مراقبت از پوست

مهمترین دلایل استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز

تابستان به پایان رسیده است و اکنون باید خانه تکانی را برای استقبال از فصل پاییز آغاز کنید. در این خانه تکانی همه چیز مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، لباس‌ها، کفش‌ها و حتی رنگ‌ها نیز تغییر پیدا خواهد کرد. اما یکی از محصولاتی که استفاده از آن نیاز به تغییر چندانی مگر در شرایط ویژه ندارد کرم ضد آفتاب است.  شاید تا الان فکر می‌کردید استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز ضروری نیست اما بهتر است بدانید پوست شما در تمام طول سال به محافظت از خورشید نیاز دارد. استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز از آسیب پوست جلوگیری کرده و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می‌دهد. اگر شما تا به امروز استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز جدی نگرفتید، اکنون وقت آن رسیده تا با دلایل یک ضد آفتاب با SPF مناسب برای این فصل انتخاب کنید.

کرم ضد آفتاب

⇐مقاله پیشنهادی: ضد آفتاب مناسب فصل پاییز باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

ممکن است فکر کنید سرطان پوست تنها در صورت استفاده از تخت‌های برنزه یا آفتاب سوختگی مکرر برای شما اتفاق می افتد، اما اینطور نیست. سرطان پوست بسیار بیشتر از آنچه مردم تصور می‌کنند، رخ می‌دهد و همه با قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون محافظت از پوست ممکن است دچار این بیماری شوند. آفتاب برایش اهمیتی ندارد که هوا سرد است، آسمان ابری است یا برف می‌بارد. اشعه‌های مضر نور خورشید همیشه به پوست شما آسیب می‌رساند.

برای لذت بردن از آب و هوای پاییزی، مناطق در معرض نور را با یک کرم ضد آفتاب مناسب پاییز بپوشانید. در اینجا دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد، چرا استفاده از کرم ضد آفتاب پس از سرد شدن هوا مهم است:

هوای سرد به سختی بر اشعه ماوراء بنفش تأثیر می گذارد

پرتوهای UVB (نوعی که باعث آفتاب سوختگی می شود) در ماه‌های غیر تابستانی کمی کمتر است، اما اشعه UVA (نوعی که باعث سرطان می شود) در تمام طول سال یکسان باقی می‌ماند. ممکن است پیراهن و شلوار آستین بلند بپوشید، اما صورت، گردن و دست‌ها کاملا در معرض نور خورشید هستند و به همین دلیل ممکن است مشکلات زیادی برای از جمله سرطان پوست برای فرد ایجاد کنند. از همین رو حتی اگر به خوبی پوست خود را پوشانده‌اید، بازهم استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز را جدی بگیرید.

ابرها همه اشعه‌های UVB را مسدود نمی‌کنند

حدود 80 درصد اشعه UVB به ابرها و مه نفوذ می‌کند. اینکه خورشید در پشت آسمان ابری پنهان شده است به این معنا نیست که شما از اثرات مضر اشعه‌های آفتاب محافظت شده‌اید. ابرها اشعه مادون قرمز را مسدود می کنند، بنابراین شما احساس گرما نمی کنید، اما پوست شما ضربه می بیند.

شیشه اشعه UVA را مسدود نمی کند

اشعه ماوراء بنفش (سرطان پوست) از اکثر شیشه‌های خانه و ماشین عبور می کند. در حقیقت، بیش از 53 درصد موارد سرطان پوست در بازوی راست یا سمت راست صورت به دلیل نفوذ این اشعه به شیشه‌های خودرو است. وقتی در یک روز پاییزی آفتابی با یک کتاب خوب و یک فنجان چای کنار پنجره می نشینیم، پوست ما کاملاً در معرض دید قرار می گیرد. به همین دلیل حتی اگر تمام طول روز را در خانه سپری کردید، استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز را فراموش نکنید.

استفاده از ضد آفتاب در فصل پاییز

هوای خشک‌تر به معنای خشک شدن پوست است

هوای سرد پوست را خشک می کند. برای حفظ رطوبت پوست، کرم های ضد آفتاب بر پایه مواد معدنی با روغن نارگیل یا روغن زیتون را انتخاب کنید و مطمئن شوید که مرطوب کردن لب با موم زنبور عسل و کره شیا در دسترس شماست.آب و هوای پاییز باعث می شود کرم‌های ضد آفتاب سریعتر از بین بروند
تعریق در گرمای تابستان، شنا کردن یا گذراندن وقت در سواحل شنی باعث می شود که کرم های ضد آفتاب سریعتر از بین بروند. بنابراین، شما باید به طور مرتب مجدد آن را تمدید کنید. بسیاری از مردم نمی دانند که شرایط آب و هوایی سخت پاییز در واقع به همان سرعت اثر کرم ضد آفتاب را کاهش می‌دهد. باد، باران، دمای پایین و گاهی تگرگ در پاییز همه باعث می‌شوند تا ضد آفتاب را تضعیف کنند، بنابراین برای محافظت مطلوب باید بارها و بارها مجدداً از آن استفاده کنید. بهترین زمان تمدید و استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز 3 ساعت بعد از اولین مصرف است.

شما به خورشید نزدیک‌تر هستید

اگر در نیمکره شمالی زمین زندگی می کنید، در واقع در ماه های سرد مانند پاییز و زمستان به خورشید نزدیک‌تر هستید. این ممکن است غیرعادی به نظر برسد اما واقعیت دارد. زمین در ماه تیر و مرداد از خورشید دورترین و در دی به خورشید نزدیکتر است! بنابراین، چرا در زمستان سرد می شود؟ افت دما بر این اساس است که زمین در چه جهتی کج می شود. کره زمین دارای دو نیمکره (شمالی و جنوبی) است. ایران در نیمکره شمالی واقع شده است. وقتی نیمکره شمالی در پاییز و زمستان از خورشید منحرف می شود، درجه حرارت کاهش می یابد. بنابراین، حتی اگر درجه حرارت در زمستان سردتر باشد، کل سیاره به خورشید نزدیکتر است و باعث ایجاد اشعه های شدیدتر UVA/UVB می شود که می تواند بر پوست شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز و به خصوص زمستان جدی بگیرید.

قبل از انقضای کرم ضد آفتاب خود از آن استفاده کنید

حتی اگر این تنها دلیل شما برای استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز محافظت از پوست نباشد، مطمئناً این یک مزیت اضافی است. بیشتر کرم های ضد آفتاب تنها پس از 12 ماه شروع به کاهش اثر می کنند، بنابراین اگر برای استفاده از کرم ضد آفتاب خود در تابستان آینده برنامه ریزی کرده اید، احتمال دارد در آن زمان فاسد شده و سبب آسیب به پوستتان شود. تا تابستان آینده آن بطری نیمه خالی ضد آفتاب را نگه ندارید و از آن برای پاییز استفاده کنید تا پوست شما عالی به نظر برسد.

ضد آفتاب

نرخ سرطان پوست هر سال در حال افزایش است. برای محافظت از خود و خانواده در برابر آفتاب در طول سال، یک کرم ضد آفتاب فیزیکی مناسب با SPF 30 انتخاب کنید و روزانه از آن روی هر پوست در معرض دید استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب در پاییز در انتهای این مقاله موضوع مورد نظر خود را بیان کنید یا اگر برای یافتن کرم ضد آفتاب موثر نیاز به کمک دارید و یا به طور کلی در مورد سلامت پوست سوالی دارید می‌توانید در زیر این مقاله کامنت گذاشته تا متخصصان تیم خانومی در اولین فرصت به شما پاسخ دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا