آموزش های آرایشیآرایش صورت

آرایش انواع مختلف فرم های صورت

آرایش؛ مفهومی کاملاً تجربی و روان است. شما باید با آن سرگرم شوید، در آن احساس راحتی کنید و احساس نکنید که باید از هیچ قانونی پیروی کنید. اما با این حال ترفندهای تخصصی وجود دارد که در واقع به شما کمک می‌کند جلوه‌ای بی‌نقص‌تر داشته باشید.

دانستن فرم صورت می‌تواند به شما کمک کند از حالات کسل‌کننده و تک‌بعدی چهره‌تان به سمت حالت فوق جذاب حرکت کنید، اگر فرم صورت خود را می‌دانید، می‌توانید ویژگی‌های مناسب را با آرایش برجسته کنید و مدل موی مناسبی داشته باشید که با پررنگ جلوه دادن اجزای زیبای چهره‌تان زیبایی شما را برجسته کند.

افراد مختلف شکل چهره متفاوتی دارند و گاهی اوقات تلاش برای این که آرایش افراد مشهور را کپی کنیم، در نهایت نه تنها باعث می‌شود بد بلکه حتی عجیب و غریب نیز به نظر برسیم. بنابراین هنگام انجام آرایش صورت، مهم است که به نوع فرم صورت خود نگاهی بیندازید و با تشخیص فرم صورت خود تکنیک‌های مناسب خودآرایی را پی بگیریم. برای مثال بهترین برنزر را برای رنگ پوست‌مان انتخاب کنیم یا نحوه استفاده از خط چشم مانند یک حرفه‌ای را برای فرم چشم‌هایمان بیاموزیم. استفاده‌ از رژ گونه، برنزر و هایلایت روی برخی مناطق از صورت به صورت استراتژیک بهترین ویژگی‌های صورت شما را به نمایش می‌گذارد. آیا صورت مستطیلی دارید؟ رژگونه و هایلایتر می‌تواند باعث گردتر نشان داده شدن آن شود. آیا می‌خواهید زیبایی بیشتری به صورت گردتان اضافه کنید؟ برانزر این کار را خواهد کرد. برای یادگیری نحوه قرار دادن بهینه این سه محصول در صورت‌های بیضی، مربع، مستطیل، گرد و قلبی شکل می‌توانید به تجربیات خود و راهکارهایی که در زیر ارائه شده است اقتدا کنید.

میکاپ صورت بیضی-خانومی

آرایش صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل متعادل ترین و رایج‌ترین ‌شکل صورت است، برای همین برای میکاپ کاملاً استاندارد است.

اولین و مهم‌ترین مرحله در هنگام میکاپ برای صورت بیضی شکل این است که سعی کنید با تمرکز بیشتر روی تیزی‌های صورت ویژگی های تیز و کشیده‌ آن را بیشتر جلوه داده و از روش‌های صحیح برای واضح‌تر نشان دادن آن استفاده کنید تا اثر بیضی شکل صورت به حداقل برسد.

کار روی بینی: بیشتر افرادی که صورت بیضی دارند بینی نوک تیزی ندارند، بنابراین بعد از استفاده از کرم پودر، برای ایجاد بینی نوک‌تیزتر، که به بیشتر صورت‌های بیضی شکل جانی تازه می‌بخشد، کاری که می‌توانید انجام دهید این است که مقداری برنزر گرفته و بین انگشت شست و انگشت اول خود قرار دهید و سپس از بالا به پایین روی طرفین بینی بکشید. با انجام این کار و به این ترتیب، بینی شما را در کناره‌ها سایه‌هایی خواهد داشت که قسمت بالای بینی را برجسته و بلندتر نشان خواهد داد و باعث می‌شود قسمت بالایی آن به صورت متعادلی، بلندتر به نظر برسد. این یکی از ترفندهای آرایشی است که هر آرایشگری برای صورت‌های بیضی شکل استفاده می‌کند.

همچنین می‌توانید با استفاده از برس مخروطی مخصوص، برنزر دل‌خواه خود را که مات و یا براق است از ابتدای شقیقه‌ها شروع کنید به زدن و تا مرکز صورت ادامه دهید. برای برجسته سازی نقاط مورد نظر از صورتتان، از برس فن استفاده کنید و به نقاط بلند صورت: شقیقه، استخوان ابرو، پل بینی و چانه بمالید. آرایش چهره‌های بیضی شکل باید روی چشم و گونه ها سنگین‌تر باشد. با استفاده از برنزر زیر استخوان گونه، سعی کنید زاویه‌هایی به گونه‌های خود اضافه کنید.

ابروها: نقطه‌ بعدی که باید به آن توجه کنید، ابروها هستند. ابروهای قوس دار می‌توانند شکل بیضی را در صورتتان تقویت کنند و آن را بیضی شکل‌تر نشان بدهد. بنابراین شکل طبیعی استخوان‌های ابرو را دنبال کنید و ابروها را از زیر استخوان طبیعی ابرو بردارید.

لب‌ها / چشم‌ها: در حالی که آرایش چشم یا لب انجام می دهید، بر روی هر یک از ویژگی ها تمرکز کنید، برای صورت بیضی شکل، همیشه فقط یکی از این دو، یعنی یا چشم ها یا لب ها را برجسته کنید و دیگر را ساده نگه دارید.

گونه ها: از رژگونه برای کشیده شدن صورت استفاده کنید. با مکیدن گونه ها و برجسته سازی خطوط آن، رژگونه را روی استخوان گونه پخش کنید. این‌کار حالت براق و شیک به صورت بیضی شکل شما می‌بخشد. همچنین، برجسته ساختن چانه با استفاده از رژگونه در پهلوها باعث افزایش اثر کلی می‌شود و به زیبایی آن می‌افزاید.

میکاپ صورت الماسی-خانومی

میکاپ صورت الماسی شکل

صورت الماسی شکل در استخوان‌های گونه پهن و در خط فک و پیشانی باریک‌تر است. اگرچه صورت الماسی شکل بیش از حد چشمگیر است – چانه‌ نوک تیز و یا پیشانی بسیار باریک – می‌توانید برای ایجاد تعادل در فرم صورت خود کمی کانتورینگ انجام دهید.

همچنین بهتر است از دو سایه پایه استفاده کنید. با استفاده از سایه روشن و سایه تیره، می‌توانید صورت الماسی شکل خود را برجسته و کانتور کنید تا ظاهری متعادل‌تر ایجاد کنید.

همچنین ممکن است بخواهید عرض اطراف خط استخوان گونه را کاهش دهید. برای انجام این کار، باید از دو پایه استفاده شود: یکی روشن و دیگری تیره. پایه‌های تیره و گرم را در مناطقی که می‌خواهید به حداقل برسانید(خارج از استخوان گونه) پخش کنید و پایه روشن‌تر را روی ناحیه‌ای که می‌خواهید روی آن تأکید کنید (چانه و پیشانی) بزنید.

برای نرم کردن خطوط چانه‌ خود، ابتدا با استفاده از رنگ‌ تیره (بیش از دو درجه تیره‌تر از کرم پودر) روی نوک چانه خود بکشید تا ظاهر پرانتزی آن کاهش یابد و خطای دید، فک پهن‌تری ایجاد کند. مقدار کمی از پایه تیره را در نزدیکی شقیقه‌ها بزنید  و به سمت خط موی خود مخلوط کنید. سرانجام، با یک رنگ روشن در امتداد خط فک خود حرکت کنید. حتماً این کانتور‌ها را کاملاً با هم مخلوط کنید چرا که هیچ تفاوت رنگی نباید در چهره‌تان مشهود باشد.

رژگونه خود را در حفره‌های زیر استخوان گونه خود پخش نکنید، بلکه در عوض روی برجستگی گونه خود قرار دهید. به جای سایه صورتی روشن یا روشن از رژگونه‌ هلویی / قهوه ای استفاده کنید و از رژگونه‌های براق یا روشن کننده خودداری کنید، چرا که نمی‌خواهید گونه‌هایتان پرتر به نظر برسد.

برای پهن شدن ظاهر پیشانی، باید ابروهایتان کمی از مرکز دور باشد. همچنین، خط ابرو طبیعی خود را دنبال کنید و هیچ قوس اغراق شده‌ای ایجاد نکنید. این به شما کمک می‌کند تا چشمان‌تان (و پیشانی شما) کمی بزرگ‌تر به نظر برسند.

هنگام استفاده از خط لب، خط طبیعی لب‌های خود را دنبال کنید. چرا که نمی‌خواهید لب‌هایتان خیلی پهن به نظر برسد، زیرا در آن صورت ممکن است چانه شما حتی نازک‌تر نیز به نظر برسد. از رژ لب مات یا خنثی استفاده کنید و از رنگ‌های تند و براق بپرهیزید.

میکاپ صورت مستطیلی-خانومی

میکاپ صورت مستطیلی

طول صورت مستطیلی بلندتر از پهنای‌ آن است و پهنای آن در عرض پیشانی، استخوان گونه و خط فک نسبتاً یکسان است. برای صورت مستطیل از آرایش برای برجسته سازی استخوان گونه و بیشتر جلوه دادن یک سوم میانی صورت استفاده کنید.

می‌توانید صورت مستطیلی را کانتور کنید تا متناسب‌تر به نظر برسد. ابتدا با پخش کردن کرم‌پودر و پن‌کیک در سراسر صورت شروع کنید. سپس سایه بزنید. هدف شما از آرایش در صورت مستطیلی ایجاد ظاهر بیضی شکل و ایده آل است که باعث می‌شود صورت شما تا حد ممکن کوتاه‌تر و پهن‌تر به نظر برسد. از یک پودر فشرده تیره‌تر (یا یک برنزر مات) در امتداد خط مو در بالای پیشانی استفاده کنید و آن را به سمت پایین مخلوط کنید. همین برنزر را فقط به قسمت زیر چانه اضافه کنید. این کمک می‌کند تا صورت‌تان کمی کوتاه‌تر به نظر برسد.

در مرحله بعدی، می‌خواهید روی استخوان‌های گونه تمرکز کنید تا صورت‌تان پهن‌تر به نظر برسد. برنزر را درست زیر استخوان گونه در فضای تو رفته‌ آن پخش کنید و سپس به سمت خط مو مخلوط نمایید.

برای صورت مستطیل، کناره‌های فک، شقیقه‌ها و خط مو را با برنزر خط بکشید و پخش کنید تا پیشانی برجسته را به حداقل برسانید.

همچنین، چانه و استخوان گونه را نیز برجسته کنید. برای این‌که واقعاً تمرکز خود را روی گونه‌ها قرار دهید، باید رژگونه را فقط روی برجستگی‌های گونه بمالید. این کار را با استفاده از برس کرکی و به صورت دورانی انجام دهید. سپس، یک هایلایتر روشن یا پودر روشن‌کننده را به بالاترین نقاط گونه بمالید تا پهن شدن ظاهر صورت‌تان را به پایان برسانید.

با تأکید بر ویژگی‌های زیبای خود‌، می‌توانید فرم صورت نامنظم و مستطیلی را از بین ببرید. آرایش چشم گربه‌ای را امتحان کنید، یک سایه چشم پررنگ انتخاب کنید و مژه‌هایتان را به سمت بیرون ریمل بزنید. همچنین، با گسترش ابروها به سمت خارج به سمت شقیقه‌ها می‌تواند به نرم‌تر شدن زوایای صورتتان کمک کنید.

میکاپ صورت مربعی-خانومی

میکاپ صورت مربعی

اگر صورت شما به صورت مربع شکل است، هدف از آرایش شما این است که خط فک شما را جمع کند تا ظاهری نرم‌تر داشته باشید. جسیکا سیمپسون، دمی مور و ساندرا بولاک افراد مشهور با چهره‌ای کلاسیک و مربع شکل هستند.

کانتورینگ برای صور‌ت‌های مربعی شکل

هدف از کانتورینگ صورت‌های ‌مربع شکل، نرم کردن زاویه‌های سفت و سخت و تیز چهره برای ایجاد شکل بیضی شکل‌تر است.

اگر صورت چهارگوش دارید، می‌بایست گوشه‌های تیز صورت خود را با کانتور نرم کنید. از یک محصول سایه زنی تیره‌رنگ مانند برنزر یا یک کرم ‌پودر تیره‌تر استفاده کنید. از کناره‌های فک به سمت بالا پخش و نرم کنید و همچنین در کناره‌های پیشانی می‌بایست به سمت بالا پخش و محو کنید.

سپس با هایلایتر یا کانسیلر که سایه‌ای روشن‌تر از رنگ پوست‌تان ایجاد می‌کند، در وسط پیشانی خود خطی بکشید و خوب روی پوستتان به سمت بالا پخش و محو کنید. سپس، مقداری از آن را دقیقاً در زیر نوک چانه خود مالیده و کمی به سمت گوش‌ها مخلوط و محو کنید و کمی به سمت بالا به سمت دهان خود تا خطوط چهره‌ نرمی ایجاد شود.

برای خارج کردن یک فک تیز از مرکز توجه، ایجاد یک برجستگی در مرکز پیشانی، چانه و استخوان گونه می‌تواند کارساز باشد.

همچنین ابروهای فاصله‌دار نیز بهترین راه برای تغییر حس تیزی صورت هستند.

به استخوان گونه خود حجم بخشیده و روی آن‌ها تمرکز ایجاد کنید. برای جلب توجه به استخوان‌های گونه خود، از یک رژ گونه سنگین روی گونه‌های خود استفاده کنید، اما آن را خیلی به سمت لب‌هایتان هدایت نکنید. سپس، یک سایه با رژگونه روشن روی قسمت حجیم گونه‌ها و استخوان‌های گونه بکشید. آن‌قدر این سایه‌ها را با هم ترکیب و پخش کنید تا خطوط  تیز کشیده شده روی گونه‌ها قابل مشاهده نباشد. سپس می‌بایست توجه خود را به لب‌ها (و به دور از فک) با استفاده از رنگ‌های رژ لب چشمگیر و تیره جمع کنید.

میکاپ صورت گرد-خانومی

میکاپ صورت گرد

وقتی نسبت خطوط عمودی  چهره با خطوط افقی ‌آن برابر باشد و طول و عرض چهره‌تان به صورت مساوی تقسیم شده باشد، شما یک صورت گرد دارید. چهره‌های مشهور زیادی مانند درو بریمور و کیت وینسلت و اما استون چهره‌های گرد دارند. اگر شما نیز صورت گرد دارید، گونه‌هایتان احتمالا به صورت سخاوتمندانه‌ای گرد هستند، علاوه بر آن چانه شما نیز گرد است و ویژگی‌ها و خطوط چهره‌ شما به خوبی مشخص نیست. آرایش برای صورت گرد به منظور باریک‌تر به نظر رسیدن و همین‌طور طویل و کشیده‌تر شدن آن از طریق کانتورینگ ممکن است.

کانتورینگ صورت گرد

کانتورینگ می‌تواند به ایجاد خطوط سفت و سخت‌تر و زوایه‌سازی برای صورت گرد کمک کند. این فرم صورت به طور کلی بیش از هر شکل دیگری به کانتورینگ بیشتر نیاز دارد.

از کرم پودر تیره استفاده کنید و با استفاده از آن روی شقیقه‌ها، استخوان گونه و کناره‌های فک خود را کانتور کنید.  برای این کار، می‌توانید از محصولی که به طور خاص برای کانتورینگ تولید شده استفاده کنید و یا فقط مقداری از کرم ‌پودر خود را با دو سه پایه تیره‌تر از معمول  روی گوشه‌هایی که بالاتر ذکر شد بمالید و به سمت مرکز صورت خود پخش و محو کنید، طوری که از شقیقه‌ها به سمت پایین و از داخل و از فک به سمت بالا و داخل پخش شوند.

هدف اینجا این است که صورت گرد بیضی شکل به نظر برسد. رنگ‌های تیره توجه را از گوشه و کناره‌های صورت دور می‌کند. از یک اسفنج برای پخش و محو کردن استفاده کنید و مطمئن شوید که  هیچ خط مشخصی روی صورتتان وجود نداشته باشد.

سپس  با هایلایتر زاویه ایجاد کنید و برجستگی‌هایی که می‌خواهید را در صورت‌تان جلوه ببخشید. از هایلایتری که فقط دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست باشد در وسط پیشانی و چانه استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا این مناطق رو به جلو جلوه داشته باشند و نمای زاویه دارتری ایجاد کنند.

سپس با استفاده از رژگونه  به صورتتان بلندی و طول بدهید. رژگونه را در ناحیه گونه‌هایی که از خطوط فرضی پایین بینی پایین‌تر نیست، استفاده کنید.

رژگونه خود را به صورت دایره‌وار روی گردی گونه‌های خود نمالید، چرا که این باعث می‌شود صورت شما حتی گردتر به‌نظر برسد. در عوض، از رژگونه‌های هلویی مایل به قهوه‌ای، درست در زیر استخوان گونه خود استفاده کنید و به سمت بالا و به سمت شقیقه‌های خود بمالید و پخش کنید.

ویژگی‌ها و اعضای مختلف چهره در صورت گرد چندان مشهود نیستند، بنابراین با استفاده از مواد آرایشی مناسب بر چشم و لب‌های خود تأکید کنید. چشم‌های خود را به جای خط دقیق و باریک با خط چشم نرم و اسموکی برجسته کنید. از سایه تیره‌تر از سایه چشمتان به سمت قسمت‌های خارجی پلک و سایه روشن به سمت قسمت‌های داخلی استفاده کنید تا چشم‌های شما برجسته‌تر شود. برای برجسته‌سازی لب‌ها از رژ لب تیره استفاده کنید و برق لب بزنید.

از این ترفندهای اثبات شده برای آرایش صورت  و رفع اشکال‌های مختلف صورت‌تان لذت ببرید و از آن‌ها استفاده کنید تا آرایش‌تان از همیشه بهتر به‌نظر برسد. این نکات مربوط به آرایش برای اشکال مختلف صورت مطمئناً به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن میکاپ‌ چهره‌تان را انجام دهید. هرچند لازمه‌ این کار داشتن یک ایده نسبتاً خوب از فرم صورت‌تان است. همه فرم‌های صورت به یک اندازه زیبا هستند و هیچ کاری نیست که شما نتوانید با صورت‌تان به همان شکل که هست انجام دهید. همه ما چشم، گوش، دهان و بینی داریم، این فقط قاب صورت است که کمی متفاوت است و پس از دانستن این ‌که دارای چه قاب چهره‌ای هستید، می‌توانید از این ترفندها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا