مراقبت از موویدئو

در حمام نرم کننده بزنیم یا ماسک مو؟

افرادی که موهای رنگ شده و آسیب دیده ای دارند، بعد از شستشوی موهایشان در حمام حتما باید از محصولاتی استفاده کنند که موهایشان را نرم کند. مانند ماسک مو یا نرم کننده مو.  در غیر اینصورت موهایشان زیر و غیرقابل شانه کردن می شود. در مطالب قبلی، ویدیویی را درباره معرفی بهترین محصولات برای روتین مراقبت از موهای رنگ شده بارگزاری کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما آن را ببینید.

ویدیوی پیشنهادی:

اگر شما موهای رنگ شده ای دارید حتما تا به حال شامپوهای نرم کننده ی مختلفی را تجربه کرده اید. به موازات، ماسک های موی داخل حمام نیز در بازار وجود دارد که موها را نرم میکند و شانه پذیری آن را میسر میکند. برخی از افراد  نمی دانند فرق ماسک مو و نرم کننده ی مو چیست و هر کدام برای چه گروه از افراد فرموله شده است؟ نمیدانند ماسک مو چیست؟ در این مطلب فرق ماسک مو و نرم کننده را بیان میکنیم و میگوییم هر کدام را چه گروهی از افراد باید استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی: روتین مراقبت از موهای رنگ شده با محصولات کراتین آرگان اچ اس

چرا باید از نرم کننده و ماسک مو استفاده کنیم؟

موهای رنگ شده، دکلره یا آسیب دیده، بصورت فلس دار می شوند. یعنی هر تار مو داراری تیغ تیغ های بسیار نازک در سرتاسر تار مو می شود که باعث میشود فلس های تارهای مو در هم فرو روند و موها بهم گره بخورند. از این رو شانه پذیری موها بسیار سخت خواهد شد و موها زیر و خشن می شوند.

از این رو بعد از شستشوی مو، باید از محصولاتی استفاده کرد که فلسهای مو (تیغ تیغ های روی تار مو) را بخواباند. این کار با محصولاتی مانند نرم کننده ها یا ماسک موها میسر است. برخی از افراد ماسک موی خانگی علاقه دارند و برخی دیگر به محصولات کارخانه ای. 

نرم کننده مو چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم کننده های مو حاوی ترکیبات نرم کننده مو هستند که با فلس های بالا آمده ی تار مو را میخواباند و باعث میشود موها حالت سالم و نرمال پیدا کنند. لذا شانه پذیری آنها راحت و موها بسیار نرم و خوش حالت همانند یک موی سالم می شوند.

axe mahsul

نرم کننده موهای رنگ شده اچ اس

نرم کننده ها بر حسب مقدار نرم کننده ای که در آن بکار رفته است، انواع مختلفی دارد. مثلا نرم کننده های معمولی برای موهایی استفاده می شود که آسیب دیده نیستند و فقط حالت مجعدی دارند. نرم کننده های قویتر برای موهای رنگ شده استفاده می شود. این نوع نرم کننده های مو با نام نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده در بازار موجود است که در واقع یک نرم کننده با مواد نرم کنندگی زیاد می باشد.

ماسک مو چیست و چه فرقی با نرم کننده ی مو دارد؟

ماسک مو حاوی ترکیبات نرم کننده قوی است که بسته به مواد تشکیل دهنده ی آنها، کاربردهای مختلفی برای ان تعریف شده است. اما همگی آنها در یک مورد مشترک هستند و آن هم نرم کنندگی و شانه پذیری موها.

ماسک موها نسبت به نرم کننده ها مقدار بیشتری از نرم کننده را دارا هستند همچنین نوع نرم کننده های موجود در ماسک موهای داخل حمام قویتر از شامپوهای نرم کننده است. لذا برای افرادی که موهای خیلی آسیب دیده ای دارند، بهتر است.

axe mahsul

ماسک مو های رنگ شده اچ اس

این نوع محصول باید بعد از مصرف، حدود 5 دقیقه روی مو بماند سپس آبکشی شوند. در هنگام آبکشی، نیازی نیست که تمام ماسک مو را از روی مو بشوییم بلکه خوب است مقداری از لزجی ماسک مو روی مو باقی بماند تا اثربخشی آن بر روی مو بالاتر باشد.

چه افرادی چه محصولی استفاده کنند؟

در اینجا به شما میگوییم که هر گروه از افراد با هر نوع مویی، بهتر است کدام یک از دو گروه نرم کننده یا ماسک مو را استفاده کنند.

1-موهای سالم ولی مجعد

این گروه افراد بهتر است از نرم کننده های ملایم و روزانه استفاده کنند. یا مثلا نرم کننده های مخصوص موهای فر. استفاده از ماسک مو به این افراد توصیه نمی شود.

axe mahsul

2-موهای رنگ شده و کم آسیب دیده

اگر موهایتان را رنگ کرده اید ولی دکلره نکردید، یا اینکه موهایتان را رنگ نکرده اید ولی مرتب از سشوار و اتوی مو و وسایل حرارتی مو استفاده میکنید، جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای کم آسیب دیده ای دارید. برای شما بهتر است از نرم کننده های قوی و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

axe mahsul

3-موهای آسیب دیده شدید

اگر شما موهایتان را دکلره کرده اید یا موهایتان در اثر رنگهای مکرر و استفاده همزمان از وسایل حرارتی مو آسیب زیادی دیده است، بهتر است از ماسک موها استفاده کنید. این محصول لایه قویتری بر روی تار مو می نشانند و موها را نسبت به نرم کننده ها بیشتر نرم و شانه پذیر میکند و ماندگاری بالاتری بر روی مو دارند.

axe mahsul

اگر شما اهل استفاده از نرم کننده یا ماسک مو هستید، بسیار خرسند می شویم اگر تجربه خودتان را در بخش نظرات در زیر همین مطلب، به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا