مراقب خودت باشویدئو

پاک کردن اصولی آرایش از روی صورت

پاک کردن آرایش صورت پیش ازخواب بسیار مهم است. جزو یکی از مراقبت‌های اساسی برای حفظ سلامت پوست به حساب می‌آید. اگر تا امروز نمی‌دانستید پاک کردن آرایش چه اندازه ضروریست، از الان شروع کنید. در مطلبی بهترین روش شستشوی صورت را بیان کردیم. این‌بار هم می‌خواهیم درباره پاک کردن آرایش صورت صحبت کنیم و محصولاتی که باید مصرف کنید را به شما معرفی کنیم.

این سه مرحله پوستتان را از آرایش نجات می‌دهند

چه بعد از ساعت‌های طولانی کار باشد و چه بعد از یک مهمانی، خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند خستگی دلیل خوبی است برای این‌که بی‌خیال پاک کردن آرایش بشود. چون قرار نیست با یک شب پاک نکردن آرایش، اتفاقی بیفتد. غافل از این‌که همین یک شب می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک دور چشم‌ها بشود و یک عالمه جوش زیر پوستی و روی پوست را به صورت اضافه کند. به همین دلیل هم هست که هر جور شده چند دقیقه وقت بذارید و به این ترتیبی که برایتان آوردیم آرایشتان را پاک کنید.

1- چشم‌ها و ابروها

اگر معمولا آرایش چشمتان کم است و پوستتان هم حساس است می‌توانید صورتتان را با آب بشویید. ولی اگر آرایش چشمانتان سنگین است و از لوازم آرایشی ضد آب یا واتر پروف(water proof) استفاده می‌کنید، حتما یک پاک کننده آرایشی با پایه مواد روغنی تهیه کنید که به کارتان بیاید. اول از همه خوب این پاک کننده را تکان دهید تا اگر به خاطر ساکن ماندن مواد داخلش از هم جدا شدند خوب با هم ترکیب بشوند. بعد یک پد یا گوش پاک‌کن بردارید و سرش را به محلول پاک کننده آغشته کنید.

حالا وقت این است که پد یا گوش پاکن را روی مژه‌های بسته قرار دهید و کمی فشار دهید و بگذارید محلول شروع به پاک کردن ریمل و خط چشم کند. بعد که احساس کردید مژه‌ها اصطلاحا خیس خوردند و از آن حالت خشکی اولیه در‌ آمدند می‌توانید با طرف تمیز پدتان بالا و پایینشان را تمیز کنید.

یادتان باشد رد کردن مرحله پاک کردن آرایش چشم می‌تواند باعث خشکی و خرد شدن مژه‌ها شود. از آن سر‌سری نگذرید.

آموزش پاک کردن آرایش-خانومی

2- پاک کردن کرم پودر و رژ گونه

موقع پاک کردن آرایش صورت اول از همه با یک هدبند یا گل سر موهایتان را عقب جمع کنید و نگذارید به هیچ وجه روی صورتتان بیاید. بعد به حدود یک نخود از پاک کننده‌ آرایشتان را روی انگشتتان بگذارید و شروع کنید به صورت چرخشی و دورانی روی پوست ماساژش بدهید. خط رویش مو، زیر چانه و پایین گوش‌ها را هم فراموش نکنید. این پروسه باید حدود 45 ثانیه طول بکشد. اگر از کرم پودر استفاده می‌کنید بهتر است محلولتان پایه روغنی داشته باشد.

اگر هم پوستتان خیلی چرب است و نسبت به پد آرایشی حساسیت ندارد می‌توانید به جای استفاده از سر‌انگشت‌ها با پد آرایش را پاک کنید. این کار معمولا باعث لایه‌برداری هم می‌شود. اگر هم پوستتان حساس است می‌توانید از یک تکه پنبه استفاده کنید و آرایشی که با محلول پاک شده را از روی پوست بردارید.

3- رژ لب زدایی!

مرحله آخر پاک کردن آرایش صورت مخصوص لب‌هاست. برای پاک کردن لب‌ها از رژ کافی است یک لایه‌ نسبتا ضخیم از وازلین را روی لبتان قرار دهید و حدود پنج دقیقه صبر کنید. روغن موجود در وازلین شروع به شکستن ترکیب روغنی رژ لب می‌کند و اگر بعد از این پنج دقیقه با یک پد تمیز لب‌هایتان را پاک کنید متوجه می‌شوید که بیشتر رنگ رژ پاک شده است. فقط یادتان باشد پد را خیلی محکم روی لب‌ها نکشید تا خشک نشود و ترجیحا هم به صورت دایره‌ای روی لبتان حرکتش بدهید.

بعد از این کار اگر احساس کردید هنوز کمی رنگ روی لب‌ها باقی مانده یا ممکن است صبح که از خواب بیدار شدید لبتان پوسته بشود، می‌توانید کمی شکر قهوه‌ای که الان در بیشتر فروشگاه‌ها پیدا می‌شود را با عسل ترکیب کنید و آن را روی لبتان حرکت دهید و سپس بشویید. این ترکیب مانند یک لایه‌بردار سبک عمل می‌کند و باعث می‌شود صبح که از خواب بیدار شدید لب‌هایتان آماده استفاده از رژ باشد.

اما این روزها محصولات زیادی در فروشگاه‌ها هستند که برای پاک کردن آرایش لب‌ها مناسبند. خیلی وقت‌ها محلول‌های پاک کننده آرایش صورت، سه کاره هستند. یعنی هم پاک کننده آرایش صورت، هم چشم و هم لب هستند. میتوانید به‌راحتی از این نوع محصولات برای پاک کردن آرایش لب‌هایتان استفاده کنید.

بعد از تمام این کارها وقتش رسیده که صورتتان را با آب بشویید، خشک کنید و مرطوب کننده‌ بزنید.

پد و گوش پاکن را برای پاک کردن آرایش همیشه همراه داشته باشید.

دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش-خانومی

دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش صورت خوب است یا نه؟

به هیچ وجه از دستمال‌های مرطوب مخصوص بچه‌ها برای پاک کردن کرم پودر و رژ گونه استفاده نکنید. اگر استفاده از دستمال مرطوب برایتان راحت‌تر است، باید از دستمال مرطوب مخصوص پاک کننده آرایش صورت استفاده کنید.

نکات تکمیلی :

*پوست دور چشم بی‌نهایت حساس است. پس برای پاک کردن آرایش چشم سراغ محلول‌هایی بروید که خیلی سبک هستند.

*خیلی مراقب باشید که پاک‌کننده‌های آرایشی با پایه روغنی وارد چشمتان نشوند چون روی دیدتان تاثیر می‌گذارند.

*هیچ وقت برای پاک کردن آرایش چشم سراغ پنبه نروید. پنبه بین مژه‌ها گیر می‌کند و وارد چشم‌ها می‌شود. پد یا گوش پاک کن خیلی مناسب‌تر هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا