آموزش های آرایشیآرایش چشم

نحوه صحیح ریمل زدن + چند ترفند

مگر می‌شود از ریمل زدن برای آرایش چشم‌ها گذشت؟ یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش صورت درست ریمل زدن است و چه بهتر که مثل حرفه‌ای ها در این مورد عمل کنید. قبلا در مورد “آرایش چشم قدم به قدم” مطلب بسیار خوبی منتشر کردیم که طرفداران زیادی پیدا کرد. این بار می‌خواهیم درباره روش صحیح ریمل زدن برایتان توضیح دهیم. برای این‌که ببینید درست ریمل می‌زنید یا نه این مطلب را از دست ندهید.

ترفندهای ریمل زدن-خانومی

ریمل زدن به روش حرفه‌ای‌ها

اگر اهل دیدن فرش قرمزهای هالیوود باشید، حتما نکته‌ای توجه شما را جلب خواهد کرد: چشم‌های بازیگران زن. آن‌ها برای پنهان کردن خستگی چشم‌شان از کار مداوم و همین‌طور جذاب کردن نگاه‌شان، یا به قول خارجی‌ها “تبدیل کردن مژه ها به شلاق برای ضربه زدن به مخاطب” یک کار بیشتر نمی‌کنند: آن‌ها ریمل زدن را حرفه‌ای انجام می‌دهند. برای این‌که شما هم با این سلاح مخفی، نگاهتان را جذاب‌تر کنید، باید در چند مرحله ریمل بزنید که ما در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد.

 

  • قدم اول: چشم‌های پاک

چشمانتان را از هر آلودگی و آرایش باقی مانده از شب پاک کنید. بعد از این‌که خیالتان بابت ریمل و خط چشمهای قبلی راحت شد، تمام صورتتان را دستمال مرطوب بکشید تا هیچ اثری از چربی و کثیفی باقی نماند. بعد با مقداری سرم تمام پوست صورت و خصوصا دور چشم‌ها را ماساژ دهید و اجازه دهید پوست‌تان حسابی با نشاط شده و استراحت کند.

  • قدم دوم: فرمژه فراموش نشود!

فرمژه را بردارید و کاملا روی ریشه مژه‌ها بگذارید و آن را برای 6 ثانیه نگه دارید. بعد از فر دادن ریشه، یک مقدار بالا بیایید و دوباره همین کار را تکرار کنید. یعنی مژه‌هایتان را در دو مرحله فر بدهید تا زیباتر شوند. اگر مژه‌هایتان خيلي كوتاه يا كم است، قبل از ريمل زدن براي مهماني مي‌توانيد چند‌ مژه مصنوعي دانه‌اي را به مژه‌هایتان اضافه كنيد تا چشمانتان جادويي‌تر به نظر برسند.

قبل از ریمل زدن حتما از فرمژه استفاده کنید.
مراقب استفاده از فر مژه باشید که موجب شکستن مژه‌هایتان نشود.

  • قدم سوم : مواظب باشید ریمل خشک نشود

قبل از این‌که حرفه‌ای ریمل بزنید باید به دو نکته خوب توجه کنید:

  • دهانه ریمل را نگه دارید

همیشه موقع ریمل زدن با شصت دستی که بیکار است، دهانه ریمل را نگه دارید تا از ورود هوا و خشک شدن زود هنگام آن ممانعت کنید.

  • به موقع تعویض کنید

 دوره‌ای که یک ریمل کارایی لازم را داد و خوب عمل می‌کند، معمولا بین 8 تا 10 هفته است. سعی کنید ریملتان را بعد از گذشت این مدت عوض کنید، هر چند هنوز مواد باقی مانده داشته باشد و به نظرتان بیاید که هنوز برای دور انداختن آن زود است. ولی حواستان باشد ریمل مستقیما با چشم‎‌هایتان سر و کار دارد و باید بعد از گذشت این زمان (نهایتا تا سه ماه) عوضش کنید.

  • قدم چهارم: درست ریمل بزنید

مدل قرار گرفتن دست شما براي ريمل زدن بايد اين‌گونه باشد كه آرنج‌تان را روي يک سطح سفت گذاشته، و با تمركز كامل به سراغ ريمل زدن بروید. اگر دستتان جاي سفت و محكمي نباشد، ممكن است دچار لرزش شده و مژه‌هایتان را خراب کند.

حالا نوبت به ريمل زدن مي‌رسد. برس ریملتان را به شکل عمودی بگیرید و با نوکش مقداری ریمل را سر مژه‌ها بزنید. سپس برس را افقی گرفته، و از ریشه به سمت بالا حرکت دهید. این عمل باعث می‌شود ریمل روی مژه‌هایتان گلوله نشود. بعد از این‌که مژه‌هایتان را کامل ریمل زدید، 5 ثانیه قبل از خشک شده کامل ریمل، دوباره تکرارش کنید. هر قدر که دوست دارید مژه‌هایتان پرپشت‌تر باشد این عمل را بيشتر تکرار کنید.

براي اين‌كه مژه‌هایتان به هم نچسبد و حالت خوبي داشته باشد، بهتر است يک برس مخصوص مژه داشته باشيد و بعد از ريمل زدن و قبل از اين‌كه كاملا ريمل روي مژه هایتان خشك بشود، برس را روي مژه‌ها بكشيد و آن‌ها را از هم باز كنيد. اين‌كار هم حالت مژه‌هایتان را بهتر مي‌كند و هم باعث مي‌شود تعدادشان بيشتر به نظر برسد.

ماسکارا-خانومی

یک نکته: برای این‌که چشم‌هایتان گیرایی بیشتری داشته باشد می‌توانید ریمل را به صورت زیگزاگی روی مژه‌هایتان بزنید.

  • قدم پنجم: برای ریمل زدن، تمیز کار کنید

بعد از ریمل زدن مطمئن شوید كه پشت پلک‌تان لكي از ريمل وجود نداشته باشد چون منظره‌ زشتي را ايجاد مي‌كند. با يک گوش‌پاک‌كن آغشته به شيرپاک‌كن، پشت پلک و زير مژه‌هاي پايين را كاملا تميز كنيد و بعد با كرم پودر آن را بپوشانيد كه چشمانتان بهتر جلوه كند. هر چقدر زيبا ريمل بزنيد اما دور چشم‌تان گود و كبود باشد، چشمانتان آن‌قدر كه می‌خواهید زيبا جلوه نمي‌كند.

  • قدم ششم: کار را تمام کنید

حالا نوبت آن رسيده كه ضربه نهایی را برای جذابيت بيشتر چشمانتان بزنید. بهتر است یک مداد سفید داخل چشمانتان بکشید. این ضربه نهایی است: برای این‌که چشمانتان بیشتر به چشم بیاد از رژ لب کم رنگ استفاده کنید، این‌طوری همه به چشمان شما خیره می‌شوند و حواسشان پرت رنگ قرمز رژ لب‌تان نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا