلینیکالی

جالب است بدانید یک نوع دیگر از کاشت مژه وجود دارد که دقیقا مثل کاشت مو هست و در کلینیک و زیر نظر پزشک انجام می‌شود. با انجام این عمل جراحی، مژه‌ها داخل پلک شما کاشته می‌شوند و رشد می‌کنند؛ دقیقا مثل موی سر. البته این کار ریسک و هزینه بالایی دارد.

کاشت مژه و اکستنشن مژه چه فرقی دارند؟-خانومی

مراقبت از کاشت مژه چگونه است؟

فرمژه ممنوع

اگر دوست دارید به هر دلیلی از کاشت مژه استفاده کنید باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که مژه‌های شما در این حالت نیاز به مراقبت بیشتری دارد. اگر تا الان با مژه‌های پر از ریمل می‌خوابیدید یا با فرمژه به جان مژه‌هایتان می‌افتادید و آن‌ها را با فشار زياد حالت مي‌داديد، باید مراقب باشید تا وقتی مژه‌هایتان را کاشتید از این قبیل کارها انجام ندهید.

 تمیز کردن مژه قبل از خواب

هر شب قبل از خواب مژه‌هایتان را با شوینده یا پاک کننده مخصوص که آرایشگر به شما توصیه کرده شسشو دهید و بدون این‌که اثری از آلودگی روی مژه هایتان بماند بخوابید. البته اگر چسبی که برای چسباندن مژه‌های شما از آن استفاده شده چسب خوبی باشد، قطعا می‌توانید شب‌ها از روغن بادام تلخ هم استفاده کنید تا مژه‌هایتان تقویت شوند.

با ریمل خداحافظی کنید

زمانی که خیال مژه کاشتن به سرتان می‌زند و این کار را انجام می‌دهید بهتر است ریمل زدن را فراموش کنید. چون با اکستنشن یا کاشت مژه شما دیگر نیازی به ریمل ندارید. اگر همه اصول مراقبتی بعد از کاشت مژه را رعایت کنید می‌توانید امیدوار باشید که مژه‌ها حداقل یک ماه روی پلک شما بمانند بدون این‌که برای شما مشکلی ایجاد کنند. یکی از مزایای کاشت مژه این است که دیگر نیازی نیست آرایش کنید. صورت ساده با مژه‌های پرپشت و مشکی و یک رژ لب کمرنگ می‌تواند زیبایی شما رو چند برابر کند.

مژه مصنوعی بهتر است یا کاشت مژه-خانومی

کاشت مژه را با حرفه‌ای‌ها امتحان کنید

اگر تصمیم نهایی‌تان را گرفتید و قرار است مژه‌هایتان را اکستنشن کنید، باید حتما به یک آرایشگر حرفه‌ای دوره دیده و متخصص مراجعه کنید تا با استفاده از بهترین مواد، مژه‌های شما را اکستنشن کند. اگر به فرد غیر حرفه‌ای مراجعه کنید و او با مواد اولیه نامرغوب شروع به چسباندن مژه به چشم‌های شما کند، قطعا چشمانتان با مشکل رو به رو خواهد شد. پس در این راه اصلا خساست به خرج ندهید و به بهترین مرکز مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا