آموزش های آرایشیآرایش ابروآرایش چشمآرایش صورتآرایش لبآرایش مو

آرایش برای صورت های کشیده و لاغر؛ 5 نکته مهم

هرروزه شاهد بیشتر شدن رقابت میان میکاپ آرتیست‌­ها برای ارائه جدیدترین فن‌های آرایشی هستیم. برای تمام فرم‌­های مختلف صورت، آرایش مخصوصی وجود دارد. بعضی صورت گرد دارند و بعضی کشیده، چشم‌های بعضی درشت است، چشم‌های بعضی کوچک که البته همگی زیبا هستند؛ اما انسان‌ها همیشه به دنبال کمال هستند و برای رسیدن به این کمال، دنیای آرایش همیشه پیشنهاداتی دارد. در این مقاله  می‌خواهیم به چهارچوب‌های مربوط به آرایش برای صورت‌های کشیده و لاغر بپردازیم.

میکاپ صورت کشیده-خانومی

آرایش موها

صورت‌های کشیده بسیار زیبا هستند و استفاده از رنگ‌های روشن برای آنان بسیار مهم است. یک نکته کلی و مهم که بسیار ساده نیز هست و با رعایت آن می‌توانید از کشیدگی صورت خود به شدت بکاهید و این نکته استفاده از رنگ‌های روشن در آرایشتان است.

استفاده از رنگ‌های روشن به بازتر و توپرتر دیده شدن صورت شما بسیار کمک می‌کند؛ داشتن موهای رنگ روشن نیز تأثیر به‌سزایی دارد اما اگر دوست ندارید به رنگ موهایتان دست بزنید و رنگ موی طبیعی خود را ترجیح می‌دهید، سعی کنید در آرایش خود از رنگ‌های روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره سبب کشیده­‌تر دیده شدن صورتتان می‌شود.

نکته دیگر در خصوص آرایش برای صورت کشیده، کوتاه کردن موهایتان است. کوتاه کردن موهایتان تا چانه بسیار در گردتر به نظر رسیدن صورتتان مؤثر است؛ اما اگر علاقه­‌ای به موی کوتاه ندارید و یا نمی‌توانید از موهای بلندتان دل بکنید آن‌ها را روشن کنید.

شاید باور نکنید اما قطعاً مدل موی شما نیز در فرم صورتتان مؤثر است؛ موهای حجیم و فر از کشیدگی صورتتان می‌کاهد. اگر موهای فر دارید، اجازه دهید فر بماند زیرا می‌توانید مطمئن باشید که به شما می‌­آید؛ اما اگر موهایتان صاف است و به آن علاقه نیز دارید، سعی کنید به آن حجم بدهید؛ به این صورت که لایه‌­های زیرین آن را پوش دهید اما لایه‌­های بالایی را مرتب نگه دارید، این تکنیک خیلی مؤثر و کاربردی است.

به غیر از این نکات کارهای بیشتری نیز وجود دارد که بتوانید انجام دهید، با ما همراه باشید.

آموزش آرایش صورت کشیده-خانومی

آرایش ابرو ها

حالت و آرایش ابروها بسیار در فرم صورت شما تأثیر دارد. مطمئناً شما هم می‌دانید که ابرو بسیار مهم است و می‌تواند چهره شما را جوان‌تر و یا پیرتر نشان دهد. شما می‌توانید با ایجاد یک تغییر کوچک در ابروهای خود، تنوع ایجاد کنید و شاداب‌تر به نظر برسید. در این مورد (صورت‌های کشیده) ابروهای نازک انتخاب خوبی نیست. شما هرگز نباید ابروهای خود را نازک کنید زیرا بسیار صورت شما را کشیده‌­تر نشان می‌دهد؛ البته که ابروهای نازک از مد نیز افتاده است اما اگر دوباره نیز مد شود، نباید آن را انتخاب کنید.

ابروهای پهن و صاف و بلند بهترین انتخاب برای صورت‌های کشیده است؛ همچنین این مدل ابرو به جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر رسیدن چهره شما کمک می‌کند.

میکاپ صورت کشیده-خانومی

آرایش چشم‌‌ها

برای سایه زدن از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید و آن را در پشت پلک خود کاملاً پخش کنید مخصوصاً اگر فاصله بین چشم‌ها و ابروهایتان کم است. با استفاده صحیح از سایه چشم به درشت­‌تر دیده شدن چشم‌هایتان نیز کمک می‌کنید.

کانتور صورت کشیده-خانومی

آرایش گونه­‌ها

اگر صورت کشیده­‌ای دارید نباید اجازه دهید اعضای مختلف صورتتان توجه­‌ها را به خود جلب کند و باید صورتتان مانند یک کل منسجم دیده شود؛ بنابراین گونه‌­هایتان را با یک رژ گونه تیره از فکتان جدا نکنید.

تن‌ها با یک رنگ ملایم که البته با رنگ پوستتان نیز هماهنگ باشد مثلاً گلبهی، کمی گونه‌­هایتان را برجسته کنید. به این صورت که کمی لبخند بزنید و لپتان که برجسته شده را رنگی کنید.

آموزش میکاپ صورت کشیده-خانومی

آرایش لب‌‌ها

داشتن لب‌های برجسته ایرادی ندارد و می‌توانید آن‌ها را تا جایی که می‌توانید برجسته کنید؛ اما از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید و از رنگ‌های تیره پرهیز کنید. حتی می‌توانید متناسب با لباستان از رنگ‌های جیغ استفاده کنید و هیچ ترسی نداشته باشید.

هرگز داخل چشم‌هایتان خط چشم نکشید. چه صورتی کشیده داشته باشید و چه صورتی گرد، کشیدن خط چشم در داخل چشم‌هایتان، یک اشتباه مرگبار در آرایش کردن است. این کار نه­ تنها شما را زیبا نمی‌کند بلکه چشم‌های شما را از چیزی که هست نیز کوچک‌تر نشان می‌دهد. به جای آن از یک مداد سفید استفاده کنید و آن را داخل چشم‌هایتان بکشید تا درشت‌­تر دیده شوند.

با همه این‌ها سعی کنید آرایشی که به شما بیاید را انجام دهید و صرفاً به نکات گفته شده در این مقاله اکتفا نکنید. آرایشتان را طبیعی و کم انجام دهید و سعی کنید با اعتماد به نفس باشید و بدانید که زیبا هستید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا