آموزش های آرایشیآرایش صورتنقد و بررسی محصول و برند

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر شما هم جزو آن دسته از خانوم‌هایی هستید که از جای جوش و لک های روی پوست، کبودی زیر چشم خود و… احساس ناراحتی دارید و با وجود استفاده از کرم پودر نمی‌توانید به طور کامل این تیرگی‌ها را بپوشانید، بهتر است جایگاه کانسیلر را در لوازم آرایش خود پررنگ کنید. در گذشته بسیاری از خانوم ها می خواستند با استفاده از کرم پودرها و پنکک‌ها پوست صورت خود را یکرنگ و ظاهری یکدست به آن ببخشند اما استفاده از این زیر سازها روی جوش و یا زیر چشم چندان اثرساز نبود به همین دلیل عده ای با تصور آنکه با استفاده چندباره یا استفاده زیاد از کرم پودر و پنکک می‌توانند ناهمواری ها و تیرگی های پوستی را بپوشانند روی کل صورت یا قسمت خاصی از آن چند بار از زیرساز ها استفاده می‌کردند و در نهایت چیزی جز احساس سنگینی پوست، ماسیدن کرم پودرها و آرایشی نا منسجم و نازیبا عایدشان نمی‌شد به همین دلیل داشتن کانسیلر در کیف لوازم آرایش ضروری شد. 

همه چیز درباره کانسیلر و نحوه استفاده از آن

شاید فکر کنید کانسیلر همان کرم پودر در ابعاد کوچکتر است اما با وجود شباهت بین عملکرد کانسیلر و فونداسیون‌ها این دو از نظر بافت و نحوه استفاده با هم تفاوت دارند. کانسیلرها عموما بافتی ضخیم تر دارند و استفاده از آن‌ها عموما برای پنهان کردن رنگدانه‌ها و ترکیب این نواقص در پوست، حلقه‌های تیره، اثرات پیری و همچنین فرم دهی به آرایش و صورت است.

کاربرد کانسیلر

آرایش سریع با کانسیلر

تا به حال برای شما قرار ملاقات کاری، مهمانی و …به صورت ناگهانی پیش آمده است؟ همه ما خوب می‌دانیم در چنین شرایطی که باید زود به محل مورد نظر برسیم. نداشتن زمان کافی برای آماده شدن برای مهمانی و یا ملاقات کاری بدترین اتفاق ممکن است که می‌تواند در یک ملاقات اتفاق بیفتد و طبیعی است که نتوانیم از تمامی لوازم آرایش خود استفاده کنیم. در این شرایط اگر شما کانسیلر، ریمل، رژ داشته باشید به راحتی می‌توانید به چهره تان نشاط و شادابی هدیه دهید، تنها کافی است زیر چشم، روی بینی، لک های پوستی و  لب را با کانسیلر بپوشانید و سپس علاوه بر اینکه لب هایتان را با رژ لب زیبا می‌کنید، گونه هایتان را نیز به صورت اریب مقداری رژ لب زده و به کمک دستتان آن را پخش کنید. استفاده از کانسیلر بر روی لب، رنگ رژ لب را بهتر نشان می‌دهد و آن را با دوام می‌سازد. سپس اطراف آن را با کانسیلر فیکس کنید تا دو طرف صورتتان حالتی یکسان داشته باشد. هنگامی که از ریمل استفاده کردید آرایشتان تمام است و می‌توانید از خانه خارج شوید.

مزایای استفاده از کانسیلر در آرایش سریع

ابعاد کوچک آن در مقایسه با کرم و امکان جابه‌جایی بهتر

پوشاندن سریع گودی‌ها، کبودی‌ها، آثار چین و چروک و لک های پوستی 

فرم دهی به صورت بدون نیاز به کانتور

قابل استفاده در حالت مایع، پودری و غلتکی

ماندگاری بالا

با توجه به کاربردهای زیاد کانسیلر بهتر است این محصول جادویی را همیشه همراه خود داشته باشید.

دنیای رنگی کانسیلر

اگر شما دنبال کننده بیوتی بلاگرها در اینستاگرام باشید و یا به بلاگ‌های زیبایی سر بزنید به احتمال زیاد آموزش‌های زیادی در مورد اصلاح رنگ پیدا خواهید کرد. کانسیلرها رنگ های متفاوتی دارند که شاید از دیدن آن تعجب کنید و صورتتان را به این رنگ ها آغشته نکنید اما پس از فهمیدن کاربرد و مزایای هر کدام بی شک عاشق این کانسیلرها می‌شوید. کانسیلرهای رنگی بر روی صورت شما ایجاد کننده یک میکاپ مسخره و جنون آمیز نیست بلکه یک روش مبتکرانه و جدید برای پنهان کردن نواقص پوستی است. در اینجا با دنیای رنگی کانسیلر و کاربرد هر کدام برای تصحیح رنگ آشنا می‌شوید.

کانسیلر

اصلاح رنگ در صنعت زیبایی به چه معناست؟

تصحیح رنگ ی تکنیک آرایشی به وسیله کانسیلر است که میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای سالهاست از آن استفاده می‌کنند و پس از اینکه در رسانه‌های اجتماعی، رایج شد. در اینجا باید چرخه رنگ تعیین کند کدام کانسیلر روی لک‌های شما بهتر کار می‌کند.

هنگام پوشاندن حلقه‌های تیره چشم بهتر است از رنگ نارنجی و یا صورتی کانسیلر استفاده کنید و کانسیلر معمولی خود را روی رنگدانه‌های روشن بمالید، سپس با کمک ابزار مخصوص شروع به محو کردن آن‌ها کنید.

رنگ سبز

رنگ سبز در مقابل چرخه رنگ قرمز قرار دارد، بنابراین برای پنهان کردن هرگونه قرمزی روی صورت مانند جوش، زخم و آکنه مناسب است. اگر شما دارای بیماری روزاسه هستید یک کانسیلر سبز می‌تواند قرمزی پوست شما را اصلاح کند و پایه ای یکنواخت برای فونداسیون به شما بدهد.

کانسیلر

رنگ نارنجی

این رنگ، برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند و زیر چشم آن‌ها گود است بهتر است. رنگ نارنجی به پنهان کردن کبودی‌های پوست تیره کمک می‌کنند. افرادی که پوست آن‌ها روشن است باید از کانسیلر نارنجی پرهیز کنند و به جای آن از رنگ صورتی برای اصلاح پوست خود استفاده کنند.

رنگ صورتی

افرادی که رنگ پوست آن‌ها روشن است و در زیر چشم خود حلقه های تیره دارند باید از کانسیلر صورتی که دارای رنگ سالمون یا هلویی است استفاده کنند. کانسیلر صورتی یک تصحیح کننده رنگ برای پنهان کردن حلقه‌های تیره چشم بر روی رنگ‌های روشن پوست شماست.

رنگ زرد

برای کبودی‌های بنفش تیره، رگ‌ها و حلقه‌های زیر چشم بکار می‌رود. از کانسیلر تصحیح رنگ زرد می‌توان برای پوشاندن هر گونه لکه با رنگ بنفش استفاده کرد. کبودی، رگ‌ها و حلقه‌های زیر چشم را می‌توان به کمک آن پوشاند.

رنگ بنفش

معجزه‌ای برای مقابله با رنگ پوست کدر است. بنفش برای با ته رنگ زرد و روشن شدن پوست بهترین گزینه است. این محصول برای تصحیح رنگ زرد صورت یا قسمتی از آن می‌توان استفاده کرد.

کانسیلر مایع بهتر است یا غلطکی؟

اگر شما هم دچار تردید بین انتخاب مدل مایع با مدل غلتکی آن هستید باید بدانید کانسیلرهای مایع به علت سهولت در مخلوط شدن و جذب پوست، دارای پوشانندگی بیشتری نسبت به مدل غلتکی و جامد آن دارند همچنین می‌توان آن را به راحتی برای کل زیر چشم، روی بینی و خط مژه استفاده کرد و فرقی ندارد تا پس از آن کرم پودر بزنیم یا خیر زیرا به سرعت جذب می‌شود.

از براش آرایشی استفاده کنم یا پد

بهتر است از هر دوی این محصولات استفاده کنید به این صورت که ابتدا به کمک براش آرایشی کانسیلر را روی ناحیه مورد نظر از صورت خود قرار دهید سپس به کمک پد روی آن به آرامی ضربه بزنید تا ترکیبی یکدست ایجاد شود.

حدود ۱۰ سال از تولید این محصول پرکاربرد و قدرتمند می‌گذرد اما به یک یار آرایشی تبدیل شده است که باید همیشه همراه ما باشد تا در مواقعی که نیاز به آرایش سریع و یا میکاپ حرفه‌ای داریم بتوانیم از آن استفاده کنیم. این محصول علاوه بر پنهان کردن لکه‌های پوستی سبب کشیده و بزرگ تر شدن چشم ها می‌شود و می‌تواند تاثیر بسزایی در فرم‌دهی صورت برای ما داشته باشد. 

پد یا براش آرایشی

بنابراین 

اگر تا کنون از فواید و کاربردهای کانسیلر اطلاعی نداشتید و یا این محصول را تهیه نکردید بهتر است همین حالا اقدام به خرید آن بکنید. البته توجه داشته باشید اگر تنها برای پوشاندن حلقه و کبودی‌های زیر چشم می‌خواهید از این محصول استفاده کنید باید بافت کانسیلر مورد استفاده شما زیاد ضخیم نباشد. 

آیا تا‌کنون از کانسیلر استفاده کرده‌ای؟ در صورت استفاده از کانسیلر تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید…

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا