آموزش های آرایشیآرایش ابروآرایش چشمآرایش صورتآرایش لب

آرایش برای صورت گرد

‌امروزه آرایش کردن تنها به چند رنگ خاص و تکنیک‌های ساده و کم، محدود نمی‌شود. میکاپ آرتیست‌ها امروزه بر سر ارائه دادن جدیدترین و بهترین تکنیک‌های روز آرایشی با یکدیگر رقابت می‌کنند. این روزها حتی می‌شود فرم اجزای صورت و فرم کلی صورت را تغییر داد و حتی برای هر فرم صورتی یک تکنیک آرایشی مناسب وجود دارد. هرچه پیش می‌رویم با روش‌ها و لوازم آرایشی بیشتری روبرو می‌شویم و برای پیش رفتن با این موج باید یاد بگیریم که فرم صورت خود، آرایش مناسب برای فرم صورتمان و رنگ‌های متناسب با رنگ پوستمان را تشخیص دهیم. انسان‌ها فرم صورت متفاوتی با یکدیگر دارند و همگی می‌توانند با چند تکنیک آرایشی به فرم دلخواه خود برسند؛ در اینجا می‌خواهیم به تکنیک‌های آرایش برای صورت گرد بپردازیم تا بتوانند صورتی کشیده­‌تر و زیباتر داشته باشند. البته که هر آدمی، با هر فرم صورتی زیباست؛ اما بعضی دوست دارند صورتی کشیده­‌تر داشته باشند که این مطلب برای آن‌ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آرایش انواع صورت، به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

نکته­‌ای کلی که بسیار در کشیده‌­تر به نظر آمدن صورتتان مؤثر است، این است که از رنگ‌های تیره در آرایش برای صورت گرد خود استفاده کنید. این نکته بسیاری کاربردی و راحت و در دسترس است. رنگ‌های روشن سبب بازتر شدن چهره شما می‌شود و رنگ‌های روشن بیشتر باید برای افرادی که صورت کشیده و لاغری دارند و می‌خواهند صورت بازتری داشته باشند، استفاده شود.

تکنیک بعدی که به شما در داشتن صورتی کشیده­‌تر کمک می‌کند بلند کردن موهایتان در آرایش برای صورت گرد است؛ باز گذاشتن موهایتان و این‌که اجازه دهید صورت شما را قاب بگیرد، کمک شایانی به کشیده‌­تر دیده شدن صورتتان می‌کند. موهایتان را صاف کرده و باز بگذارید، موهای فر صورت شما را بیشتر گرد نشان خواهد داد و البته اگر رنگ مو شما تیره باشد تأثیر بیشتری دارد.A32

این دو تکنیک به‌خودی‌خود تأثیر زیادی در رسیدن شما به هدف دارند (کشیده­‌تر دیده شدن صورتتان) اما هنوز چند تکنیک دیگر مانده، با ما باشید.

آرایش برای صورت گرد

توجه­‌ها را به سمت چشم­‌هایتان جلب کنید!

برای آرایش چشم خود از سایه­‌های تیره مثلاً مشکی، آبی، بنفش و یا قهوه ­ای با توجه به رنگ لباستان انتخاب کنید. با جلب شدن توجه به چشم­ ها، فرم صورت کمتر به چشم می‌آید.

آرایش برای صورت گرد

ابروهای خود را گرد نکنید!

ابرو عضو مهمی از صورت است و تأثیر بسیار زیادی در فرم صورت و زیبایی دارد و کوچک‌ترین تغییری در ابرو سبب تغییر چهره می‌شود، پس در انتخاب مدل ابرو خود در آرایش برای صورت گرد دقت کنید.

ابروی گرد به داشتن صورت گرد تر کمک می‌کند، پس اگر صورت گردی دارید این مدل ابرو را انتخاب نکنید. مدل ابروی شکسته، بهترین انتخاب برای شما است. انتهای ابروی خود را بالا ببرید و با یک شیب نسبتاً تند بشکنید؛ فقط هر کاری که می‌کنید، آن را هلالی نکنید.

برای رنگ رژلبتان نیز از رنگ‌های تیره استفاده کنید!

اگر پوستی زردرنگ دارید، سراغ رژلب‌های طیف صورتی تیره بروید و از رنگ نارنجی پرهیز کنید.
اگر پوستی رنگ‌پریده دارید می‌توانید از رنگ نارنجی و قرمز روشن استفاده کنید.
اگر رنگ پوست تیره و گندمی دارید، به دنبال رژ لب ساده مانند قرمز تیره یا صورتی چرک پررنگ باشید.

اما اگر پوستی برنز رنگ دارید می‌توانید رنگ‌هایی عمیق‌تر مانند آلویی یا سرخابی را انتخاب کنید.

نحوه رژلب زدن در آرایش برای صورت گرد

سعی کنید به لب‌های خود حجم بدهید. لب‌های نازک توجه‌­ها را به سمت فرم کلی صورت شما جلب می‌کند. برای حجم دادن به ­لب‌­هایتان باید از سایه روشن کمک بگیرید. رژلب خود را بزنید و یک رژلب کمرنگ‌تر را کمی وسط لب­‌هایتان بزنید و با انگشت محو کنید و یا می‌توانید با کمی کانسیلر این کار را انجام دهید. فقط باید وسط لبتان کمی کمرنگ‌تر از گوشه­ ها باشد.

در کل در این نوع آرایش سایه روشن بسیار مهم است و با کمی کانسیلر و کانتور و کمی تکنیک می‌توانید سایه روشن‌­های جذابی ایجاد کنید و فرمی کشیده به صورت خود بدهید.

این کار را با کمی کرم پودر که بر روی کل پوست خود پخش می‌کنید شروع کنید و طبق روال معمول با کانسیلر خود زیر چشمتان، روی تیغه بینی، چانه و وسط پیشانی کمی سایه‌روشن ایجاد کنید؛ حالا زمان این است که با کانتور سایه ­های تیره را ایجاد کنید. کانتور را به بیرون پیشانی یعنی نزدیک خط رویش مو، شقیقه­ ها، زیرخط گونه و روی فک بزنید و سپس به آرامی آن را محو کنید. با این روش می‌توانید هر فرمی که دوست دارید به صورت خود بدهید.

دقیقاً مانند تصویر صورت خود را با کانتور قاب بگیرید و از گردی آن بکاهید؛ با این کار توجه ­ها را به سمت قسمت روشن صورت خود جلب می‌کنید و صورتتان کشیده‌تر دیده می‌شود. در کل خیلی حساسیت به خرج ندهید و بدانید که زیبا هستید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا